Циперус (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Циперус (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Ціперус поки що не надто популярний серед квітникарів, але поступово така тенденція змінюється. Ця химерна шапка з листя чудово прикрашає будь-який інтер’єр. А ще циперус – це та сама рослина, яка добре росте в глибині кімнати і не боїться надто сильного поливу!

Загальна інформація

Ціперус – вологолюбний житель боліт та річок, і саме тому його складно залити. За сприятливих умов він стрімко розростається і формує справжні непрохідні чагарники.

Кімнатний циперус рідко виростає вище 1 м. У рослини поверхневе, але дуже гіллясте кореневища, прямі пагони та вузьке довге листя, зібране в цікаві парасольки на верхівці. У декоративному квітникарстві особливо популярні строкаті сорти.

Циперус активно розгалужується в міру відмирання старих пагонів. Влітку він здатний цвісти, але це цвітіння зовсім непримітно. Бліклі жовті бутони розташовані поодиноко або зібрані в розетки.

Загальна інформація

Види циперуса

Ціперус – один із найрізноманітніших трав’янистих мешканців будинків та квартир.Існує понад 500 його видів, але ми зупинимося на найефективніших!

Витончений циперус

Це чудовий варіант для вирощування у відкритому ґрунті на ділянці. Його листя більш жорстке і пружне, так що майже не прогинається у верхівкових «пальмах».

Витончений циперус

Черголистий циперус

Він явно відрізняється світлішим відтінком листя. Листя при цьому довге і тонке, а пагони дуже високі.

Чорнолистий циперус

Ціперус Варієгата

Гарний декоративний вид з строкатим листям. На темному зеленому фоні виразно проступають довгі білі смуги різної ширини.

Ціперус Варієгата

Ціперус Хелфера

Улюблений сорт власників акваріумів, які використовують його для прикраси та озеленення. Стебла короткі, до 50 см, а ось листя дуже довге.

Ціперус Хелфера