Строманта (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Строманта (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах

Якщо ти любиш ряболисті рослини, тоді обов’язково зверни увагу на строманту! Її химерні візерунки завжди унікальні і неповторні, а червоні черешки і зворотний бік листя тільки яскравіше відтіняють цю красу. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Строманта – компактна листяна рослина заввишки максимум до 60-80 см, залежно від сорту. Її близькі родичі – маранта та калатея, за рахунок чого у рослин багато спільного і у зовнішності, і у специфіці догляду.

У природі строманта зустрічається в окремих регіонах Америки, і там вона ще більша і ефектніша. Зелене листя хаотично вкрите білими, кремовими та рожевими смугами. Через це вони виглядають дуже незвичайно та ошатно.

Листя строманти завжди йдуть за сонцем, а до ночі піднімаються вгору. Це нормальне явище, через яке квітку навіть прозвали тим, хто молиться. До речі, у природі строманта здатна випускати довгі стрілки з бутонами, але вдома цього не досягти.

Загальна інформація

Види строманти

У кімнатних умовах вирощують лише два види строманти – приємну та криваво-червону. Перша дрібніша, до 30 см, з темними смугами на світлому овальному листі. Друга більша, до 50 см, з червоним виворотом листових пластин. Популярні сорти – триколор, мультиколор, хортиколор та марун.

Види строманти

Догляд за стромантою

Строманта досить примхлива. Її вимоги прості, але їх потрібно суворо дотримуватись, тому що будь-які зміни та перепади миттєво позначаються на декоративних якостях рослини!

Температура

Строманта відноситься до теплолюбних кімнатних рослин і добре почувається навіть при +30 градусах. Взимку не бажано знижувати температуру нижче +18, тому що рослина може загинути від переохолодження.

Температура