Рипсалідопсис (50 фото) – види та догляд у домашніх умовах

Ріпсалідопсис (50 фото): види та догляд у домашніх умовах

Ріпсалідопсис – кактус, що нагадує сукулент. Крім того, його часто плутають зі шлюмбергерою, але зблизька легко помітити, що в нього інша форма пагонів і бутонів. Ріпсалідопсис можна зустріти у багатьох будинках та квартирах вже не одне десятиліття. Розповідаємо про нього детальніше!

Загальна інформація

За складною назвою ріпсалідопсису ховається дуже просте поняття – плетений кущ. Це американський лісовий кактус, який у природному середовищі паразитує на великих деревах. У нас його ще називають пасхальним кактусом через час його цвітіння.

Рипсалідопсис росте у формі куща заввишки до 30 см. Його плоскі ребристі пагони дуже пружні та м’ясисті навпомацки. Кожен складається з окремих овальних сегментів довжиною до 6 см. Таких пагонів дуже багато, і на верхівках їх зароджуються бутони.

Втечі ріпсалідопсису можуть випускати повітряне коріння, за рахунок якого кактус і тримається на деревах у природі. Отже, рипсалідопсису можна навіть поставити опору. Зірчасті квітки густі та ефектні, напівмахрового типу. На одній втечі розпускається до трьох рожевих бутонів.

Загальна інформація

Види ріпсалідопсису

Існує всього два види ріпсалідопсису, а в домашніх умовах найчастіше вирощують взагалі один. Це ріпсалідопсис рожевий – компактний чагарник із квітками близько 5 см у діаметрі. Другий вигляд трохи більший і більш гіллястий – це гартнер. Решта – їх селекційні підвиди. Найпопулярніші сорти – Ауріго, Андромеда, Мрія короля та Біла магія.

Види ріпсалідопсису

Догляд за ріпсалідопсисом

Якщо спочатку створити для ріпсалідопсису правильні умови, то надалі за ним дуже легко доглядати. Запам’ятай лише, що під час цвітіння вазон взагалі не можна турбувати та переставляти!