Примула (70 фото) – види, догляд та вирощування

Примула (70 фото): види та особливості догляду

З першими днями весни, як тільки на подвір’ї остаточно сходить сніг, розпускається рання примула. Її можна зустріти на прилавках квіткових магазинів та навіть на стендах супермаркетів. Але можна виростити вдома самостійно та насолоджуватися красою. Сьогодні ми розповімо, як!

Загальна інформація

Примули бувають однорічними та багаторічними, але це завжди розеточна трав’яниста рослина з яскравими квітами. Найчастіше вони зібрані в суцвіття-парасольки, хоча іноді зустрічаються сорти, що ростуть по одному. Найпоширеніші відтінки – жовтий, червоний, рожевий, але це ще не все. Листя примули зібрані в розетки, правда вони не вузькі і не ланцетні, на відміну від тропічних побратимів. Більшість сортів округлі або серцеподібні пластини на довгих черешках, придатні для розмноження.

З примули роблять цінну ефірну олію, яку використовують медики та фармацевти. З коріння з давніх часів готують цілющі відвари, що лікували всі біди від застуди до проблем із суглобами. Але май на увазі, що сік стебел та листя може викликати роздратування та алергічні реакції, тому працюй у гумових рукавичках та ретельно мій руки!

Загальна інформація - Примула

Види примули

Примула відноситься до сімейства первоцвітих, яке налічує понад 500 різних рослин. Кілька десятків із них – це однорічні та багаторічні різновиди примули. У кімнатних умовах вирощують декоративні сорти, а у спеціальних оранжереях – лікарські.

Примула звичайна

Цей вид також відомий під назвами «Безстебельна примула» або Primula acaulis. Великі червоні, жовті та блакитні квіти виразно контрастують з витягнутим темним листям, яке начебто поцятковане зморшками. Саме на основі звичайної примули виведено більшість сучасних домашніх гібридів.

Примула звичайна - Види примули