Фуксія (50 фото) – види, посадка та правильний догляд

Фуксія (50 фото): види, посадка та правильний догляд

Якщо ти любиш красиві квітучі рослини, але при цьому шукаєш щось по-справжньому універсальне – тобі сподобається ефектна фуксія! Вона чудово почувається на підвіконні або в саду, а можна навіть переселяти її, залежно від сезону. Основні особливості догляду залишаються незмінними!

Загальна інформація

Фуксія – дуже гарний декоративний багаторічник, який широко використовується для прикраси садів, балконів та підвіконь. Залежно від сорту, це можуть бути кущики або пагони, що стелиться. Форма листя теж залежить від конкретного різновиду, але найчастіше воно супротивне.

Після цвітіння яскраві великі квіти перетворюються на невеликі симпатичні плоди, що нагадують соковиті ягоди. Декоративні фуксії можна вирощувати як завгодно – у вигляді штамба, куща або в ампельній формі. Вона добре переносить формування та адаптується до різних умов.

Загальна інформація

Види фуксії

Для домашнього культивування підходять десятки сортів фуксії.Але щоб тобі було простіше зорієнтуватися, ми вибрали найпопулярніші види!

Це акуратний кущик до 60 см, який добре підходить для ампельного вирощування. Злегка опущене листя довжиною до 8 см відливають червонуватим кольором, а квітки схожі на червоні дзвіночки.

Трьохлиста фуксія

Гірка фуксія

Один із самих декоративних сортів з ефектним зубчастим листям і химерної форми рожево-фіолетовими квітками. Плоди, сформовані після цвітіння, навіть їстівні.

Блискуча фуксія

Болівійська фуксія

Вигляд цікавий насамперед тим, що квітки зібрані у величезні химерні грона на такому ж значному квітконосі до 30 см завдовжки. Найчастіше зустрічаються червоні та білі сорти.

Болівійська фуксія

Лежача фуксія

Компактний вид, який ландшафтні дизайнери використовують для оформлення ділянок. Квіти-дзвіночки всіх відтінків рожевого та помаранчевого завжди тягнуться до сонця.

Лежача фуксія

Щитовидна фуксія

Витончений і високий кущик часто можна зустріти в офісах та вітринах. Цвітіння триває до жовтня, а витягнуті бутони рожевих та фіолетових відтінків зібрані у китиці.

Щитовидна фуксія

Магелланська фуксія

Розлий садовий кущ, який виростає до 3 м і густо покривається квітками від весни і до осені. Вона чудово переносить низькі температури і при обрізанні може навіть зимувати на заскленому балконі.

Магелланська фуксія

Витончена фуксія

Великі ефектні квітки тримаються на таких тонких ніжках, що здається, ніби вони ширяють у повітрі. Навіть у кімнатних умовах квітка може розростись до 1 м, а у природному середовищі – у кілька разів більше.

Витончена фуксія

Ампельна фуксія

Дуже популярна категорія об’єднує сорти в гнучкі спадні пагони. Вона особливо гарна у підвісних кашпо зі своїми гронами бутонів, що нагадують маленькі ліхтарики.

Ампельна фуксія

Догляд за фуксією

Фуксію часто вважають примхливою рослиною, але будь-який досвідчений квітникар може посперечатися з цим твердженням. Хібаможна називати так квітка, яка легко адаптується практично до будь-якого середовища?

Температура

Фуксія не дуже любить спеку та задуху, тому навіть кімнатні вазони влітку рекомендується виносити на балкон або сад. Оптимальна температура для рослини в сезон становить близько 20 градусів.

Температура

Освітлення

Дикі фуксії віддають перевагу лісу та півтіні, так що можеш використовувати цей критерій при виборі місця. Вибирай ділянки з розсіяним сонцем або легким затіненням, тому що пряме сонячне проміння занадто агресивне для делікатної квітки.

Освітлення

Полив

Фуксія любить вологу та регулярний інтенсивний полив. Але водночас вона переносить застій води і починає гнити. Тому, незалежно від того, де росте квітка, потрібен насамперед гарний та якісний дренаж. У сезон можна іноді обприскувати листя. Наприкінці осені полив та всі водні процедури припиняються.

