Кімнатна троянда (80 фото) – види, догляд та вирощування

Кімнатна троянда (80 фото): види та особливості догляду

Ефектна та яскрава кімнатна троянда анітрохи не поступається своїм садовим родичам. Вона так само по праву вважається королевою квітів серед полиць та підвіконь. З різних сортів можна зібрати цілий домашній садок у квартирі, і жодного разу не повторитися. А найкращу прикрасу для інтер’єру складно знайти!

Загальна інформація

Кімнатні троянди відрізняються від вуличних мініатюрністю – кущики виростають по 15-20 см, рідше до 45. Квіти теж дрібніші, але форма залишається тією самою, класичною рожевою. Можна підібрати породи, що стеляться, або сформувати маленьке деревце з ланцетним або різьбленим листям. У квартирах легко вирощують будь-які низькорослі садові сорти або спеціальні гібриди.

Спільна інформація - Кімнатна троянда

Види кімнатних троянд

Селекціонери щорічно виводять все нові та нові групи кімнатних троянд. Вони відрізняються формою бутонів та забарвленнями, включаючи строкаті багатобарвні сорти. Є різновиди зовсім без запаху і навіть без шипів дуже зручно для спальні або дитячої.

Троянди Прима Балерина

Невеликий кущик густо усіяний великими махровими квітами яскравого рожевого відтінку. Прима Балерину можна вирощувати і в саду, але вона буває надто примхлива для вуличних умов. А ось вдома саме!

Троянди Прима Балеріна - Види кімнатних троянд

Троянди Флорібунда

Крупноквіткові сорти примітні нетиповими для кімнатних троянд кистевидними суцвіттями. В одному такому суцвітті буде одразу кілька великих бутонів, які виглядають майже як готові букети.

Троянди Флорібунда - Види кімнатних троянд

Поліантові троянди

У поліантових сортів порівняно дрібні квіти – до 4 см, зате вони можуть бути хоч звичайними, хоч густомахровими. Такі кімнатні троянди випромінюють слабкий приємний аромат і цвітуть близько півроку.

Поліантові троянди - Види кімнатних троянд

Троянди патіо

Це окрема категорія селекційних сортів на основі троянд Флорібунда спеціально для посадки у квартирах.Серед них є гладкі та з шипами, ароматні та без запаху, звичайні та бахромчасті. Є й унікальні жовті, зелені, оранжеві забарвлення – наприклад, Клементина, Orange Jewel, Колібрі або Бігуді.

Троянди патіо - Види кімнатних троянд

Роза Кордану

Німецькі кімнатні троянди нагадують чайно-гібридні сорти. Вони стійкі до хвороб та шкідників, невибагливі, з великими однотонними кольорами яскравих відтінків – від червоного до лавандового чи жовтого.

Роза Кордану - Види кімнатних троянд

Роза Грін Айс (Зелений лід)

Від цього сорту на початку сімдесятих походить багато інших біло-зелених гібридів. Найцікавіше, що бутони, що не розкрилися, у них рожеві. Квіти зібрані у великі суцвіття до п’яти штук, а ще такі троянди стійкі до плямистостей та борошнистої роси.

Роза Грін Айс Зелений лід - Види кімнатних троянд

Кімнатні троянди Party

Малі декоративні кущики до 14 см використовуються в інтер’єрному декорі та для прикраси столу.Для таких скромних розмірів вони досить великі бутони. Між заходами мініатюрні трояндочки чудово почуваються на підвіконні.

Кімнатні троянди Party

Кімнатні троянди Pagode

Це ампельні сорти з довгими пагонами, що спадають до 60 см. Вони густо усіяні великими квітами, стійкі до хвороб і грибка, а ще мають незвичайний, ніби яблучний аромат.

Кімнатні троянди Pagode

Кімнатні троянди Stars and Stripes

Химерний сорт цікавий своїми смугастими пелюстками – саме від нього пішли майже всі нові смугасті гібриди. Як неважко здогадатися, вивели його в Америці, у сімдесятих роках. У кімнатних умовах такі троянди можуть цвісти безперервно.

