Як поливати орхідею в домашніх умовах правильно – як часто

Як поливати орхідею в домашніх умовах

Щоб кімнатна орхідея тішила пишним і красивим цвітінням, недостатньо лише правильного освітлення або регулярного підживлення. Принципово важливий полив рослини, адже така особлива коренева система вимагає такого ж особливого підходу. А ми розповімо, якого саме!

Вимоги до води для поливу

Для поливу обов’язково потрібна тепла вода, щоб орхідея не перемерзала. Оптимальна температура – ​​на кілька градусів вище за кімнатну, але нижче 35 градусів. Якщо у тебе кілька горщиків обов’язково змінюй таз після кожного на випадок, якщо якийсь виявиться вражений грибком чи хворобою.

Бери фільтровану або добре відстояну м’яку воду, інакше водопровідні солі осідатимуть на стінках горщика. Зменшити жорсткість можна щавлевою кислотою: чайна ложка на 5 л. Вірна ознака того, що вода не підходить – пожовтіння листя за відсутності інших явних причин.

Вимоги до води - Як поливати орхідею в домашніх умовах

Частота поливу

У різних сортів орхідей різні вимоги до поливу, тому орієнтуйся на особливості саме своєї квітки. Єдиної схеми немає, адже поки одні види люблять вологу, інші вважають за краще – щоб ґрунт просихав практично до кінця. Щоб уникнути переливання, облаштуй хороший дренаж із пінопласту або дрібного щебеню товщиною мінімум 4 см.

Як часто поливати орхідею в домашніх умовах

Коли поливати

Орхідея – та квітка, яка краще переносить легку посуху, ніж перезволоження. Найпростіше відстежувати, чи пора поливати орхідею, в прозорому пластиковому горщику з дренажними отворами. Якщо на стінках є конденсат – почекай, поки він зникне, почекай ще пару днів і поливай.

Якщо коріння всередині виглядає здоровим і пофарбоване в яскравий зелений колір – нічого не роби. А коли коріння орхідеї світлішає або блідне – її пора полити. Поки що грунт сухий зверху, але в горщику все ще волого – обприскай квітку пульверизатором.

Коли поливати орхідею в домашніх умовах