Полив

Грунт

Фуксія не любить кислий грунт, тому вибирай нейтральний або слаболужний грунт. Якщо йдеться про кімнатний вазон, існують готові ґрунтосуміші для фуксій.Земля обов’язково повинна бути легкою і достатньо поживною, і не забувай трохи розпушувати її після поливів.

Грунт

Добрива та підживлення

Фуксія витрачає дуже багато ресурсів на формування бутонів та цвітіння. Тому її обов’язково потрібно підгодовувати тим часом спеціальними добривами для квітучих рослин. Найзручніше використовувати рідкі суміші під час поливу, причому можна робити це щотижня.

Добрива та підживлення

Обрізка

Коли фуксія відцвітає, її можна обрізати перед зимовим відпочинком. А потім – навесні перед початком нового вегетаційного періоду. Сміливо прибирай всі слабкі, сухі і криво зростаючі пагони і формуй крону. Вона чудово переносить обрізку, так що її можна вирощувати навіть у вигляді деревця.

Обрізка

Пересадка

Пересаджувати фуксію рекомендується навесні, причому щороку – для рясного цвітіння. Після санітарної обрізки укоротіть довгі здорові пагони, надай кущику бажану форму, оглянь коріння і обережно пересади. Після пересадки слідкуй, щоб кілька днів на неї не потрапляли прямі сонячні промені.

Пересадка

Фуксія у відкритому ґрунті

Якщо ти хочеш пересадити фуксію у відкритий ґрунт, роби це наприкінці травня. Глибина лунки має бути такою, щоб коренева шийка заглиблювалася максимум на 20 см. Приблизно через 2-3 тижні квітка вкорениться на новому місці і почне рости. На зиму фуксію викопують, тому що вона теплолюбна і не переживає морози.

Фуксія у відкритому грунті

Зимівка

Щоб фуксія інтенсивно цвіла в сезон, їй потрібен період спокою взимку. У листопаді рослини потрібно переселити у прохолодну кімнату, скоротити полив та залишити без яскравого освітлення до весни. Підійде навіть підвал або утеплений гараж. Коли пройдуть перші заморозки, фуксії можна трохи підстригти і винести назад у сад.

Зимівка

Посадка та розмноження

Насінням у побуті фуксію майже не розмножують. Це довго, незручно, губляться сортові якості, а результат перетворюється на лотерею. Найзручніше використовувати живці. Вибери парочку здорових пагонів, що одеревіли, і залиш їх у воді або вологому піску. Вже за 1,5 тижня ти побачиш перші маленькі коріння.

Для деяких сортів живцювання – обов’язкова процедура.В основному це стосується ампельних і кущових видів, тому що з віком вони виростають і втрачають декоративність. Живцюванняраз на 3 роки потрібно, щоб оновити рослину.

До речі, можна вкорінювати верхівки пагонів, що залишилися після прищипки. Якщо турбуєшся, можеш затягнути контейнер із саджанцями плівкою на перший час. Але не забувай періодично його провітрювати та обприскувати.

Посадка та розмноження

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Через надлишку вологи в грунті міцне біле коріння фуксії починає гнити. У цьому випадку потрібно викопати рослину, ретельно промити коріння теплою водою, видалити пошкоджені ділянки та вкоренити квітку наново.

Сіра гнилизна вражає різні частини рослини, так що з’являються м’які рідкі ділянки. Хворе листя та пагони потрібно зрізати, обробити посадку фунгіцидами та скоротити полив.

У кімнатних фуксій зустрічається ще одна проблема – рослина перестає розвиватися, а коріння занадто плутається між собою. Це вірна ознака того, що фуксії не вистачає місця, і її потрібно пересадити.

Найнебезпечніший ворог фуксії – білокрилка, причому помітити її дуже важко. Вона відкладає яйця на звороті листя, а ті потім поїдають листя та стебла. Потрібно промити квіти мильною водою та обробити інсектицидами.

Іноді з’являється павутинний кліщ, який покриває квіти білявою павутиною. А ще – попелиця, гусениці та листові нематоди, які виїдають листя між прожилками. Способи боротьби тут самі.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Фуксія – фото

Неможливо заперечувати красу яскравої та незвичайної фуксії. Тільки подивися, наскільки вона гарна у будь-якому вигляді та місці!

Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото
Фуксія – фото