Хамедорея (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Хамедорея (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Давно мрієш про гарну домашню пальму, але не знаєш, з чого почати? Пропонуємо познайомитись із хамедореєю! За кілька років вона розростається в ефектний пишний кущ, а згодом може витягнутися хоч до стелі!

Загальна інформація

Хамедорея справді схожа на кущ, ніж на типову пальму. Але це не заважає їй ставитись до пальмових. Вона часто зустрічається в квартирах та офісах, відмінно очищає повітря та прикрашає інтер’єр. Родом ця дивина з американських тропіків.

Через тонкі довгі стебла хамедорею порівнюють з бамбуком. Але насправді вона має невисоку основу, від якої і розходяться вертикальні пагони. Росте хамедорея дуже повільно – по пару листя за рік, так що тобі не доведеться постійно проріджувати і вистригати. У міру зростання нижнє листя поступово відмирає.

Хамедорея здатна цвісти, причому її суцвіття дуже схожі на звичну мімозу. Але для отримання плодів доведеться спантеличитися перезапиленням рослини.

Загальна інформація

Види хамедореї

Рід хамедореї вражає різноманітністю, але в наших реаліях вирощують лише кілька видів. На них ми і зупинимося докладніше!

Витончена хамедорея

Назва не потребує жодного пояснення. З одного кореневища росте до 7 тонких пагонів заввишки по 1,5-2 м. Вигнуте листя сильно розсічене, і кожен з них виростає до 0,5-1 м у довжину. Це той самий вид, який найчастіше цвіте у домашніх умовах.

Витончена хамедорея

Хамедорея Ернеста-Августа

А ось цей вид дуже легко пізнати зовні. Від кореневища йде тільки одне стебло, і на ньому набагато менше вузлів. Він здатний випускати повітряне коріння і самостійно розмножуватися. Суцвіття примітним кулястою формою та червоним кольором.

Хамедорея Ернеста-Августа

Хамедорея Брідбл

По суті це класична хамедорея, але її легко впізнати під час цвітіння. А все тому, що її суцвіття набагато яскравіше і виразніше.

Хамедорея Брідбл

Однобарвна хамедорея

Найневибагливіший вигляд, тому вона найкраще підійде новачкам. Висота пагонів рідко доходить хоча б до 1 м, але це не заважає пальмі розростатися в густий красивий кущ зі світлим розсіченим листям.

Одноколірна хамедорея

Висока хамедорея

Мабуть, вона найбільше інших видів нагадує бамбук. Щороку з кореня проростають нові пагони, на верхівках яких розходяться до 6 перистих розсічених листків.

Висока хамедорея

Догляд за хамедореєю

Хамедорея не потребує жодних складних чи тривалих маніпуляцій. Для екзотичної рослини вона взагалі вкрай невибаглива!

Температура

Хамедорея комфортно почувається при температурі від +20 градусів. Щоб пальма набралася сил, взимку краще знизити цей показник приблизно до +14, але перехід має бути плавним та поступовим.

Температура

Освітлення

Хамедорея росте в тропіках, але під розлогими кронами дерев. Тому вона віддає перевагу півтіні і погано переносить прямі сонячні промені.Її можна вирощувати навіть за повністю штучного освітлення.

Освітлення

Полив

У хамедореї дуже густа та пишна листяна маса, тому вона швидковипаровує вологу. Влітку її поливають кілька разів на тиждень, у міру просихання верхнього шару ґрунту.

Полив

Вологість та обприскування

Це одна з найважливіших умов при вирощуванні хамедореї. Вологість обов’язково має бути високою, і навіть при цьому влітку рослину регулярно миють та обприскують теплою водою. Перша ознака підвищеної сухості повітря – кінчики листя, що засихають.

Вологість та обприскування

Грунт

У домашніх умовах радимо взяти готову земляну суміш для пальм. У ній має бути багато торфу та дерну, а ще – розпушувача. І не забувай про товстий дренажний шар.

Грунт

Добрива та підживлення

Щоб хамедорея інтенсивніше росла, з початку весни до середини осінь її треба підгодовувати. Використовуй рідкі мінеральні суміші для листяних рослин із високим вмістом азоту.

Добрива та підживлення

Обрізка

Не можна обрізати верхівку хамедореї.Це той випадок, коли така прищипка ніяк не допоможе гіллясті, а навпаки – призведе до зупинки зростання. А ось нижнє листя потрібно видаляти в міру висихання.

Обрізка

Пересадка

Абсолютна більшість видів хамедореї росте дуже повільно, тому навіть молоді екземпляри пересаджують раз на кілька років. У майбутньому буде рідко змінювати верхній шар субстрату у вазоні. Пересаджують пальму дуже акуратно із земляною грудкою у горщик, який зовсім трохи більше старого.

Пересадка

Розмноження та посадка хамедореї

У насіння хамедореї дуже погана схожість, тому їх майже не пророщують у домашніх умовах. Зате навесні дуже зручно відокремлювати прикореневі відростки. Це найболючіший для рослини спосіб розмноження. Потрібно просто вибрати здорових «діток» з розвиненим корінням і відсадити окремо.

Розмноження та посадка хамедореї

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Хамедорея стикається з тими самими проблемами, що й інші пальми. Жовтувато-білі плями на листі можуть бути симптомом появи трипсів.До пагонів охоче присмоктуються щитівки, а білу павутину залишає павутинний кліщ.

Перш за все краще максимально позбутися шкідників механічним шляхом і протерти рослину мильним розчином. А після цього скористайся домашніми інсектицидами для кімнатних рослин.

Якщо стовбур покривається гнильними плямами біля основи або пагони блякнуть і відмирають – це грибок. Якщо поразка зовсім маленька – використовуй фунгіциди та скоректуй догляд. Якщо ситуація необоротна, краще відразу знищити рослину і не поширювати інфекцію.

Крім того, є грибки, які вражають листя. Наприклад, при антракнозі вони покриваються дрібними рельєфними плямами, які поступово розростаються. У такому випадку позбався від хворого листя, тимчасово припини обприскування, понизь вологість повітря та скористайся лікувальними препаратами.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Хамедорея – фото

Хамедорея не просто невибаглива, але й дуже гарна пальма. Вона сподобається всім любителям листяних та екзотичних рослин. Тільки поглянь!

Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото
Хамедорея – фото