Фінікова пальма (50 фото) – види, догляд та вирощування в домашніх умовах

Фінікова пальма (50 фото): види, догляд та вирощування в домашніх умовах

Екзотична фінікова пальма виглядає, ніби її щойно привезли із далеких африканських країн. Хоча насправді її можна виростити у домашніх умовах навіть у наших широтах. Розповідаємо, як це зробити та на що звернути увагу!

Загальна інформація

Фінікова пальма росте в Африці та Азії, а ще – у наших квартирах та офісах. Це одна з найпопулярніших пальм серед квітникарів. У неї довге пір’ясте листя, яке дуже красиво виглядає. А ще вона зовсім непримхлива!

Вирощування пальм «для краси» практикують із дев’ятнадцятого століття. Фінікову пальму можна навіть виростити самостійно з кісточки, хоч це й надто довгий процес.

Загальна інформація

Види фінікової пальми

У природі фінікових пальм набагато більше, а ось у квартирах прижилися лише три основні види. Вони відрізняються підвищеною невибагливістю, вмінням адаптуватися до різних умов та відмінними декоративними якостями.

Фінік Робелена

У нього потужний, товстий і короткий стовбур, який густо вкритий відігнутими лусочками.Він може бути трохи ворсистим і загалом нагадує ананас. Листя у такого фініка дуже вузьке та перисте.

Фінік Робелена

Палчастий фінік

Він приваблює насамперед тим, що чудово приживається та швидко росте. З мінусів – у міру зростання нижня частина ствола поступово оголюється.

Пальчастий фінік

Канарський фінік

Дуже незвичайна пальма, яка взагалі майже не має стовбура. Здається, що листя розсипається убік прямо із землі, формуючи прикореневу розетку. Зате це листя ефектне, велике і вигнуте.

Канарський фінік

Догляд фінікової пальми

Фінікова пальма живуча і невибаглива, тому це гарний вибір для новачків, яким захотілося екзотики. При грамотному догляді через багато років вона може вирости в справжнє дерево до 2 м заввишки!