Заміокулькас – догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Заміокулькас: догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Заміокулькас або «доларове дерево» з листочками, схожими на монетки, згідно з фен-шуй приваблює дому достаток. Однак такими чудовими властивостями володіє тільки гарна і здорова рослина. Доглядати за цим тропічним гостем зовсім не складно, щоправда, є кілька важливих секретів. Розповідаємо докладніше!

Умови утримання заміокулькасу

Підбери для замиокулькаса добре освітлене місце, подалі від протягів та опалювальних приладів. Але пам’ятай, що стебла цієї рослини настільки довгі, що погано поміщаються у віконному отворі. Посадь квітку у високий гарний горщик і постав на підлозі. Він чудово прикрасить собою вітальню або коридор.

У народі кажуть, що якщо у «доларового дерева» опадають листочки, то в сім’ї будуть серйозні витрати, тому його піднімають на височину, якщо в будинку є діти або домашні тварини. Але навіть якщо ти зовсім не віриш у будь-які народні повір’я, то все одно намагайся поставити заміокулькас у такому місці, де ніхто не зашкодить його чудовим гілкам.

Заміокулькас – рослина дуже теплолюбна, вона легше переносить спеку, ніж холод.Створи для нього найбільш комфортні умови – температура в приміщенні повинна не виходити за рамки діапазону +18 – +26 градусів Цельсія. При тривалому холоді в кімнаті з температурою нижче +15 градусів рослина припинить зростання і зрештою загине.

Умови утримання - Заміокулькас догляд у домашніх умовах

Освітлення

«Доларове дерево» любить сонячне світло, навіть прямі промені для нього безпечні. Отже, південна сторона будинку, а також східні та західні вікна відмінно підійдуть для вирощування цієї рослини. Якщо при цьому ти рясно й регулярно поливатимеш квітку, то вона порадує тебе швидким зростом і цвітінням.

У домашніх умовах заміокулькас цвіте один раз на п’ять років. Не можна назвати квіти надто гарними, але сам факт їх появи на домашньому «доларовому дереві» вже викликає захоплення, оскільки свідчить про правильний догляд з боку господаря.

Освітлення - Заміокулькас догляд у домашніх умовах

Як поливати заміокулькас

Для нормального зростання заміокулькасу потрібна велика кількість сонячного світла та достатня кількість вологи.У теплу пору року, як тільки земляна грудка трохи просохне, поливай рослину теплою відстояною водою. Періоди посухи «доларове дерево» переносить непогано, оскільки накопичує рідину та поживні речовини в м’ясистому листі та стеблах. Тим не менш, у цьому випадку квітка швидко виснажується, втрачає яскраве забарвлення і починає скидати листя. Влітку поливай кущ один раз на кілька днів, а ось узимку частоту поливів слід скоротити до мінімуму.

Заміокулькас у періоди літньої спеки необхідно регулярно обприскувати з пульверизатора. Наливай у резервуар м’яку воду та зрошуй повітря навколо куща. Намагайся, щоб краплі води не потрапляли на листові пластини та стебла, інакше тобі доведеться їх відмивати від некрасивого білястого нальоту. У другій половині осені та взимку «доларове дерево» обприскування не потребує.

Полив - Заміокулькас догляд у домашніх умовах

Добрива та підживлення замиокулькаса

Уважно придивись до заміокулькасу, якщо помітила пожовтіння листочків, освіта на них темних плям або якщо стебла посвітліли і стали тоншими, це говорить про те, що рослині необхідне підживлення.

Квітку в період вегетації слід поливати розчином добрив один раз на 12 – 14 днів, починаючи з середини березня і закінчуючи 15 – 18 вересня. В решту часу «доларове дерево» має перебувати у стані спокою.Підживлення восени та взимку йому не потрібні. Удобрювати заміокулькас бажано поживними засобами, які призначені для кактусів та сукулентів. В крайньому випадку, використовуйрідкі рідкі розчини.

Позакореневі підживлення виробляють шляхом розчинення у воді половинної дози добрива та зрошення отриманої рідиною наземної частини рослини. Однак, це можна робити тільки в період активного зростання, коли квітка абсолютно здорова і не збирається цвісти.

Добрива та підживлення - Заміокулькас догляд у домашніх умовах

Як пересадити заміокулькас у домашніх умовах

Для замиокулькаса бажано підібрати важкий глиняний горщик. У цієї рослини дуже потужна коренева система, від її натиску пластикова ємність може потріскатися. Вазон вибирай досить просторий, але не набагато об’ємніший за кореневища квітки разом із земляною грудкою.

Для «доларового дерева» ідеально підійде субстрат, призначений для вирощування кактусів та сукулентів. Він легкий, не збивається в грудку і має відмінну водо- і повітропроникність. На дно горщика поклади трисантиметровий шар керамзиту або гальки, цим же матеріалом можна вкрити зверху грунт у горщику, так він виглядатиме набагато красивіше.

Акуратно витягніть рослину зі старого вазону, помісти її в новий, що утворилися порожнечі, засип субстратом. Зважай, що частково бульби мають височіти над поверхнею ґрунту. Насильно заглиблювати їх не потрібно. Перший полив роби лише через тиждень після пересадки.

Як пересадити заміокулькас у домашніх умовах

Розмноження заміокулькасу

Виростити новий заміокулькас можна з будь-якого листочка або його половинки. Просто встроми листок у вологий ґрунт, накрий скляною банкою і постав у тепле, добре освітлене сонячним промінням місце.

Щодня на кілька секунд піднімай банку, щоб провітрити міні-тепличку, а також не забувай помацати ґрунт, у міру висихання його необхідно поливати. Відразу зазначимо, що вкорінення черешка чекати доведеться довго – до півроку. Але воно того варте, адже так ти зможеш отримати нову рослину, яка нічим не відрізняється від материнського куща.

Розмножувати «доларове дерево» можна і за допомогою його кореневих бульб. Розріж потовщену частину корінця навпіл, щоб на кожній половинці збереглися цілими точки зростання, і трохи заглиб їх у вологий грунт. Поливай і чекай… Паростки з’являться обов’язково, хоч і не скоро.

Розмноження - Заміокулькас догляд у домашніх умовах

Шкідники та хвороби рослини

Заміокулькас досить стійка до різного роду комах, грибків та бактерій рослина.Тільки у разі майже повної відсутності догляду або тривалого перебування у несприятливих умовах «доларове дерево» втратить імунітет і занедужає. Чим раніше ти помітиш недобре і виправиш ситуацію, тим ефективнішим буде лікування квітки.

Пожовтіння молодих листочків сигналізує про те, що ти занадто заливаєш кущ, його коріння почало гнити. Швидше пересади замиокулькас із свіжий ґрунт, видаливши пошкоджені бульби та коріння. Опадати листя починає в періоди засухи, що сильно затягнулася. Не треба відразу заливати у вазон багато води, починай поступово, невеликими порціями, щоб дати можливість рослині поступово заповнити запаси вологи в стеблах і листочках.

Комахи вражають замиокулькас ще рідше, ніж хвороби, оскільки занадто щільна шкірка покриває його листя і стебла. Але якщо виявились попелиця, щитівка або павутинний кліщ, то просто змий шкідників губкою, змоченою в мильному розчині та оброби кущ інсектицидами.

Шкідники та хвороби - Заміокулькас догляд у домашніх умовах