Чому жовтіє листя у герані – що робити

Чому жовтіє листя у герані: що робити?

Герань люблять за її невибагливість у поєднанні з яскравою красою. Але навіть із найбільш невибагливими рослинами виникають проблеми, як і з будь-яким живим організмом. Листя герані може жовтіти, сохнути і скручуватися. Розповідаємо, чому це відбувається і які заходи вжити!

Полив

Занадто рідкісний або надмірний полив ведуть до одного й того ж наслідку: герань поступово гине. Коли вологи занадто багато, листя жовтіє і стає м’якшим, а згодом розвивається гниль і грибок. А від сухості пластини не розм’якшуються, а навпаки – підсихають від країв.

При переливі дай субстрату просохнути, а в запущених ситуаціях – пересади герань у новий вазон із новим пухким ґрунтом. У другому випадку – віднови полив у нормальному режимі, і незабаром квітка прийде в норму.

Полив - Чому жовтіють листя у герані що робити

Неякісний дренаж

Герань не переносить заболочений ґрунт, причому це стосується не лише кімнатного, а й садового.Обов’язково потрібен хороший дренаж і досить пухкий ґрунт, що пропускає повітря. Коли цього немає – герань не лише жовтіє, а ще й погано цвіте.

Неякісний дренаж - Чому жовтіють листя у герані що робити

Надлишок азоту

Азот потрібен всім рослинам для нарощування зеленої маси та формування акуратного кущика, яким і гарні герані. Але якщо азоту стає дуже багато, герань теж поступово жовтіє. Найпростіше пересадити квітку або хоча б промити ґрунт проточною водою.

Надлишок азоту - Чому жовтіють листя у герані що робити

Брак місця

Ця проблема є характерною для кімнатної розсади, яка живе у вазонах. Вона досить швидко розростається, і їй обов’язково потрібен горщик за розміром. У тісній ємності коріння не одержує нормальну кількість поживних елементів, через що у герані починає жовтіти листя.

Нестача місця - Чому жовтіють листя у герані що робити