Кімнатні пальми – фото та назви (каталог)

Кімнатні пальми: фото та назви (каталог)

Якщо ти давно мрієш про райський тропічний куточок у себе вдома – чому б не почати втілювати задум у життя? Тим більше, ми зібрали велику добірку різновидів кімнатних пальм на будь-який смак та колір. Можеш вважати, що це той самий знак долі!

1. Фінікова пальма

Один із найпопулярніших видів для кімнати. Вона дуже невибаглива і легко адаптується до будь-яких умов, але швидко росте, так що готуйся виділити їй більше місця.

Фінікова пальма

2. Арека

У цієї пальми немає одного масивного стовбура, і вона розростається у вигляді великих прямостоячих пагонів з перистим листям. Доросла арека легко витягується за кілька метрів при хорошому освітленні.

Арека

3. Вашингтонія

Ефектна віялова вашингтонія при своєму вражаючому зовнішньому вигляді зовсім не примхлива. Погано переносить вона хіба що пересадки, тому з ними краще не частувати.

Вашингтонія

4. Кокосова пальма

Ця тропічна гостя звикла до життя на спекотному узбережжі, тому їй обов’язково потрібно тепло, багато світла та вологість. Рекомендуємо ставити вазон біля південних вікон і періодично повертати його.

Кокосова пальма

5. Північноамериканська пальма

Гарне масивне листя розростається віялою на всі боки. Цікаво, що старе сухе листя не опадає, а поступово опускається своєрідною «бородою».

Північноамериканська пальма

6. Брахея

У брахеї оголений стовбур і велике віялове листя, підняте вгору. У природі вона росте у сухих регіонах Мексики, тому легко переносить посуху.

Брахея

7. Ликaлa

Одна з найнезвичайніших і рідкісних кімнатних пальм може похвалитися унікальним плісованим листям. Причому вони можуть виростати по-справжньому гігантськими, хоча сама тріумф не дуже росла навіть у природі.

Лікyaла

8.Бутія

Цікавий зовнішній вигляд стовбура формується за рахунок того, що старе листя відпадає і формує ущільнення. Цікаво, що черешки листя бутії покривають дрібні колючки.

Бутія

9. Ховея

Ховея хороша тим, що чудово почувається при нестачі сонячного світла. А ще вона не надто швидко росте, на відміну від більшості кімнатних пальм.

Ховея

10. Замія

Хоча замія і належить до нечисленної однойменної родини, але її часто називають пальмою. Залежно від сорту, у неї дуже оригінальне овальне або ланцетове листя.

Замія

11. Трахікарпус

Рідкісний житель теплих країв, який нормально переносить низькі температури. Трахікарпус любить свіже повітря, полив, добре приживається і швидко розростається.

Трахікарпус

12. Панданус

Панданус легко пристосовується до будь-якого середовища і в природі, і в квартирі. Залежно від сорту він нагадує деревоподібну пальму або розетковий чагарник.

Панданус

13. Розпис

Рапис можна дізнатися за досить широким листям з чіткими смугами. Ця пальма легко переносить тимчасову посуху, але недолюблює пряме сонячне проміння.

Рапис

14. Гіофорба

У гіофорби дуже цікавий гладкий ствол із потовщенням посередині. У теплу пору року цій пальмі обов’язково потрібне яскраве розсіяне освітлення, регулярні обприскування та періодичні теплі ванни.

Гіофорба

15. Фінік Робелена

Ця яскрава різновид фінікових пальм вважається одним з найбільш декоративних. Але водночас вона дуже вимоглива до температурного режиму та вологості. Проте зовсім невибаглива до кількості освітлення.

Фінік Робелена

16. Ропалостиліс

У ропалостилісу витончений тонкий стовбур і довге красиве листя. У природі він справжній гігант, так що вдома ростуть лише молоді екземпляри.

Ропалостиліс

17.Хамедорея

Ідеальний вибір для звичайних міських квартир, тому що вона не надто швидко зростає і віддає перевагу нейтральним середньостатистичних умов. Середню температуру, середню вологість повітря та середнє освітлення.

Хамедорея

18. Бригамія

За фантастичний зовнішній вигляд її ще називають пальмою-вулканом. Верхівка сизого м’ясистого стовбура розходиться пишною шапкою витягнутого овального листя.

Бригамія

19. Хамеропс

Віяловий хамеропс любить тепло та свіже повітря, тому доведеться провітрювати кімнату у будь-яку пору року. Він досить примхливий до всього: від складу ґрунту до якості води. Але дуже вже гарний!

Хамеропс

20. Сіагрус Ведделя

Найближчий родич кокосової пальми гармонійно вписується в будь-який інтер’єр. Але сіагрусу принципово важлива висока вологість та стабільна температура вище +20 градусів.

Сіагрус Ведделя

21. Каріота

Це азіатська дивина, яка на перший погляд навіть не надто схожа на пальму.Каріота любить яскраве сонце і погано переносить нестачу вологи в ґрунті та повітрі.

Каріота

22. Кріозофіла

Іспанську красуню важко знайти і розмножити, але потім їй майже неможливо нашкодити. Вона чудово почувається навіть у сухих темних приміщеннях.

Кріозофіла

23. Цикас

Дорослий цикас нагадує ананас зі своїм стовбуром-бочонком і листям, що розходиться в сторони. Врахуй, що ця пальма дуже чутлива до температурних перепадів і потребує підживлення.

Цікас

24. Сабаль

Тут головне в жодному разі не залити вазон, бо інакше рослина може загинути. Сабаль дуже чуйно реагує на підживлення, тому не забувай про них.

Сабаль

25. Лівістона

Компактна витончена пальма активно нарощує листя, якщо забезпечити їй достатню кількість світла. Але слідкуй за вологістю, інакше вона швидко починає чахнути і сохнути.

Лівістона