Хвороби кімнатних рослин – назви, фото та як з ними боротися

Хвороби кімнатних рослин: назви, фото та як з ними боротися

На жаль, навіть цілодобова та щоденна турбота не здатна повністю вберегти улюблені квіти від проблем. Саме тому краще заздалегідь знати, з чим ти можеш зіткнутися і як з цим боротися. Тож сьогодні ми хочемо докладніше розповісти тобі про хвороби кімнатних рослин!

1. Мокра гнилизна

Якщо на листі або втечах з’являються неприємно пахнуть і ніби маслянисті плями – це вона. Найчастіше від хвороби страждають рослини з м’ясистим соковитим листям. Основні причини – надлишок вологи чи азоту. Потрібно видалити пошкоджені фрагменти, просушити ґрунт та скористатися спеціальними препаратами.

Мокра гнилизна

2. Мозаїка

Є кілька різновидів мозаїки, але всі їх поєднує один – це вірус, який швидко розповсюджується, який неможливо вилікувати. Спочатку рослина покривається білими або жовтими хаотичними плямами, потім уповільнюється розвиток, і вона гине. Пошкоджену квітку потрібно якнайшвидше ізолювати та знищити.

Мозаїка

3. Борошниста роса

Листя рослин покриваються білими плямами, які нагадують борошняний наліт. Поступово вони сіріють та змінюють структуру. Це бактеріальне захворювання, яке найчастіше проявляється у теплі та при підвищеній вологості.

Потрібно скоригувати догляд, зменшити внесення азоту, регулярно провітрювати та обприскувати рослину сіркою, спеціальними препаратами або розчином кальцинованої соди та мідного купоросу за інструкцією.

Мучниста роса

4. Фітофтороз

Листя рослини змінюють колір і в’януть, нові пагони не ростуть, а згодом починає гнити коренева система. На ранніх стадіях потрібно витягти рослину з вазону, промити корінь, видалити ділянки, що гниють, замочити кореневу систему в фунгіциді за інструкцією і пересадити рослину в знезаражений грунт.

Фітофтороз