Драцена: догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Драцена: догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Рано чи пізно в будинку кожного квітника з’являється чарівна драцена. Вона гарна, в міру екзотична і зовсім невибаглива. Щоб драцена ще краще росла і радувала здоровим зеленим листям, розповідаємо, як правильно її доглядати в домашніх умовах!

Грунт

Можеш взяти готовий грунт для декоративно-листяних рослин або для пальм і розпушити його піском або вермикулітом. Підійдуть кокосові чіпси або мох сфагнум, але вони трохи підвищують кислотність. Або самостійно змішай дернову землю, перегній та пісок у рівних пропорціях. Опціонально додай ще одну частину торфу та листової землі.

Грунт - Драцена догляд у домашніх умовах

Як підібрати вазон

Найкраще для драцени підходять вазони, що розширюються догори. Діаметр залежить від висоти деревця – приблизно 15 див на кожні 40 див рослини. Тобто стандартний вазон діаметром 22-25 см підійде для драцени заввишки 60 см.

Освітлення

Драцена любить світло, тому чудово почувається біля вікон, що виходять на південь або на захід. Але не став її впритул до скла, бо можуть залишитися опіки на листі. Ряболисті види потребують більшої кількості освітлення, тому що інакше втрачають колір.

Освітлення - Драцена догляд у домашніх умовах

Температура

Драцена – теплолюбна рослина, тому найкраще вона почувається влітку. Ідеальні умови для зростання – 18-25 градусів, а взимку стеж, щоб температура не опускалася нижче 12-14 градусів.

Як поливати драцену

Драцена любить полив, але не можна заливати вазон постійно. Дивись, щоб ґрунт просихав хоча б на 2-3 см, і періодично рихли верхній шар. Обов’язково потрібен хороший дренаж, щоб вода не застоювалася у ґрунті.

Для поливу потрібна відстояна вода кімнатою температури. Влітку це можна робити через день, або навіть щодня, заодно контролюючи вологість повітря. Взимку можна скоротити частоту, але якщо вазон не стоїть біля опалювальних приладів. Інакше поливати та обприскувати драцену потрібно ще частіше.

Полив - Драцена догляд у домашніх умовах