Сциндапсус (60 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Сциндапсус (60 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Якщо тобі подобаються гарні декоративні ліани, обов’язково звернути увагу на сциндапсус. Він чудово обплітає опори, звисає з кашпо і створює цілі зелені стіни. Сциндапсус швидко росте, не надто примхливий і вражає різноманітністю кольорів. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Сциндапсус – ефектна зелена ліана з усіма характерними для неї рисами. Її часто плутають із плющем і охоче вирощують у квартирах та офісах. Сциндапсус наповнює кімнату відчуттям затишку та чудово очищає повітря.

У природі ліана росте набагато більше і чіпляється за дерева. Вдома їй так само потрібні опори, але рости вона буде куди дрібніше. Довгі стебла до 2-3 м густо вкриті великим листям. Найчастіше вони не однотонні – з розлученнями, штрихами та візерунками.

Загальна інформація

Види сциндапсусу

Існує близько 30 видів сциндапсусу, і між собою вони відрізняються в основному забарвленням і формою листя. Розглянемо ті їх, які можна вирощувати в домашніх умовах.

Сциндапсус Піктус

В’яна ліана, яка чудово обвиває будь-які опори. Пагони виростають до 2,5 м, а розмір листя доходить до 15 см завдовжки. Піктус має дуже красиве зелено-сріблясте забарвлення.

Сциндапсус Піктус

Сциндапсус Неон

Її яскраве салатове листя дійсно здається неоновим, і нібито має світитися в темряві. Сциндапсус Неон відноситься до швидкозростаючих видів, так що вимагає регулярного обрізання.

Сциндапсус Неон

Золотистий сциндапсус

У нього гарне серцеподібне листя смарагдового відтінку із золотистими розлученнями. У домашніх умовах паростки ліани виростають до 2 м. Цей вид найчутливіший до хвороб та шкідників.

Золотистий сциндапсус