Заміокулькас – догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Заміокулькас: догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Заміокулькас або «доларове дерево» з листочками, схожими на монетки, згідно з фен-шуй приваблює дому достаток. Однак такими чудовими властивостями володіє тільки гарна і здорова рослина. Доглядати за цим тропічним гостем зовсім не складно, щоправда, є кілька важливих секретів. Розповідаємо докладніше!

Умови утримання заміокулькасу

Підбери для замиокулькаса добре освітлене місце, подалі від протягів та опалювальних приладів. Але пам’ятай, що стебла цієї рослини настільки довгі, що погано поміщаються у віконному отворі. Посадь квітку у високий гарний горщик і постав на підлозі. Він чудово прикрасить собою вітальню або коридор.

У народі кажуть, що якщо у «доларового дерева» опадають листочки, то в сім’ї будуть серйозні витрати, тому його піднімають на височину, якщо в будинку є діти або домашні тварини. Але навіть якщо ти зовсім не віриш у будь-які народні повір’я, то все одно намагайся поставити заміокулькас у такому місці, де ніхто не зашкодить його чудовим гілкам.

Заміокулькас – рослина дуже теплолюбна, вона легше переносить спеку, ніж холод.Створи для нього найбільш комфортні умови – температура в приміщенні повинна не виходити за рамки діапазону +18 – +26 градусів Цельсія. При тривалому холоді в кімнаті з температурою нижче +15 градусів рослина припинить зростання і зрештою загине.

Умови утримання - Заміокулькас догляд у домашніх умовах

Освітлення

«Доларове дерево» любить сонячне світло, навіть прямі промені для нього безпечні. Отже, південна сторона будинку, а також східні та західні вікна відмінно підійдуть для вирощування цієї рослини. Якщо при цьому ти рясно й регулярно поливатимеш квітку, то вона порадує тебе швидким зростом і цвітінням.

У домашніх умовах заміокулькас цвіте один раз на п’ять років. Не можна назвати квіти надто гарними, але сам факт їх появи на домашньому «доларовому дереві» вже викликає захоплення, оскільки свідчить про правильний догляд з боку господаря.

Освітлення - Заміокулькас догляд у домашніх умовах