Хатіора (50 фото) – види, догляд та вирощування в домашніх умовах

Хатіора (50 фото): види, догляд та вирощування в домашніх умовах

Серед суккулентів та кактусів дуже багато химерних та майже фентезійних видів. Наприклад, хатіора, яка так нагадує кімнатний зелений корал завдяки своїй будівлі. Її пагони схожі на щупальця якогось міфічного чудовиська. А ще її дуже легко виростити вдома!

Загальна інформація

Хатіора живе у тропічних лісах і, по суті, веде наземний спосіб життя. У неї дуже поверхневе мочкувате коріння, а між сегментами пагонів формуються повітряні коріння. За рахунок цього вона примудряється отримувати вологу та поживні речовини буквально з усіх боків.

Хатіора повільно росте, і в домашніх умовах рідко перевищує 30-40 см. Але старі здорові екземпляри, яким вже від 10 років і більше, можуть розростатися до 1,8 м. У міру зростання пагони тягнуться вгору, але з часом поникають під своєю вагою.

Зелені пагони хатіори складаються з пузатих циліндричних сегментів, які можуть ще й роздмухуватися при накопиченні вологи. Старі пагони поступово стають темнішими. На деяких проглядаються білі крапки – все, що залишилося від колючок колишнього кактуса.

Хатіора цвіте такими ж незвичайними трубчастими квітками на кінці стебел.Зазвичай вони жовті або рожеві, і через кілька тижнів поступово в’януть, а на їхньому місці формуються ягоди.

Загальна інформація

Види хатіори

Насправді рід хатіори зовсім маленький, і до нього входить лише 4 види. Між собою вони відрізняються формою сегментів, кольором бутонів та будовою кущика.

Солеросова хатіора

Та сама хатіора з тонкими довгастими сегментами-трубочками. Її яскраві зелені пагони активно розгалужуються, а в сезон цвітіння покриваються невеликими жовтими дзвіночками.

Солеросова хатіора