Клеродендрум Томпсона (50 фото) – догляд у домашніх умовах, як виростити і змусити цвісти

Клеродендрум Томпсона: догляд та вирощування (50 фото)

Любиш елегантні декоративні ліани, які пишно розростаються та захоплюють весь зелений куточок у будинку? Тоді тобі ідеально підійде клеродендрум Томпсона, квітка любові або «лоза серця, що кровоточить». Є щось більш витончене та вишукане для створення романтичної та затишної атмосфери у квартирі? А ми розповімо, як доглядати незвичайний і чутливий сорт.

Загальна характеристика

Клеродендрум Томпсона названий на честь Джорджа Томпсона, шотландського мандрівника, який вперше привіз до Європи африканську дивину. У природних умовах дика ліана розростається до 3 метрів, але у побуті квітникарі давно вже навчилися формувати з неї навіть кущі.

Соковите темне глянсове листя сегментоване на кшталт стьобаних ковдр. Вони витягуються до 12 см, і на їхньому тлі особливо виразно виглядають густі суцвіття з бутонів-ліхтариків. Селекціонери полюбили клеродендрум Томпсона за рясне та тривале цвітіння – від початку весни до середини осені.

Загальна характеристика - Клеродендрум Томпсона

Свої романтичні прізвиська у побуті клеродендрум Томпсона отримав за незвичайний вигляд: з білосніжних передквітників виступають червоні віночки, що нагадують серця. Рідше зустрічаються сорти з іншими відтінками, але завжди світлі, пастельні. Коли віночки відцвітають, пелюстки змінюють забарвлення на ніжно-бузковий і зберігаються ще кілька місяців, поки не сформуються помаранчеві плоди-коробочки.

У різний час клеродендрум також називали деревом долі: вважалося, чим він пишніший і красивіший, чим краще і багатше життя його власника.

Загальна характеристика - Клеродендрум Томпсона

Догляд за клеродендрумом Томпсона

Не забувай, що вередлива рослина скидає листя на будь-яку невідповідність бажаним умовам. Водночас, це чи не єдиний великий представник свого роду, який приживається у будинках чи квартирах.