Квітучі кімнатні рослини – назви, фото та описи (каталог)

Квітучі кімнатні рослини: назви, фото та описи (каталог)

Після сірої зими відчайдушно не вистачає фарб, і ми знаємо, як це виправити. Тримай добірку квітучих кімнатних рослин! Причому у всіх з них різні життєві цикли, так що можна легко зібрати таку колекцію, яка цвітиме цілий рік.

1. Фуксія

Фуксія – це не лише яскраві квіти химерної форми, але ще й дуже невибаглива кімнатна рослина. Тільки врахуй, що на зиму навіть у домашніх умовах вона може скинути листя.

Фуксія

2. Цикламен

Різні види цикламенів відрізняються забарвленням та терміном цвітіння. Рослині потрібно більше вологи і в ідеалі – не дуже високі температури, до 18 градусів.

Цикламен

3. Бегонія

Існують десятки видів бегонії всіляких форм та забарвлень. Для активного та бурхливого цвітіння їй потрібне розсіяне світло, підживлення та періодичне обрізання пагонів.

Бегонія

4. Гарденія

Зовні гарденія нагадує троянду, але із тонким жасминовим ароматом. Для формування сильних і здорових бутонів їй обов’язково потрібне гарне освітлення та достатньо вологе повітря.

Гарденія

5. Герань

Як і бегонія, герань вражає вибором сортів та відтінків. Більш того, можна щепити пагони одного куща іншому, і так вони стануть ще декоративнішими.

Герань

6. Абутилон

Абутілон не просто так називають кімнатним кленом – тільки глянь на його листя. Цвіте він з початку весни та практично до зими, доки вистачає сонячного дня. Але якщо організувати підсвічування, цвітіння продовжиться.

Абутілон

7. Кросандра

Оригінальні квіточки кроссандри нагадують вибух феєрверку. Рослина добре почувається навіть у півтіні, але її потрібно акуратно поливати чітко в той момент, коли грунт висох, але ще не пересох дуже сильно.

Кросандра

8. Стефанотіс

Декоративна ліана покривається великими витягнутими дзвіночками, що цвітуть все літо. Але стефанотису потрібно більше простору, так що для маленьких квартир він не підійде.

Стефанотіс

9. Ріпсалідопсис

За довгою назвою ховається оригінальний та вічноквітучий кактус. Він так густо покритий пухнастими бутонами, що з відстані пагони складно відрізнити від листя.

Ріпсалідопсис

10. Антуріум

Квіти антуріуму схожі на химерні яскраві серця. Для рясного цвітіння йому потрібний вологий ґрунт, помірна кількість сонячного світла та зимівля при температурі близько +15 градусів.

Антуріум

11. Бугенвіллія

Чарівна фіолетова або біла бугенвіллія настільки ніжна, що її прозвали паперовою. Залежно від того, як ти формуватимеш рослину, можна виростити ліаноподібний чагарник або компактне деревце.

Бугенвіллія

12.Каланхое

Декоративні квітучі сорти каланхое чудово виглядають у підвісних кашпо. Крім гарнихзонтичних суцвіть у них ще й ефектне соковите листя найрізноманітніших форм.

Каланхое

13. Фіалка

Головна перевага фіалки в тому, що вона може цвісти цілий рік, якщо створити їй відповідні умови. Особливо зверніть увагу на витончені махрові сорти.

Фіалка

14. Примула

Кімнатна примула – це щільний низькорослий чагарник з яскравими кольоровими бутонами. Ідеальні умови – температура до +18 градусів, велика кількість світла та частий полив навіть після цвітіння.

Примула

15. Бальзамін

Світлолюбна рослина може цвісти протягом усього року навіть при штучному освітленні. Бальзамін любить регулярні поливи та обприскування, а ще потребує вільного простору навколо.

Бальзамін

16. Куфея

Бутони куфеї зовсім маленькі, але їх так багато, що складно визначити, кого більше: квітів чи листя. Рослини потрібно тепло, регулярне обприскування та весняне обрізування для гіллястості.

Куфея

17. Акаліфа

Акаліфа – одна з найнетиповіших квітучих рослин у цій добірці. А все тому, що квіти акаліфи нагадують довгі пухнасті сережки, що звисають із вазону.

Акаліфа

18. Амарілліс

Серед довгого вузького листя з’являються такі ж довгі квітконоси з великими лійчастими квітами, зібраними в парасольки. На одній парасольці буває до дванадцяти бутонів.

Амариліс

19. Тідея

Наприкінці весни невеликий південний багаторічник розпускається великими дзвіночками. Тідея повільно росте, легко адаптується до будь-яких умов і підходить навіть новачкам.

Тідея

20. Уайтфельдія

Висаджуй її, якщо ти хочеш, щоб рослина радувала цвітіння протягом зими. Уайтфельдія має оригінальні колосоподібні суцвіття з тонких білих квіток витягнутої форми.

Уайтфельдія

21.Гібіскус

Незважаючи на те, що одна квітка гібіскуса живе лише кілька днів, чагарник випускає їх протягом усього року. Але для рясного цвітіння потрібні регулярні поливи, обприскування та підживлення.

Гібіскус

22. Гортензія

Можливо, ти не знаєш, але гортензія буває не лише садовою, а ще й кімнатною. І розпускається вона такими ж об’ємними пухкими суцвіттями, які покривають кущик суцільною шапкою.

Гортензія

23. Камелія

Кімнатна камелія росте у вигляді витонченого чайного деревця або кущика. Щоб вона росла рівномірно, її потрібно періодично повертати різними сторонами до сонця, але не під час цвітіння.

Камелія

24. Руеллія

Ще один густо покритий квітами напівчагарник у нашій добірці. Руелія – теплолюбна рослина, тому мінімальна комфортна температура для неї – близько +20 градусів.

Руеллія

25. Катарантус

Акуратний кімнатний кущик щедро посипаний яскравими квітами.Йому обов’язково потрібна підвищена вологість, тепле літо та прохолодна зимівля.

26. Зефірантес

Одна з найвибагливіших цибулинних рослин спочатку випускає тонке довге листя, схоже на звичайну траву, а потім – високі квітконоси. Найпоширеніші відтінки – червоний, рожевий та білий.

Зефірантес

27. Колерія

Колерія точно сподобається любителям незвичайних кольорів з її строкатими дзвіночками. Рослина воліє вологе повітря, але ні в якому разі не обприскування.

Колерія

28. Кампанула

Кампанула так рясно покривається дрібними квітками-дзвіночками, що доросла рослина нагадує квітучу кулю. Найчастіше зустрічаються білі та фіолетові квіти, причому їх навіть можна поєднати в одному вазоні.

Кампанула

29. Диплонія

Дипладіння люблять за оригінальний зовнішній вигляд. Кучеряві листяні пагони щільно обвивають опору і розпускаються великими бутонами. Але врахуй, це досить примхлива рослина, яка не надто підійде новачкам.

Диплодіння

30. Плющ Хойя

Думаєш, що плющ робить у добірці квітучих кімнатних рослин? Але тільки подивися, якими гарними та незвичайними парасольками-суцвіттями він покривається! До речі, це медонос, тому він ще й приємно пахне.

Плющ Хойя