Ахіменес (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Ахіменес (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Якщо ти любиш яскраві квітучі рослини в інтер’єрі, тобі обов’язково потрібно познайомитись з ахіменесом. Він безперервно кольорує все літо і до середини осені, вражає різноманітністю відтінків і радує своєю невибагливістю. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Ахіменес – південна рослина, тому у нас вона вирощується лише у квартирах. Це округлі кущики до 30-40 см у висоту з тендітними, але дуже гарними витягнутими пагонами. У сезон цвітіння вони густо вкриваються бутонами.

Листя ахіменесу доходить до 15 см завдовжки і може похвалитися загостреним кінчиком і зубчастим краєм. Найчастіше пагони та виворот листя злегка опушені. Є декоративні сорти з червоними та бордовими прожилками.

Розмножується ахіменес бульбами, а точніше так званими ризомами. Це багаторічник, який швидко та інтенсивно розростається, і якому практично неможливо зашкодити.

Загальна інформація

Види ахіменесу

Сорту ахіменесу класифікують за колірною палітрою, типом квітки, її розмірами та рядом інших критеріїв.Але їх можна розділити на кілька великих груп!

Довгоквітковий ахіменес

Рихлий компактний кущик з бархатистими пагонами та темним листям. Особливість у подовжених трубчастих квітках всіх можливих відтінків. Трав’янистий багаторічник чудово почувається у вазоні.

Довгоквітковий ахіменес

Великоквітковий ахіменес

Легко здогадатися, що його відрізняють саме розміри квітки – до 5 см у діаметрі. Пропорційно більше і листя з чітко помітними жилками. У міру зростання їх лицьовий бік темніє, а ось зворотний залишається світлим.

Великоквітковий ахіменес

Ампельний ахіменес

У них гнучкі пагони, що згинаються, які з боку виглядають ажурною зеленою завісою. Вони красиво спускаються вниз, тому найкраще виглядають у кашпо.

Ампельний ахіменес

Махровий ахіменес

Ділікатний, ніжний і дуже ефектний вид з великими махровими квітами. Найпоширеніші відтінки – білий, жовтий, рожевий, синій та бузковий. Втечі часто густо облистяні, із загостреним овальним листям.

Махровий ахіменес

Гібридний ахіменес

Велика група гібридів, отримана селекціонерами внаслідок схрещування. Зазвичай це декоративні сорти з дрібним листям і великими яскравими квітками. Довжина пагонів сягає 50 см.

Гібридний ахіменес

Догляд за ахіменесом

Тропічний ахіменес здатний цвісти практично в будь-яких умовах. Йому потрібне світло та комфортна вологість, а решта вже незначні деталі!

Температура

Найкраща температура для теплолюбного ахіменесу – 20-25 градусів, а взимку для бульб – 13-15 градусів. Влітку вазон можна виносити надвір, на веранду або на відкритий балкон.

Температура

Освітлення

Вибирай сонячне місце, але в розпал дня краще уникати прямих променів. Занадто агресивне полуденне сонце може залишити опіки на делікатному листі та пелюстках.

Освітлення

Полив

Ахіменес віддає перевагу вологому грунту, тому його поливають у міру підсихання верхнього шару.Але взимку в період спокою радимо взагалі максимально уникати поливів. Листя обприскувати не можна, але можна розставити піддони з вологимпіском або мохом.

Полив

Грунт

Для ахіменесу потрібен багатий живильний ґрунт, при цьому його доведеться регулярно оновлювати. З готових сумішей радимо звернути увагу на ґрунт для фіалок. Якщо хочеш змішати свій субстрат, у його основі має бути верховий торф.

Грунт

Добрива та підживлення

Ахіменес дуже добре і чуйно реагує на підживлення. Але врахуй, що він і так швидко росте, тому не потрібно використовувати їх надто часто. Під час нарощування листяної маси використовую азот, а до початку літа переходь на суміші для квітучих рослин.

Добрива та підживлення

Обрізка

До зими під час санітарної обрізки видалили всі пошкоджені та сухі пагони, щоб вони не заважали ахіменесу відпочивати. А протягом усього сезону може знадобитися легка формуюча стрижка, якщо квітка надто інтенсивно піде в зріст.

Обрізка

Зимівка

Клубні ахіменесу найкраще зберігати у контейнерах у темному прохолодному місці, але без морозів.Вони можуть зимувати і без ґрунту, у пакетах із сухим вермикулітом, але тоді потрібно знизити вологість та стабілізувати температуру близько 16 градусів.

Перед початком сезону спокою, коли пагони самі засохнуть, зріж їх на рівні землі. Не потрібно робити цього раніше, щоб бульби встигли запасти корисні речовини. Зволожувати ґрунт узимку на зберіганні достатньо раз на місяць.

Зимівка

Ахіменес навесні

До кінця зими дістань бульби, акуратно присип їх 2-3 см свіжого ґрунту полів і залиш у світлому теплому місці. За кілька тижнів з’являться перші пагони, і тоді потрібно відразу збільшити частоту поливу.

Ахіменес навесні

Пересадка

До початку цвітіння ахіменес можна акуратно перевалити у новий горщик. Це буває корисно для того, щоб він почав сильніше кущитися і цвісти. Пам’ятай, що ахіменес дуже швидко виснажує будь-який ґрунт.

Пересадка

Розмноження та посадка ахіменесу

У домашніх умовах зовсім незручно розмножувати ахіменес насінням, тому простіше використовувати живці або листя. На кожному живці має бути 2-4 пари листя, і їх відразу вкорінюють у пухкому ґрунті під плівкою.Можна і у воді, але її доведеться щодня міняти. Головне, щоб було тепло та сонячно.

Ще один зручний варіант – відділення дочірніх бульб навесні під час пересадки. А великі різоми можна просто акуратно розділити на кілька частин, але не роби їх надто дрібними, інакше цвітіння буде слабким.

Розмноження та посадка ахіменесу

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Ахіменес часто страждає від грибка та гнилі через занадто інтенсивне поливання. Друга причина – використання холодної води, тому що вона має бути теплішою за 20 градусів. На ранніх стадіях допоможе обрізка та обробка фунгіцидами. При необхідності пересади рослину в сухий ґрунт і скоригуй режим.

Іноді на листі селиться борошнистий червець, попелиця та трипси. Ахіменес не дуже любить водні процедури, тому рекомендуємо відмовитися від душу та домашніх методів, і відразу перейти до інсектицидів для кімнатних рослин.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Ахіменес – фото

При мінімальному догляді ефектний ахіменес так густо покривається квітами, що іноді за ними майже не видно листя. Щільні та акуратні кущики нікого не залишать байдужим!

Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото
Ахіменес – фото