Кімнатні троянди Stars and Stripes

Догляд за кімнатною трояндою

Насправді це досить невибаглива квітка, яку можна виростити навіть випадково, якщо надовго залишити букет у воді. Специфіка догляду за трояндами не відрізняється від будь-яких інших.

Температура

Хоча кімнатна троянда любить тепло, з осені до весни краще залишити її за температури до 15 градусів. Так у новому сезоні вона цвітиме ще яскравіше і пишніше. Якщо підтримуєш цілорічне цвітіння, не можна ставити вазони у радіаторів та приладів опалення, а влітку виноси їх на терасу чи відкритий балкон.

Температура - Догляд за трояндами

Освітлення

Кімнатна троянда любить світло, тому вона часто чахне на столі далеко від вікон. А ось на підвіконні почувається чудово, але в розпал літа ближче до полудня подбайте про півтіні з жалюзі або тюлі.

Освітлення - Догляд за трояндами

Полив

Коли троянда активно росте і цвіте, земля має бути весь час трохи вологою, а от у період спокою скоротить полив. Кімнатні троянди люблять обприскування та душ, але використовуй теплу воду. Не зловживай водними процедурами під час цвітіння, тому що намоклі пелюстки вже не такі гарні.

Полив - Догляд за трояндами

Грунт

Ідеально підходить спеціальний субстрат для троянд, але спочатку дай йому відлежатись у теплі, щоб він був кімнатної температури. Домашні троянди люблять досить щільний грунт, тому потрібна хороша дренажна система, щоб вода не застоювалася.

Грунт - Догляд за кімнатними трояндами

Добрива та підживлення

З початку весни використовуй збалансовані комплексні добавки для квітучих рослин. Вперше потрібно більше азоту, щоб після зимівлі троянда наростила зелену масу. До періоду бутонізації і до кінця цвітіння використовуй фосфор та калій.

Добрива та підживлення - Догляд за кімнатними трояндами

Пересадка та розмноження

Пересаджуйте дорослу домашню троянду тільки за потребою, не частіше разу на два роки. Використовуй метод перевалки, заміни вазон на більший, засип дренаж і додай новий ґрунт. Добре простукати горщик, щоб у субстраті не залишалося порожнин і порожнеч.

Для розмноження гострим секатором наріж під кутом живці від дорослої троянди. Вибирай здорові гілочки з 2-3 нирками та парою листочків. Нехай вони трохи постоять у кип’яченій воді з товченим вугіллям та коренеутворювачем. Через кілька тижнів з’являться маленькі коріння – і живці можна буде розсадити по вазонах.

Пересадка та розмноження - Догляд за кімнатними трояндами

Обрізка

Як і садову, кімнатну троянду можна формувати та зробити з неї акуратний компактнийкущик. Для цього ранньою весною ріже всі пагони, що стирчать. Обов’язково прибирай гілки, які ростуть углиб, і старі засохлі пагони, бо бутони з’являються лише на молодих та здорових.

Обрізка - Догляд за трояндами

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Якщо на листі кімнатної троянди з’являються незрозумілі плями – швидше за все це грибок. Його поширенню сприяє висока вологість, нестача свіжого повітря, важкий грунт та надто густа крона. Якнайшвидше видали всі пошкоджені фрагменти та оброби троянду фунгіцидами.

Білий наліт на листі – вірна ознака борошнистої роси, через яку квітка може зовсім загинути. Якщо троянда пошкоджена занадто сильно, краще зрізати її вщент, залишивши близько 5 см пагонів. А ось горбики та вм’ятини – симптом бактеріального раку, і, на жаль, він майже не лікується.

При розведенні троянд практично неможливо уникнути появи кліща. Молоді бруньки страждають від розанного пильщика та різаної попелиці. Використовуй інсектициди, часниковий настій або настій деревію для обприскування.

Боротьба зі шкідниками та хворобами - Кімнатна троянда

Кімнатна троянда – фото

Різноманітність форм, відтінків, розмірів і навіть періоду цвітіння роблять кімнатні троянди квіткою номер один в інтер’єрному дизайні. Тільки поглянь, як їх багато, і як вони всі хороші!

Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна трояндатроянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото
Кімнатна троянда - фото