Настурція (60 фото): види, догляд та вирощування

Настурція (60 фото): види та особливості догляду

Настурція – одна з найкрасивіших рослин серед декоративно-квітучих. Вона майже не хворіє, якщо правильно її доглядати, і завдає садівникам мінімум клопоту. Найпопулярніші сорти вирощували ще наші бабусі, і на міських клумбах вони зустрічаються нарівні з тюльпанами або чорнобривцями. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Настурція – трав’яниста квітуча рослина, яка прибула до нас із Південної Америки, але давно й благополучно акліматизувалась. У природі є близько 90 видів, і багато хто з них комфортно почувається в середніх широтах. Їх цінують за витончене та тривале цвітіння, а ще – за смакові якості та цілющі властивості.

У Росії настурцію часто називають капуцином, і до нас вона потрапила з Нідерландів. Є однорічні та багаторічні сорти, ліани та напівчагарники. Розкриті квіти завжди набувають химерної неправильної форми мінімум із п’яти пелюсток, а ще вони дуже ароматні. Серед червоних та жовтих настурцій інші забарвлення зустрічаються дуже рідко.

Загальна інформація - Настурція

Види настурції

У садівництві вирощують близько двох десятків сортів настурцій, і деякі з них навіть їстівні. Ми познайомимо тебе з найпопулярнішими та найпоширенішими!

Настурція бульбоносна

Це трав’янистий однорічник, що стелиться, з густими гіллястими пагонами, які переплітаються між собою в справжній клубок. Діаметр такої кульки легко сягає півметра, а його життєзабезпечення коренева система нарощує рельєфні бульби. Дуже ефектно виглядає червоно-оранжеве забарвлення з градієнтним переходом.

Настурція бульбоносна

Настурція велика

Це дуже високий сорт заввишки до 2,5 м, з великими яскравими кольорами до 6 см діаметром. Є не такі високі, але густі напівчагарники, у тому числі персикових, рожевих та лососевих відтінків.

Настурція велика