Ахіменес (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Ахіменес (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Якщо ти любиш яскраві квітучі рослини в інтер’єрі, тобі обов’язково потрібно познайомитись з ахіменесом. Він безперервно кольорує все літо і до середини осені, вражає різноманітністю відтінків і радує своєю невибагливістю. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Ахіменес – південна рослина, тому у нас вона вирощується лише у квартирах. Це округлі кущики до 30-40 см у висоту з тендітними, але дуже гарними витягнутими пагонами. У сезон цвітіння вони густо вкриваються бутонами.

Листя ахіменесу доходить до 15 см завдовжки і може похвалитися загостреним кінчиком і зубчастим краєм. Найчастіше пагони та виворот листя злегка опушені. Є декоративні сорти з червоними та бордовими прожилками.

Розмножується ахіменес бульбами, а точніше так званими ризомами. Це багаторічник, який швидко та інтенсивно розростається, і якому практично неможливо зашкодити.

Загальна інформація

Види ахіменесу

Сорту ахіменесу класифікують за колірною палітрою, типом квітки, її розмірами та рядом інших критеріїв.Але їх можна розділити на кілька великих груп!

Довгоквітковий ахіменес

Рихлий компактний кущик з бархатистими пагонами та темним листям. Особливість у подовжених трубчастих квітках всіх можливих відтінків. Трав’янистий багаторічник чудово почувається у вазоні.

Довгоквітковий ахіменес

Великоквітковий ахіменес

Легко здогадатися, що його відрізняють саме розміри квітки – до 5 см у діаметрі. Пропорційно більше і листя з чітко помітними жилками. У міру зростання їх лицьовий бік темніє, а ось зворотний залишається світлим.

Великоквітковий ахіменес

Ампельний ахіменес

У них гнучкі пагони, що згинаються, які з боку виглядають ажурною зеленою завісою. Вони красиво спускаються вниз, тому найкраще виглядають у кашпо.

Ампельний ахіменес