Кімнатна троянда (80 фото) – види, догляд та вирощування

Кімнатна троянда (80 фото): види та особливості догляду

Ефектна та яскрава кімнатна троянда анітрохи не поступається своїм садовим родичам. Вона так само по праву вважається королевою квітів серед полиць та підвіконь. З різних сортів можна зібрати цілий домашній садок у квартирі, і жодного разу не повторитися. А найкращу прикрасу для інтер’єру складно знайти!

Загальна інформація

Кімнатні троянди відрізняються від вуличних мініатюрністю – кущики виростають по 15-20 см, рідше до 45. Квіти теж дрібніші, але форма залишається тією самою, класичною рожевою. Можна підібрати породи, що стеляться, або сформувати маленьке деревце з ланцетним або різьбленим листям. У квартирах легко вирощують будь-які низькорослі садові сорти або спеціальні гібриди.

Спільна інформація - Кімнатна троянда

Види кімнатних троянд

Селекціонери щорічно виводять все нові та нові групи кімнатних троянд. Вони відрізняються формою бутонів та забарвленнями, включаючи строкаті багатобарвні сорти. Є різновиди зовсім без запаху і навіть без шипів дуже зручно для спальні або дитячої.

Троянди Прима Балерина

Невеликий кущик густо усіяний великими махровими квітами яскравого рожевого відтінку. Прима Балерину можна вирощувати і в саду, але вона буває надто примхлива для вуличних умов. А ось вдома саме!

Троянди Прима Балеріна - Види кімнатних троянд

Троянди Флорібунда

Крупноквіткові сорти примітні нетиповими для кімнатних троянд кистевидними суцвіттями. В одному такому суцвітті буде одразу кілька великих бутонів, які виглядають майже як готові букети.

Троянди Флорібунда - Види кімнатних троянд

Поліантові троянди

У поліантових сортів порівняно дрібні квіти – до 4 см, зате вони можуть бути хоч звичайними, хоч густомахровими. Такі кімнатні троянди випромінюють слабкий приємний аромат і цвітуть близько півроку.

Поліантові троянди - Види кімнатних троянд