Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Виростити манго – звучить майже як початок фантастичного оповідання. А якщо ми скажемо, що це більш ніж реально, і ти можеш впоратися з цим навіть самотужки? А заразом розкладемо по поличках, як правильно вибрати кісточку і як доглядати юне деревце!

Як вибрати манго для посадки

Вибирай стиглий соковитий фрукт, який має бути дуже запашним і трохи м’яким. Не орієнтуйся на колір, тому що різні сорти суттєво відрізняються. Краще звернути увагу на наявність темних точок – це вірна ознака, яку треба брати!

Перестиглий манго теж підходить для посадки, хоча з’їсти його м’якоть не вдасться. Навпомацок такий фрукт сильно продавлюється, у нього неприємний запах і присмак. Якщо ж стиглих фруктів на околицях не знайдено, можеш купити зелений і покласти його дозрівати в папері на пару днів у темне місце.

Як вибрати манго для посадки - Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Як дістати кісточку

Кісточка манго надійно захована у шкаралупі, яку потрібно спочатку очистити від м’якоті. Добре промий її під прохолодною водою і розглянь предмет пошкоджень. Якщо на шкаралупі є тріщина – розділи її до кінця, а якщо ні – обережно проріж ножем.

Обережно дістань зі шкаралупи кісточку і на 7-10 хвилин поклади її в розчин марганцівки для дезінфекції. Можеш використовувати готові магазинні фунгіциди, але дій строго за інструкцією на упаковці. Садити кісточку потрібно відразу, інакше за пару днів вона пересохне і вже точно не зійде.

Як проростити кісточку манго

Було так, що кісточка манго вже почала проростати прямо в шкаралупі. Тоді тобі пощастило та пророщувати її окремо не доведеться. В іншому випадку – загорни її у вологу марлю або бавовну та закрий у контейнері для продуктів.

Переставте контейнер у темне тепле місце і двічі на день перевіряйте вологість. Щодня обприскувати згорток водою, але не розвертай. Проростати кісточка почне через 1-2 тижні, і після цього її потрібно одразу ж пересадити в землю.

Як виростити кісточку манго - Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Вибираємо вазон та землю

Тобі потрібний середній горщик діаметром близько 10 см, але обов’язково глибокий. Коріння манго сильно розростається вглиб, тому їм потрібне місце. Не бери горщик «на виріст», інакше застоюватиметься вода і коріння почне гнити.

Зроби у вазоні дренажні отвори та на чверть об’єму заповни його квітковим керамзитом, гравієм або навіть пінопластовою крихтою. Для манго підходить звичайнісінький універсальний грунт нейтральної кислотності. Можеш змішати торф із великофракційним піском у пропорції 2 до 1.

Як посадити манго

Кісточку манго з корінцем просто встромни вертикально в землю на три чверті. Якщо є паросток, поклади його горизонтально, трохи присип грунтом і добре полів водою. Спочатку накрий схід склом, плівкою або прозорою пластиковою пляшкою.

Постав вазон на південне підвіконня, чим більше природного світла – тим краще. Ненадовго провітрюй саджанець кожні 2-3 дні, щоб він не почав гнити. Укриття можна прибрати через 2-3 тижні, коли манго більш-менш укоріниться і почне проростати.

Не знімай імпровізовану теплицю різко, тому що манго потрібна акліматизація. Спочатку пророби в ній невеликі отвори або залиш щілини. Щодня збільшуй розміри цих просвітів та тривалість провітрювання, а через 3-4 дні прибирай захист повністю.

Як посадити манго - Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Як виростити манго з паростка

Вирощувати манго зі паростків набагато простіше, але для цього їх теж доведеться купити. Є цілі розплідники,які займаються розведенням подібних екзотів за умов, наближених до природних. Такий розплідник ще потрібно пошукати, зате паросток уже не такий примхливий і набагато простіше в обігу!

Догляд за манго в домашніх умовах

Манго потрібно поливати часто, але не надто інтенсивно, щоб земля не перетворилася на болото. Інтервал між поливами – приблизно 2-3 дні, але влітку його доведеться скоротити. Стеж за станом ґрунту: важливо, щоб земляна грудка не просихала повністю.

Купати манго не потрібно, але щотижня протирай листя чистою вологою ганчірочкою. Так ти контролюватимеш появу хвороб або шкідників, щоб швидко вжити заходів. Двічі на тиждень обприскуй деревце або постав поруч зволожувач.

Влітку зміцніле манго можна виносити на вулицю, але тільки коли вже точно минула загроза заморозків. Через рік з настанням літа потихеньку удобряй його кожні 2-3 тижні комплексними сумішами.

Догляд за манго - Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Як пересадити та формувати манго

Піврічне манго вже досить зміцніло і підросло, щоб пересадити його у вазон побільше. Як і раніше, потрібен хороший дренаж і такий же універсальний грунт. Акуратно дістань кореневу систему із земляною грудкою, перестав у новий горщик і досип свіжу землю з боків.

Надалі манго не вимагає пересадки за розкладом, але стеж – щоб коріння вміщалося в горщику. Якщо вони починають переглядати в дренажні отвори або зростання деревця несподівано сповільнилося – саме час поміняти вазон.

Манго швидко росте і сильно витягується вгору, тому йому обов’язково потрібне обрізання, що формує. Щоб манго розгалужувалося і нарощувало бічні гілки, прищипувати верхівки молодих пагонів. Якщо воно вже виросло більше метра, роби сезонне декоративне обрізання для краси та охайності крони.

Як пересадити і формувати манго - Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Чи дасть манго плоди?

Вперше манго зацвіте нескоро – через 6-10 років. Домогтися від нього плодів дуже складно, і для цього воно обов’язково має бути щепленим. У цьому ще один плюс покупки паростка в розпліднику – там уже проведено всі процедури.

Для щеплення манго потрібна нирка іншого дерева, яке вже точно плодоносить. Акуратно виріж її з частиною деревини гострим стерильним ножем, щоб не пошкодити. Зроби невеликий Т-подібний надріз на своєму манго та відігні кору убік.

Встав туди обрізану бруньку і примотайте м’якою клейкою стрічкою. Знімеш її пізніше, коли нирка вже точно приросте. Через кілька років після щеплення ти зможеш помилуватися першим цвітінням.У цей час найчастіше підживлюй манго азотними сумішами. А ще за три місяці побачиш перший урожай!

Чи дасть манго плоди - Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Відео: Манго з кісточки – як виростити вдома