Види орхідей – назви, фото та описи (каталог)

Види орхідей: назви, фото та описи (каталог)

Багато хто досі побоюється заводити будинки орхідеї через гарне екзотичне цвітіння. Здається, що вони повинні бути дуже примхливими та вимогливими, але це зовсім не так, а ще дуже залежить від конкретного сорту. Тому ми підготували для тебе великий каталог видів орхідей із назвами та фото!

1. Фаленопсис

Мабуть, найпопулярніший різновид орхідей для домашнього вирощування. Витончений теплолюбний сорт віддає перевагу розсіяному світлу і легко переносить спеку. Між поливами субстрат має просихати повністю.

Фаленопсис

2. Цимбідіум

Витончена висока орхідея привертає увагу цікавою формою бутонів і довгим гострим листям. Це один із найстійкіших сортів, який часто вирощують для букетів.

Цимбідіум

3. Ванда

Насамперед цей вид привертає увагу великою кількістю цікавих кольорів. Червоні, помаранчеві, сині та фіолетові відтінки химерно переплітаються у різних комбінаціях.Ванде обов’язково потрібне яскраве світло та свіже повітря.

Ванда

4. Аганізія

Залежно від конкретного підвиду аганізію може бути блакитною або кремовою. Ця орхідея не переносить пряме сонячне проміння, зате любить високу температуру від 25 градусів.

Аганізія

5. Мільтонія

Це один із улюблених видів селекціонерів, тому що на його основі виходять дивовижні гібриди. Ароматні квіти здаються ще яскравішими на тлі сірого листя. А ще мільтонія довго цвіте!

Мільтонія

6. Каттлея

Великі ароматні квіти пофарбовані у всі відтінки від білого до темного фіолетового. Але врахуй, що каттлея дійсно примхлива і вимагає дотримання суворого режиму, тому навряд чи підійде новачкам.

Каттлея

7. Зігопеталум

Зигопеталум можна назвати беззаперечним лідером серед екстравагантних кольорів та незвичайних візерунків. При цьому орхідея зовсім не примхлива і не вибаглива до температури, вологості та навіть освітлення.

Зігопеталум

8. Пафіопедилум

Це саме та орхідея, яку ще називають черевичком за характерну форму бутону. Сорт гранично невибагливий, чудово почувається на будь-яких підвіконнях, але потребує підвищеної вологості і не переносить спеку.

Пафіопедилум

9. Ангрекум

Це біла орхідея родом із лісів Мадагаскару. Дуже рідко зустрічаються бутони жовтуватого відтінку. Ангрекум – справжній екзот, тому вдома приживається насилу і лише після оранжереї.

Ангрекум

10. Брасія

Брасію називають павучою орхідеєю за оригінальний зовнішній вигляд. У неї цікаві зелені квіти, витончені суцвіття, але специфічний солодкуватий аромат. Брасія активно цвіте навесні.

Брасія

11. Рінхостиліс

Рінхостиліс приваблює красивими довгими стрілками та неповторним ароматом. Це орхідея з дрібними квітами, зібраними у великі суцвіття до 60 бутонів у кожному.

Рінхостиліс

12.Бульбофілум

Це ціла категорія орхідей, до якої входить більше тисячі сортів та підвидів. Цвітіння – дрібне, у два ряди вздовж високої втечі на тлі великого м’ясистого листя.

Бульбофілум

13. Лікаста

Лікаста потребує стабільного температурного режиму та рясного поливу, зате тішить дуже тривалим цвітінням. Квіти дуже великі і можуть досягати 20 см.

Лікаста

14. Нобілі

Або Дендробіум Нобіле. Красива та невибаглива орхідея нагадує фаленопсис. Нобілі краще переносить прохолодні температури і потребує лише рідкісного поливу та хорошої повітропроникності субстрату.

Нобілі

15. Беаллара

Ефектний гібрид зібрав у собі найкращі риси одразу чотирьох різних видів орхідей. Завдяки цьому селекціонерам вдалося досягти унікальних забарвлень та незвичайної форми пелюсток.

Беаллара

16. Грамматофілум

Цей вид теж напевно потрапив би у топ найоригінальніших. Яскраві жовті пелюстки рясно покриті коричневими плямами.Самі по собі квіти не надто великі, та й пагони рідко виростають понад 60 см.

Грамматофілум

17. Одонтоглоссум

Одонтоглоссум – гірський мешканець, тому виростити таку орхідею вдома буває проблематично. Їй потрібна прохолода, і особливо це стосується гібридних смугастих сортів.

Одонтоглоссум

18. Онцидіум

Квіти онцидіуму нагадують метеликів, але щоб досягти цвітіння, доведеться спочатку забезпечити орхідеї стабільну вологість. Але є і плюс – вона не потребує постійного яскравого світла.

Онцидіум

19. Камбрія

Красива група гібридів примітна великими різнокольоровими бутонами з цікавими вкрапленнями. Коли камбрія відцвітає, квітконоси обов’язково потрібно видалити. А під час цвітіння вона потребує багатого поливу.

Камбрія

20. Лудизія

Лудизія – одна з найпоширеніших орхідей у ​​всьому світі, а це означає, що вона добре росте у різних умовах.Квіти дрібні та білі, але зате дуже ефектно виглядають оливкові та пурпурові листи.

Лудизія

21. Целогіна

Дуже примхливий вигляд, який потребує ретельного дотримання температурного режиму. Причому різних стадіях розвитку рослини. Але натомість орхідея розпускається найніжнішими білими квітами, начебто ажурними.

Целогіна

22. Лелія

Лелія дуже схожа на каттлею, але відрізняється кількістю пелюсток. Найчастіше зустрічаються сорти з одним бутоном на квітконосі. Зате кількість кольорів неможливо порахувати та описати!

Лелія

23. Макодес

Рідкісний вид орхідей, який цінують насамперед за декоративне листя. Мідні та золоті прожилки на темному зеленому фоні виглядають, як блискавки або тонка бездоганна вишивка.

Макодес

24. Катасетум

Катасетум легко дізнатися по коротких повзучих стеблах, які щільно притискаються до ґрунту. Серед тонкого листя з виразними прожилками ховаються зібрані в пишні групи квіти.

Катасетум