Хлорофітум (65 фото) – види, догляд та вирощування

Хлорофітум (65 фото): види та правильний догляд

Пам’ятаєш цей вазон із тонким смугастим листям-пір’ям, що звисає на всі боки? Хлорофітум – ще один гість тропічних широт, який давно оселився в наших квартирах. Розповідаємо, як посадити хлорофітум, як зробити, щоб листочки не сохли, і що потрібно, щоб вазон радував красою та елегантністю не один рік!

Загальна інформація

Хлорофітум відноситься до трав’янистих рослин, та й виглядає приблизно так само. У нього бульбоподібний корінь, що накопичує поживні речовини. Коротке стебло практично біля самої землі розпадається на довге витягнуте ланцетове листя довжиною до 50 см.

Розетка хлорофітум особливо хороша в сезон цвітіння, коли вона випускає довгі стрілки з маленькими білими квітами. Вони виглядають напрочуд весняними та звичними для наших широт. Вважається, що на кухні, в офісах та на підприємствах невеликий зелений куточок із хлорофітумом ефективно очищає повітря від газів та формальдегідів.

Загальна інформація - Хлорофітум

Види хлорофітум

Хлорофітуми схожі між собою і належать до одного сімейства лілейних.Точно не відомо, скільки різновидів існує в природі, але ботаніки сходяться на версії, що їх близько 200-250. У нас на підвіконнях популярні лише кілька сортів – розберемося докладніше!

Хлорофітум чубатий

Це гарний яскравий багаторічник з дуже вузькими та довгими листовими пластинами. Залежно від сорту він може бути різного забарвлення: Варієгата зі срібною кромкою, Віттатум з білястою смугою посередині, строкатий Лаксум з білою окантовкою. Більшість з них акуратна симетрична розетка, але є все той же Лаксум, що нагадує віяло, і спіралеподібний Океан.

Хлорофітум хохлатий - Види хлорофітуму