Плюмерія (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Плюмерія (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах

Якщо ти любиш незвичайні квітучі рослини для дому, плюмерія – це твій вибір! Її ефектні зірчасті квіти відразу ж привертають увагу своєю химерною формою. Та й без них декоративна плюмерія більш ніж гарна!

Загальна інформація

Друга назва плюмерії – франжіпані. Це високий і швидкозростаючий багаторічник з красивим шкірястим листям і ефектними квітками до 10 см в діаметрі. Цвіте плюмерія із середини літа до середини осені. Хоча в рідних тропіках вона може цвісти майже цілий рік.

У природних умовах плюмерія – це потужне гіллясте дерево, яке розростається до вражаючих масштабів. Форма та відтінок листя залежать від конкретного виду. Аромат п’ятипелюсткових квітів нагадує жасмин або конвалію з цитрусовими нотками.

Пам’ятай, що сік плюмерії токсичний і може викликати сильне подразнення. Так що пересадкою і обрізання краще займатися в рукавичках. У деяких країнах, наприклад, у Таїланді, плюмерія – священна ритуальна квітка.

Загальна інформація

Види плюмерії

У рідних широтах видів та сортів плюмерії – десятки, якщо не сотні. Є і гігантські дерева до 10 м, а є декоративні «малюки» всього по 2 м заввишки. Але в кімнатному садівництві найчастіше використовується три ці види:

Біла плюмерія

Саме її ти найчастіше побачиш у магазинах та на фотографіях. Вона приваблює великими бутонами та яскравим, але ніжним запахом. Найпоширеніше забарвлення – біло-жовте.

Біла плюмерія

Тупа плумерія

Маленький декоративний вигляд, який чудово почувається у квартирі. Навіть у дикій природі таке дерево рідко виростає до 2 м – а це зовсім небагато для плюмерії.

Тупа плюмерія

Червона плюмерія

Ще один дуже популярний декоративний різновид, на основі якого виведено десятки селекційних сортів. Як легко здогадатися, її особливість – червоні бутони.

Червона плюмерія

Догляд за плюмерією

Ця екзотична гостя вражає не лише своєю красою, а й невибагливістю.Достатньо дотриматися декількох простих умов, і плюмерія довго радуватиме своїм цвітінням!

Температура та освітлення

Плюмерія любить тепло та сонце. Вона чудово почувається влітку навіть на південних вікнах. За всієї візуальної крихкості їй не зашкодять прямі сонячні промені. А ось нестача світла відразу ж позначається на якості листя та цвітіння. Взимку слідкуй, щоб температура не опускалася нижче +17.

Температура та освітлення

Полив

Регулярні поливи потрібні будь-якої пори року, але влітку – частіше. Не допускай пересихання землі, але слідкуй, щоб вода стікала і не застоювалася. Процедуру краще проводити рано-вранці і тільки з теплою водою.

Полив

Вологість та обприскування

Також плюмерії потрібна висока вологість повітря. Її можна обприскувати, але не можна зачіпати бутони. Крім того, радимо скористатися зволожувачами або поставити рослину в піддон із вологим керамзитом або галькою.

Вологість та обприскування

Грунт

Ґрунт для плюмерії потрібен пухкий і досить родючий. Можна використовувати готові суміші для кімнатних рослин.Обов’язково засип товстий дренажний шар і слідкуй, щоб отвори для дренажу не забивалися.

Грунт

Добрива та підживлення

Срекомендуємо використовувати комплексні добрива для квітучих рослин. Причому можна чергувати склади для поливу та обприскування. Пам’ятай, що краще недогодувати, ніж перегодувати!

Добрива та підживлення

Обрізка

Іноді надання форми плюмерію обрізають. Так що можеш сміливо зрізати витягнуті та неакуратні пагони на початку весни. Не можна мити або обприскувати рослину, поки зрізи не висохнуть.

Обрізка

Пересадка

Молоду плюмерію пересаджують щороку, а дорослі дерева – раз на 3-5 років. Не бери занадто просторі вазони та контейнери, тому що рослина швидко перетвориться на потужне дерево.

Пересадка

Розмноження та посадка плюмерії

Плюмерія досить добре і швидко росте, так що її можна розмножити навіть насінням – і через 2-3 роки вона зацвіте. Спочатку посадковий матеріал добу витримують у вологій тканині або серветці, а потім розсаджують у легкий субстрат в окремі горщики з дренажем.

Присип насіння тонким шаром землі, обприскай і залиш у теплому світлому місці під плівкою. Іноді потрібно провітрювати тепличку, і вже через 2 тижні з’являться перші сходи.Для делікатних паростків потрібне яскраве, але розсіяне світло.

Можно розмножувати плюмерію живцями з косим зрізом. Видалити все листя, оброби зрізи вугіллям, загорни черешки в тканину і прибери в тепло на 2 тижні, щоб вони підсохли. Потім замочіть їх на пару годин у розчині стимулятора і висадіть відразу в дуже пухкий грунт з піском або вермікулітом. Через 2-3 місяці з’явиться перше листя.

Розмноження та посадка плюмерії

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Плюмерія майже ніколи не уражається шкідниками, але іноді на ній можна знайти павутинного кліща. Протріть листя ватним диском з мильним розчином і використовуй домашні інсектициди. Щоб проблема не повторилася, радимо підвищити вологість повітря.

Якщо ти виносиш вазон у сад на літо, оглядай його щонайменше кілька разів на тиждень. При появі перших підозрілих симптомів проведи обприскування спеціальними препаратами.

Як і всі тропічні рослини, при перезволоженні плюмерія страждає від грибка. Щоб це запобігти, достатньо дотримуватися режиму поливу і зрідка проводити профілактичне обприскування фунгіцидами, що щадять.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Плюмерія – фото

А якщо ти поки що роздумуєш над придбанням плюмерії, лови цілу фотогалерею! Адже, розглянувши її з усіх боків, буде значно простіше визначитися!

Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото
Плюмерія – фото