Строманта (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Строманта (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах

Якщо ти любиш ряболисті рослини, тоді обов’язково зверни увагу на строманту! Її химерні візерунки завжди унікальні і неповторні, а червоні черешки і зворотний бік листя тільки яскравіше відтіняють цю красу. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Строманта – компактна листяна рослина заввишки максимум до 60-80 см, залежно від сорту. Її близькі родичі – маранта та калатея, за рахунок чого у рослин багато спільного і у зовнішності, і у специфіці догляду.

У природі строманта зустрічається в окремих регіонах Америки, і там вона ще більша і ефектніша. Зелене листя хаотично вкрите білими, кремовими та рожевими смугами. Через це вони виглядають дуже незвичайно та ошатно.

Листя строманти завжди йдуть за сонцем, а до ночі піднімаються вгору. Це нормальне явище, через яке квітку навіть прозвали тим, хто молиться. До речі, у природі строманта здатна випускати довгі стрілки з бутонами, але вдома цього не досягти.

Загальна інформація

Види строманти

У кімнатних умовах вирощують лише два види строманти – приємну та криваво-червону. Перша дрібніша, до 30 см, з темними смугами на світлому овальному листі. Друга більша, до 50 см, з червоним виворотом листових пластин. Популярні сорти – триколор, мультиколор, хортиколор та марун.

Види строманти

Догляд за стромантою

Строманта досить примхлива. Її вимоги прості, але їх потрібно суворо дотримуватись, тому що будь-які зміни та перепади миттєво позначаються на декоративних якостях рослини!

Температура

Строманта відноситься до теплолюбних кімнатних рослин і добре почувається навіть при +30 градусах. Взимку не бажано знижувати температуру нижче +18, тому що рослина може загинути від переохолодження.

Температура

Освітлення

Світло має бути яскравим, тривалим, але розсіяним. Тут все як і з іншими ряболистими рослинами – надлишок або нестача сонця відразу позначаються на забарвленні. На північних вікнах обов’язково потрібне додаткове підсвічування.

Освітлення

Полив

З поливом все простіше – достатньо поливати квітку у міру висихання верхнього шару ґрунту. До невеликих змін у цьому питанні стромант не надто чутливий. Але вона потребує високої вологості повітря, так що влітку та в сезон опалення її обприскують двічі на день.

Полив

Грунт

Грунт повинен бути дуже пухким, з великим вмістом піску і торфу. А ще – поживною та слабокислою. Обов’язково подбай про якісний дренаж. Замість розпушувача та легкої органічної добавки можна використовувати подрібнене вугілля.

Грунт

Добрива та підживлення

Надлишок добрив загубить строманту швидше, ніж їх брак. Тому підгодовувати її потрібно вкрай обережно, лише у теплий сезон та мінімальними концентраціями. Використовуй комплекси для листяних рослин раз на 2-3 тижні.

Добрива та підживлення

Пересадка

Молоду строманту пересаджують щороку, а дорослу – через один. Обов’язково потрібно оновлювати ґрунт, тому що рослина витягує з нього поживні речовини.Вазон має бути високий за розміром кореневої системи з товстим дренажним шаром.

Пересадка

Посадка та розмноження строманти

Строманту розмножують в основномутільки верхівковими живцями. На початку сезону потрібно зрізати кілька пагонів по 7-10 см одразу під листом. На кожному живці має залишатися кілька аркушів. Вкорінюють їх у воді під пакетом, але до появи коріння доведеться запастися терпінням приблизно на 1,5 місяці.

Дорослий великий кущ можна розділити на кілька частин під час пересадки. Делянки висаджують у вологий торф і залишають у теплі під пакетом до появи нового листя. Полив їх тільки коли субстрат просохне.

Посадка та розмноження строманти

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Строманта майже не боїться шкідників, і дуже рідко на ній трапляється щитівка або павутинний кліщ. Ретельно кілька разів промий рослину водою, видалить найураженіше листя і використовуй захисні препарати.

А ось із хворобами складніше. Капризна квітка чахне при будь-яких порушеннях режиму. Найчастіше він страждає від грибка та гнилі, і врятувати таку рослину дуже складно. На початкових стадіях допоможуть фунгіциди. Але все-таки радимо не допускати такої потреби.

Листя сохнуть і скручуються через занадто сухе повітря або яскраве світло, а блякнуть ще через брак вологи. Стебла в’януть і чахнуть при надмірному поливі, а деформуються та загинаються – при недостатньому. Кромка листя жовтіє та сохне, якщо строманті не вистачає поживних речовин.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Строманта – фото

Строманта стане дивовижною прикрасою будь-якого інтер’єру. Вона вигідно виділяється навіть на тлі більш високих декоративно-листяних рослин!

Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото
Строманта – фото