Плюмерія (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Плюмерія (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах

Якщо ти любиш незвичайні квітучі рослини для дому, плюмерія – це твій вибір! Її ефектні зірчасті квіти відразу ж привертають увагу своєю химерною формою. Та й без них декоративна плюмерія більш ніж гарна!

Загальна інформація

Друга назва плюмерії – франжіпані. Це високий і швидкозростаючий багаторічник з красивим шкірястим листям і ефектними квітками до 10 см в діаметрі. Цвіте плюмерія із середини літа до середини осені. Хоча в рідних тропіках вона може цвісти майже цілий рік.

У природних умовах плюмерія – це потужне гіллясте дерево, яке розростається до вражаючих масштабів. Форма та відтінок листя залежать від конкретного виду. Аромат п’ятипелюсткових квітів нагадує жасмин або конвалію з цитрусовими нотками.

Пам’ятай, що сік плюмерії токсичний і може викликати сильне подразнення. Так що пересадкою і обрізання краще займатися в рукавичках. У деяких країнах, наприклад, у Таїланді, плюмерія – священна ритуальна квітка.

Загальна інформація

Види плюмерії

У рідних широтах видів та сортів плюмерії – десятки, якщо не сотні. Є і гігантські дерева до 10 м, а є декоративні «малюки» всього по 2 м заввишки. Але в кімнатному садівництві найчастіше використовується три ці види:

Біла плюмерія

Саме її ти найчастіше побачиш у магазинах та на фотографіях. Вона приваблює великими бутонами та яскравим, але ніжним запахом. Найпоширеніше забарвлення – біло-жовте.

Біла плюмерія

Тупа плумерія

Маленький декоративний вигляд, який чудово почувається у квартирі. Навіть у дикій природі таке дерево рідко виростає до 2 м – а це зовсім небагато для плюмерії.

Тупа плюмерія