Як правильно доглядати орхідею в домашніх умовах

Як доглядати за орхідеєю в домашніх умовах

Орхідеї дуже гарні, але й настільки ж примхливі, тому тобі доведеться потрудитися, щоб екзотична красуня радувала пишним цвітінням. Вони добре почуваються у горщиках на підвіконні, але важливо забезпечити їм комфортну температуру, вологість та інші умови. Розповідаємо докладніше, як правильно доглядати орхідею в домашніх умовах!

Вимоги до ґрунту

Кімнатні орхідеї не зростатимуть у звичайній землі – їм потрібна спеціальна суміш. Є готові магазини, але змішати такий аналог можна самостійно. Грунт для орхідей зовсім не містить садової землі та готується з кори.

Візьми шматки дубової, осинової або соснової кори, коріння папороті та деревне вугілля. Прокип’ятіть їх півгодини, злий воду і повтори процедуру в новій воді, щоб точно знищити всіх паразитів та суперечки грибів. Висуши насухо всі інгредієнти, подрібни їх – і ґрунт для орхідеї готовий!

Вимоги до ґрунту - Як доглядати за орхідеєю в домашніх умовах

В нього можна додати трохи торфу, моху, пінопластову крихту для легкості або навіть шматки крейди. Можна використовувати гранульовану глину, вермікуліт, перліт, кришений корок або великофракційний пісок. Основне завдання суміші – підтримувати орхідею у вертикальному положенні, відводити вологу від коріння та пропускати повітря.

Для наземних орхідей у ​​ту ж суміш можна додати жменю садової землі та трохи сухого листя або моху. Так субстрат краще зберігає вологу та поживні елементи з добрив. Але його не повинно бути занадто багато навіть для потужної кореневої системи.

Вимоги до ґрунту - Як доглядати за орхідеєю в домашніх умовах

Як вибрати горщик

Корнева система орхідеї потребує циркуляції повітря, інакше вона почне гнити від постійного надлишку вологи. Добре підходять плетені горщики, кошики, сітки та дерев’яні ящики із щілинами. Головне, щоб обрана ємність утримувала кореневу систему та ґрунт на місці.

Якщо використовуєш керамічний або пластиковий горщик, обов’язково зроби в ньому дірки. І потрібен хороший дренаж, так що наповни вазон керамзитом або дрібним щебенем мінімум на третину.Сховати непрезентабельний пластик із дірками можна в гарні підвісні кашпо.

Як вибрати горщик - догляд за орхідеєю в домашніх умовах