Хамедорея (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Хамедорея (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Давно мрієш про гарну домашню пальму, але не знаєш, з чого почати? Пропонуємо познайомитись із хамедореєю! За кілька років вона розростається в ефектний пишний кущ, а згодом може витягнутися хоч до стелі!

Загальна інформація

Хамедорея справді схожа на кущ, ніж на типову пальму. Але це не заважає їй ставитись до пальмових. Вона часто зустрічається в квартирах та офісах, відмінно очищає повітря та прикрашає інтер’єр. Родом ця дивина з американських тропіків.

Через тонкі довгі стебла хамедорею порівнюють з бамбуком. Але насправді вона має невисоку основу, від якої і розходяться вертикальні пагони. Росте хамедорея дуже повільно – по пару листя за рік, так що тобі не доведеться постійно проріджувати і вистригати. У міру зростання нижнє листя поступово відмирає.

Хамедорея здатна цвісти, причому її суцвіття дуже схожі на звичну мімозу. Але для отримання плодів доведеться спантеличитися перезапиленням рослини.

Загальна інформація

Види хамедореї

Рід хамедореї вражає різноманітністю, але в наших реаліях вирощують лише кілька видів. На них ми і зупинимося докладніше!

Витончена хамедорея

Назва не потребує жодного пояснення. З одного кореневища росте до 7 тонких пагонів заввишки по 1,5-2 м. Вигнуте листя сильно розсічене, і кожен з них виростає до 0,5-1 м у довжину. Це той самий вид, який найчастіше цвіте у домашніх умовах.

Витончена хамедорея

Хамедорея Ернеста-Августа

А ось цей вид дуже легко пізнати зовні. Від кореневища йде тільки одне стебло, і на ньому набагато менше вузлів. Він здатний випускати повітряне коріння і самостійно розмножуватися. Суцвіття примітним кулястою формою та червоним кольором.

Хамедорея Ернеста-Августа