Чому жовтіє листя у герані – що робити

Чому жовтіє листя у герані: що робити?

Герань люблять за її невибагливість у поєднанні з яскравою красою. Але навіть із найбільш невибагливими рослинами виникають проблеми, як і з будь-яким живим організмом. Листя герані може жовтіти, сохнути і скручуватися. Розповідаємо, чому це відбувається і які заходи вжити!

Полив

Занадто рідкісний або надмірний полив ведуть до одного й того ж наслідку: герань поступово гине. Коли вологи занадто багато, листя жовтіє і стає м’якшим, а згодом розвивається гниль і грибок. А від сухості пластини не розм’якшуються, а навпаки – підсихають від країв.

При переливі дай субстрату просохнути, а в запущених ситуаціях – пересади герань у новий вазон із новим пухким ґрунтом. У другому випадку – віднови полив у нормальному режимі, і незабаром квітка прийде в норму.

Полив - Чому жовтіють листя у герані що робити

Неякісний дренаж

Герань не переносить заболочений ґрунт, причому це стосується не лише кімнатного, а й садового.Обов’язково потрібен хороший дренаж і досить пухкий ґрунт, що пропускає повітря. Коли цього немає – герань не лише жовтіє, а ще й погано цвіте.

Неякісний дренаж - Чому жовтіють листя у герані що робити

Надлишок азоту

Азот потрібен всім рослинам для нарощування зеленої маси та формування акуратного кущика, яким і гарні герані. Але якщо азоту стає дуже багато, герань теж поступово жовтіє. Найпростіше пересадити квітку або хоча б промити ґрунт проточною водою.

Надлишок азоту - Чому жовтіють листя у герані що робити

Брак місця

Ця проблема є характерною для кімнатної розсади, яка живе у вазонах. Вона досить швидко розростається, і їй обов’язково потрібен горщик за розміром. У тісній ємності коріння не одержує нормальну кількість поживних елементів, через що у герані починає жовтіти листя.

Нестача місця - Чому жовтіють листя у герані що робити

Неправильна зимівля

Якщо ти заносиш герань на зиму до кімнати, дуже важливо забезпечити їй правильні умови. Не став горщики у батареї і уникай високих температур в цілому. Обов’язково подбай про захист від протягів і не переливай квітку, інакше листя пожовкне і опаде.

Неправильна зимівля - Чому жовтіють листя у герані що робити

Грибок

Якщо листя герані жовтіє округлими плямами, які згодом темніють і переходять на стебла – це схоже на грибок. Існують різні види грибкових захворювань, але лікування завжди одне. Видалити пошкоджені фрагменти, присипати всі зрізи вугіллям, обробити герань фунгіцидами та скоригувати режим поливу.

Грибок - Чому жовтіють листя у герані що робити

В’янення

Вертицильне в’янення – це вірусне захворювання, яке може вражати герань. Через нього листя жовтіє, але спочатку жовтизна проявляється на нижній частині, а не як завжди – з країв.Поступово вона поширюється на весь лист, а потім переходить на стебло, доки рослина не загине зовсім.

В'янення - Чому жовтіють листя у герані що робити

Шкідники та паразити

Листя герані можуть жовтіти через паразити або комахи, і тут важливо правильно розглянути інші симптоми. Наприклад, липкий наліт залишає попелиця, коричневі пагорби – щитівки, а білу павутину – кліщ.

Білокрилки та гусениці поїдають листя і висмоктують з них поживні речовини, що теж загрожує жовтизною. У будь-якому разі квіти потрібно якнайшвидше обробити інсектицидами, а надалі – не нехтувати плановою обробкою від шкідників.

Шкідники та паразити - Чому жовтіють листя у герані що робити

Листя герані жовтіють по краях

Найчастіше листя герані жовтіють по краях через неправильний догляд. Якщо природна жовтизна, пов’язана зі старінням, починається знизу вгору, то в такому разі листя бажає з верхівки. Відрегулюй режим поливу, перевір температуру в кімнаті та переконайся, що квітці вистачає світла.

Якщо листя жовтіє влітку без якихось інших зовнішніх симптомів, спробуй просто частіше поливати герань. А якщо вони так реагують на пересадку чи переїзд із вулиці до кімнати – це просто стрес. Дай герані трохи часу акліматизуватись, і вона відновиться самостійно.

Чому жовтіють листя у герані по краях

Листя герані жовтіють плямами

Якщо листя герані жовтіє нерівномірними плямами, це найчастіше вказує на інфекцію або вірус. Зазвичай згодом такі пластини коричневіють і відмирають, а весь процес супроводжується іншими симптомами. Для лікування застосовуються фунгіциди або спеціальні антибіотики.

Найнебезпечніший ворог – вірусна мозаїка, якої неможливо позбутися. Якщо жовті плями складаються в химерний мозаїчний малюнок – швидше за все, річ саме у ній. Тоді герань потрібно негайно ізолювати і якнайшвидше знищити, поки хвороба не перекинулася на сусідні квіти.

Чому листя герані жовтіють плямами що робити

Що робити, щоб листя герані не жовтіло?

Правильно вибирай місце для посадки, стеж за освітленням та відсутністю протягів. Налагоди режим поливу, контролюй сухість верхнього шару ґрунту та вчасно за графіком вноси добрива.

Кімнатна герань має рости в горщику за розміром, а на зиму їй потрібна прохолода. Регулярно оглядай квіти на предмет симптомів захворювань та шкідників, щоб вчасно вжити заходів!

Що робити, щоб листя герані не жовтіло