Як поливати орхідею в домашніх умовах правильно – як часто

Як поливати орхідею в домашніх умовах

Щоб кімнатна орхідея тішила пишним і красивим цвітінням, недостатньо лише правильного освітлення або регулярного підживлення. Принципово важливий полив рослини, адже така особлива коренева система вимагає такого ж особливого підходу. А ми розповімо, якого саме!

Вимоги до води для поливу

Для поливу обов’язково потрібна тепла вода, щоб орхідея не перемерзала. Оптимальна температура – ​​на кілька градусів вище за кімнатну, але нижче 35 градусів. Якщо у тебе кілька горщиків обов’язково змінюй таз після кожного на випадок, якщо якийсь виявиться вражений грибком чи хворобою.

Бери фільтровану або добре відстояну м’яку воду, інакше водопровідні солі осідатимуть на стінках горщика. Зменшити жорсткість можна щавлевою кислотою: чайна ложка на 5 л. Вірна ознака того, що вода не підходить – пожовтіння листя за відсутності інших явних причин.

Вимоги до води - Як поливати орхідею в домашніх умовах

Частота поливу

У різних сортів орхідей різні вимоги до поливу, тому орієнтуйся на особливості саме своєї квітки. Єдиної схеми немає, адже поки одні види люблять вологу, інші вважають за краще – щоб ґрунт просихав практично до кінця. Щоб уникнути переливання, облаштуй хороший дренаж із пінопласту або дрібного щебеню товщиною мінімум 4 см.

Як часто поливати орхідею в домашніх умовах

Коли поливати

Орхідея – та квітка, яка краще переносить легку посуху, ніж перезволоження. Найпростіше відстежувати, чи пора поливати орхідею, в прозорому пластиковому горщику з дренажними отворами. Якщо на стінках є конденсат – почекай, поки він зникне, почекай ще пару днів і поливай.

Якщо коріння всередині виглядає здоровим і пофарбоване в яскравий зелений колір – нічого не роби. А коли коріння орхідеї світлішає або блідне – її пора полити. Поки що грунт сухий зверху, але в горщику все ще волого – обприскай квітку пульверизатором.

Коли поливати орхідею в домашніх умовах

Як правильно поливати орхідею

Класичний верхній полив із пляшки або лійки для орхідеї не підходить. Набери воду в глибокий таз так, щоб вона на кілька сантиметрів не доходила до краю горщика. Або постав орхідею в порожній таз і лий у нього зверху теплу воду, поки вона не підніметься до того ж рівня. Через 15-20 хвилин можеш діставати горщик і залишити його стікати у ванній.

Як правильно поливати орхідею в домашніх умовах

Душ для орхідеї

Приблизно раз на місяць обгортайте орхідею з душу під невеликим натиском при температурі 38-42 градуси. Через півгодини протріть паперовою серветкою листя, молоді пагони та серцевину розетки. Така процедура стимулює ріст і появу бутонів, а заразом допоможе позбавитися грибка і паразитів.

Душ для орхідеї - Як поливати орхідею в домашніх умовах

Обприскування коренів

Орхідея – рідкісна квітка, яку можна вирощувати без ґрунту в спеціальних блоках, і тоді коріння набагато швидше сохне.Використовуй пульверизатор із насадкою для дрібного розпилення. Коли коріння зблідне, обприскуй їх до відновлення здорового зеленого кольору.

Обприскуваннякоріння - Як поливати орхідею в домашніх умовах

Полив після покупки

Магазинну орхідею в торф’яному або будь-якому іншому транспортувальному ґрунті можна просто поливати зверху. Але надто не затягуй, інакше коріння швидко згниє. Важливо не потрапляти на листя, квітконоси, а особливо на точку зростання в середину розетки. Перші 5-7 днів залиш квітку на карантині і не поливай взагалі, щоб виявити можливі хвороби та паразитів.

Як поливати орхідею після покупки

Полив орхідеї після пересадки

Після пересадки орхідеї у спеціальний ґрунт полів її одразу вперше і потім зроби перерву на два тижні. За цей час вона адаптується до нових умов, тому що в стресовій ситуації надлишок вологи особливо згубний. Після цього переходь на стандартний режим для дорослих кімнатних кольорів.

Як поливати орхідею після пересадки

Полив орхідеї під час цвітіння

Частоту поливу орхідеї можна збільшити, але найголовніше – не потрапляти водою на пелюстки, інакше вони згниють та опадуть. Якщо в кімнаті дуже сухо і жарко, акуратно обприскай вазон, але береги серединки квітів.У нормальному режимі поливай лише коріння кілька разів на тиждень, коли ґрунт висихає.

Як поливати орхідею під час цвітіння

Як поливати орхідею влітку

Влітку спекотно, тому і частоту поливу орхідеї потрібно збільшити пропорційно до температури навколо. В середньому, це близько 2-3 разів на тиждень, але орієнтуйся на свій сорт та стан ґрунту. Стеж, щоб мокра квітка не потрапляла під пряме полуденне сонце, бо це загрожує опіками.

Як поливати орхідею влітку

Як поливати орхідею взимку

Взимку орхідея не впадає у сплячку і навіть може активно цвісти, тому повністю припиняти її полив не можна. Скоротіть частоту до одного разу на 1,5-2 тижні, але щоб грунт не пересихав занадто сильно. Обов’язково залишай орхідею добре стекти, тому що взимку надлишок вологи – правильний шлях не тільки до гниття, а й до переохолодження. Якщо відправляєш квітку в душ, залиш її на ніч у ванній, щоб не було різкого температурного перепаду.

Як поливати зимою орхідею