Антуріум (75 фото) – догляд у домашніх умовах, види, як виростити

Антуріум (75 фото): види та правильний догляд

Шукаєш вірного зеленого друга, який радуватиме красою та соковитими фарбами під час сірої осені та холодної зими? Все це про антуріум! І навіть більше, адже при правильному догляді він може цвісти практично цілий рік. А ми розповімо, які бувають сорти, на що звернути увагу і як доглядати нове придбання!

Загальна характеристика

Антуріум – гарна і незвичайна декоративна квітка, яку багато хто знає якщо не за назвою, то завдяки незвичайним кольорам. Однойменний рід налічує сотні видів ліан та трав’янистих вічнозелених рослин, які прибули до нас із тропічних джунглів. Є навіть рідкісні літофити, які приживаються на кам’янистих та скелястих породах.

За особливу форму великого та яскравого покривала у побуті антуріум прозвали квіткою-фламінго. Листя різних сортів бувають матовими і глянсовими, округлими і серцеподібними, цільними та розсіченими. У густих та вологих тропічних лісах вони розвертаються до сонця.

Яскраве та щільне глянсове покривало ховає суцвіття-початок, який щільно наповнений дрібними ромбоподібними квітками. Різні сорти примітні своїм ароматом та великими плодами, які формуються після запилення.

Загальна характеристика - Антуріум

Види антуріуму

У дикій природі антуріум зустрічається у тропічних регіонах Південної та Центральної Америки – там їх понад 500 видів. В домашніх умовах найчастіше вирощуються адаптовані гібриди, більш пристосовані до нашої погоди та сезонності.

Антуріум Андре

Найпопулярніший і найпоширеніший сорт для озеленення квартир та будинків іноді розростається практично до метра. Андре відноситься до тих видів антуріуму, які цвітуть практично цілий рік.

Великі білі, рожеві, червоні або навіть темні бордові покривала тягнуться до сонця на довгих квітконосах. Шкіряста горбиста поверхня відблискує на кольорі, а на її тлі піднімається високий і злегка вигнутий блідий качан.

Антуріум Андре - Види антуріуму