Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Виростити манго – звучить майже як початок фантастичного оповідання. А якщо ми скажемо, що це більш ніж реально, і ти можеш впоратися з цим навіть самотужки? А заразом розкладемо по поличках, як правильно вибрати кісточку і як доглядати юне деревце!

Як вибрати манго для посадки

Вибирай стиглий соковитий фрукт, який має бути дуже запашним і трохи м’яким. Не орієнтуйся на колір, тому що різні сорти суттєво відрізняються. Краще звернути увагу на наявність темних точок – це вірна ознака, яку треба брати!

Перестиглий манго теж підходить для посадки, хоча з’їсти його м’якоть не вдасться. Навпомацок такий фрукт сильно продавлюється, у нього неприємний запах і присмак. Якщо ж стиглих фруктів на околицях не знайдено, можеш купити зелений і покласти його дозрівати в папері на пару днів у темне місце.

Як вибрати манго для посадки - Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Як дістати кісточку

Кісточка манго надійно захована у шкаралупі, яку потрібно спочатку очистити від м’якоті. Добре промий її під прохолодною водою і розглянь предмет пошкоджень. Якщо на шкаралупі є тріщина – розділи її до кінця, а якщо ні – обережно проріж ножем.

Обережно дістань зі шкаралупи кісточку і на 7-10 хвилин поклади її в розчин марганцівки для дезінфекції. Можеш використовувати готові магазинні фунгіциди, але дій строго за інструкцією на упаковці. Садити кісточку потрібно відразу, інакше за пару днів вона пересохне і вже точно не зійде.

Як проростити кісточку манго

Було так, що кісточка манго вже почала проростати прямо в шкаралупі. Тоді тобі пощастило та пророщувати її окремо не доведеться. В іншому випадку – загорни її у вологу марлю або бавовну та закрий у контейнері для продуктів.

Переставте контейнер у темне тепле місце і двічі на день перевіряйте вологість. Щодня обприскувати згорток водою, але не розвертай. Проростати кісточка почне через 1-2 тижні, і після цього її потрібно одразу ж пересадити в землю.

Як виростити кісточку манго - Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах