Сингоніум (60 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Сингоніум (60 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Елегантний і витончений сингоніум – одна з найкращих декоративно-листяних рослин для квітникарів-початківців. У природі він розростається як ґрунтопокровник, але завдяки опорі з нього можна виростити симпатичний кущик у вазоні. Розповідаємо як!

Загальна інформація

Сингоніум – компактна африканська ліана, пагони якої густо вкриті гарним строкатим листям. Причому залежно від виду, вони можуть бути цілісними, розсіченими або лопатевими. Гілки покриваються повітряним корінням, так що сингоніум чіпляється за будь-яку відповідну опору.

Цікаво, що з віком форма та відтінок листя сингоніуму можуть змінюватися. Зустрічаються однотонні, плямисті, смугасті та строкаті види, а також види із сріблястими прожилками. Колірна гама варіюється від молочного до темно-зеленого. Розміри аркуша сягають 35 см.

Існує повір’я, що якщо хтось хворіє в будинку – сингоніум сприяє його якнайшвидшому одужанню. За іншою легендою він допомагає боротися з безсонням.

Загальна інформація

Види сингоніуму

Найчастіше сингоніуми відрізняються лише формою та забарвленням листя. Розглянемо кілька особливо ефектних та популярних різновидів!

Ушкоподібний сингоніум

Його листя дійсно злегка нагадує вушка, що зависли, але при цьому вони дуже пружні. А ще – великі, широкі та красивого глянсового зеленого відтінку.

Ушкоподібний сингоніум

Рожевий сингоніум

Один із найбільш декоративних видів з ніжним пастельно-рожевим відтінком листя. Причому вони не однотонні, а вкриті яскравішими рожевими або навпаки – зеленими плямами.

Рожевий сингоніум

Сінгоніум Брокант

Його особливість теж у небанальному відтінку, тільки цього разу не рожевому, а шоколадно-бурому. На тлі витягнутих листових пластин ще яскравіше виділяються червоні прожилки.

Сингоніум Брокант