Як доглядати за кактусом у домашніх умовах – важливі поради та лайфхаки

Як доглядати за кактусом у домашніх умовах: поради та лайфхаки

Ми любимо кактуси за невибагливість і за те, що вони залишаються красивими навіть усупереч усім помилкам квітникарів-початківців. Але все-таки рекомендуємо вкотре не випробовувати долю. Тим більше, що догляд за ними дійсно дуже простий. Розповідаємо, як доглядати кактус у домашніх умовах!

Грунт

Зараз у магазинах є готові ґрунтосуміші для кактусів, і навіть для різних видів. Але можна змішати ґрунт самостійно. Він повинен бути легким, повітряним, з хорошим дренажем і не надто кислим.

Звичайний ґрунт для кімнатних рослин обов’язково потрібно розбавляти розпушувачами – галькою, піском, кам’яною крихтою. Вибирай субстрат, основу якого складає низинний торф. Для зниження кислотності використовуй доломітове борошно та вапняк.

Грунт

Горщик

Важливо, щоб розмір горщика відповідав кореневій системі кактуса. Якщо він буде надто маленьким, рослина чахне. А якщо навпаки – воно витрачатиме ресурси на розвиток коріння, а не наземної частини.Для кактусів з довгим розгалуженим корінням більше підходять широкі горщики, а зі стрижнеподібними – вузькі, але глибокі.

Чи можна садити різні кактуси в один горщик?

Так, можна, але це мають бути сорти з однаковими вимогами до умов утримання. Зокрема – до ґрунту, підгодівлі, освітлення та поливу.

Чи можна садити різні кактуси в один горщик?

Освітлення

Тут все залежить від конкретного сорту, але більшість кактусів спокійно переносять яскраве сонячне світло. Якщо ставиш їх на підвіконні, стеж, щоб рама не перекривала основну частину рослини. Перша ознака нестачі сонця – коли верхівка росте довгою та тонкою. Якщо ж його занадто багато, шкірка кактуса починає трохи червоніти.