Сингоніум (60 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Сингоніум (60 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Елегантний і витончений сингоніум – одна з найкращих декоративно-листяних рослин для квітникарів-початківців. У природі він розростається як ґрунтопокровник, але завдяки опорі з нього можна виростити симпатичний кущик у вазоні. Розповідаємо як!

Загальна інформація

Сингоніум – компактна африканська ліана, пагони якої густо вкриті гарним строкатим листям. Причому залежно від виду, вони можуть бути цілісними, розсіченими або лопатевими. Гілки покриваються повітряним корінням, так що сингоніум чіпляється за будь-яку відповідну опору.

Цікаво, що з віком форма та відтінок листя сингоніуму можуть змінюватися. Зустрічаються однотонні, плямисті, смугасті та строкаті види, а також види із сріблястими прожилками. Колірна гама варіюється від молочного до темно-зеленого. Розміри аркуша сягають 35 см.

Існує повір’я, що якщо хтось хворіє в будинку – сингоніум сприяє його якнайшвидшому одужанню. За іншою легендою він допомагає боротися з безсонням.

Загальна інформація

Види сингоніуму

Найчастіше сингоніуми відрізняються лише формою та забарвленням листя. Розглянемо кілька особливо ефектних та популярних різновидів!

Ушкоподібний сингоніум

Його листя дійсно злегка нагадує вушка, що зависли, але при цьому вони дуже пружні. А ще – великі, широкі та красивого глянсового зеленого відтінку.

Ушкоподібний сингоніум

Рожевий сингоніум

Один із найбільш декоративних видів з ніжним пастельно-рожевим відтінком листя. Причому вони не однотонні, а вкриті яскравішими рожевими або навпаки – зеленими плямами.

Рожевий сингоніум

Сінгоніум Брокант

Його особливість теж у небанальному відтінку, тільки цього разу не рожевому, а шоколадно-бурому. На тлі витягнутих листових пластин ще яскравіше виділяються червоні прожилки.

Сингоніум Брокант

Сінгоніум Вендланда

Цей вид підійде квітникарам, які воліють рослини, що повільно ростуть. Листя тут дрібніше, до 18 см, і нагадує стрілу формою. Ще в них незвичайна бархатиста текстура.

Сінгоніум Вендланда

Сінгоніум Піксі

Компактний сингоніум із серцеподібним листям ідеально підходить для кімнатного розведення. У нього ніжний салатовий відтінок із сріблястим відливом і темнішою окантовкою.

Сінгоніум Піксі

Ніжколистий сингоніум

Розлий теплолюбний вигляд, який став основою для багатьох селекційних гібридів. Він швидко росте і за рік витягується до 60 см. Листові пластини дійсно повторюють форму стопи.

Ніжколистий сингоніум

Сінгоніум Баттерфляй

Найневибагливіший сингоніум навіть за мірками цієї зовсім невибагливої ​​рослини. Забарвлення може бути майже будь-яким, залежно від сорту.

Сингоніум Баттерфляй

Догляд за сингоніумом

Сингоніум – теплолюбна та вологолюбна рослина, а в іншому у нього немає жодних специфічних вимог.З ним легко впорається навіть новачок!

Температура

Комфортніше сингоніум почувається при температурі близько +20 градусів. Невеликі відхилення не вплинуть на здоров’я рослини. Взимку радимо зменшити температуру до +18.

Температура

Освітлення

При всій теплолюбності, прямих сонячних променів сингоніум не любить. Рекомендуємо вибирати трохи тінисті місця або північні вікна. Сорти з яскравим зеленим листям можуть навіть вицвітати при надлишку світла.

Освітлення

Полив

Незалежно від сезону сингоніум потребує рясного регулярного поливу. Стеж, щоб земля була постійно вологою, але водночас щоб верхній шар встигав підсихати.

Полив

Вологість та обприскування

Сингоніум любить високу вологість. У теплу пору року регулярно протирай та обприскуй листя. Взимку перестав вазон подалі від радіаторів та встанови його в піддон із вологим керамзитом.

Вологість та обприскування

Грунт

Для сингоніуму підходить будь-який нейтральний або слабокислий ґрунт. Але він обов’язково має бути дуже пухким, тому що рослина любить вологу, і не можна, щоб вона застоювалася.

Грунт

Добрива та підживлення

Сингоніум не вимагає обов’язкового підживлення, але іноді можеш використовувати рідкі суміші для листяних рослин з кінця весни до кінця літа. Оптимальна частота – раз на 3 тижні. Вибирай склад із мінімальною кількістю кальцію.

Добрива та підживлення

Опора

Щоб сингоніум краще зростав і акуратніше виглядав, йому потрібна опора. Її встановлюють відразу під час посадки рослини, щоб потім не пошкодити кореневу систему. Постав трубку посеред горщика, прикопай, і вже потім зверху обережно розправ коріння квітки.

Опора

Пересадка

Молоді рослини потрібно пересаджувати щороку, а дорослі – раз на кілька років. Це допоможе освіжити грунт і поміняти вазон на більший діаметр. Рекомендуємо проводити процедуру навесні. У великий вазон можна висадити кілька сингоніумів.

Пересадка

Посадка та розмноження сингоніуму

Сингоніум розмножують живцями, на кожному з яких має бути нирка. Їх укорінюють відразу в пухкому ґрунті в теплі – приблизно за +25 градусів. Коли живці підуть у зріст, їх можна розсадити на окремі горщики.В цей час потрібен рясний полив та регулярні обприскування, а влітку ще й притінення від сонця. Щоб молодий сингоніум краще розгалужувався, його прищипують над шостим листом.

Посадка та розмноження сингоніуму

Боротьба зі шкідниками та хворобами

На сингоніум майже ніколи не нападають шкідники, але іноді зустрічаються щитівки та попелиці. Попелиця ховається на звороті листя і призводить до того, що вони жовтіють і скручуються. Щитівки розповсюджуються по всій рослині та випивають із неї соки. В обох випадках не обійтися без спеціальних препаратів.

При неправильному догляді та порушенні режиму поливу рослина страждає від грибка. Є кілька захворювань, які він провокує, але не обов’язково розрізняти їх тонкощі. Сучасні фунгіциди надають комплексний вплив. Потрібно лише видалити потерпіле листя та пагони, і обробити рослину.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Сінгоніум – фото

Сингоніум – проста, невибаглива, але водночас дуже гарна ліана. На його декоративне листя неможливо не звернути увагу!

Сингоніум - фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сінгоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сінгоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото
Сингоніум – фото