Епіпремнум (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Епіпремнум (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Серед красивих, популярних та невибагливих листяних рослин для будинку особливе місце займає епіпремнум. З його вирощуванням легко впорається навіть новачок. При цьому ліана завжди ефектно виглядає, а різноманітність сортів вражає!

Загальна інформація

Епіпремнум – це ліана, причому одна з найуспішніших. У природному середовищі вона виростає до фантастичних 40-50 м. Звичайно, у квартирі розмах значно менший, але і в ній вона охоче обплітає будь-які опори і підходить для зелених стін.

Існують і більш компактні сорти епіпремнуму, які легко перетворюються на акуратний кущик. Всі їх поєднують тонкі чіпкі пагони і красиве яйцеподібне або серцеподібне листя із загостреним кінчиком. До речі, у природі це напівепіфіт, а отже – може рости окремо чи на деревах.

Загальна інформація

Види епіпремнуму

З кількох десятків видів цієї ліани у квартирах вирощують чотири.Тож сьогодні ми познайомимо тебе з найпоширенішими та найвідомішими епіпремнумами!

Перистий епіпремнум

У міру зростання його листя перетворюються на перисто-розсічені. Але для цього потрібно дотримуватися умов утримання, особливо щодо температури та освітлення.

Перистий епіпремнум

Лісовий епіпремнум

Один із найнижчих видів із щільним шкірястим листям зеленого кольору. Серед усіх епіпремнумів лісової – один із найлазніших і чіпких.

Лісовий епіпремнум

Золотистий епіпремнум

Ціла категорія декоративних сортів, які цінуються за гарне різнокольорове листя. Селекціонери регулярно виводять нові та нові підвиди на будь-який смак. Особливо популярний епіпремнум Марбл Квін.

Золотистий епіпремнум

Розписний епіпремнум

Ще один винятково декоративний вид із темними смарагдовими листовими пластинами, покритими сріблястими прожилками та вкрапленнями. Це порівняно компактна ліана, тому вона є гарною для квартири.

Розписний епіпремнум