Діффенбахія (75 фото) – види, догляд та вирощування в домашніх умовах

Діффенбахія (75 фото): види, догляд у домашніх умовах

Діффенбахія – складна назва для добре знайомої всім квітки. Вазон з великим строкатим листям напевно був у кожного садівника-аматора. А ще навколо диффенбахії дуже багато чуток та стереотипів. Розповідаємо!

Загальна інформація

Своєю непростою назвою диффенбахія завдячує німецькому вченому-ботаніку Діффенбаху. У природі вона росте в Південній Америці, як і багато інших схожих видів. Зовні вона нагадує швидше не чагарник, а маленьке деревце з повноцінним стволом, від якого густо розходяться велике листя.

У диффенбахії є одна цікава особливість зростання – вона розростається лише згори. Тому поступово нижнє листя буде відмирати, а стебло все більше стає схожим на голий стовбур. У такому вигляді квітка може витягнутися навіть на кілька метрів. Але це відбувається нечасто, тому що за всієї візуальної солідності він дуже крихкий.

Загальна інформація - Діффенбахія

Насправді диффенбахія – квітуча рослина, але вдома це відбувається дуже рідко.Для цього дійсно доведеться попітніти, щоб відтворити відповідні умови. У такому разі квіти розпускаються щороку, а завдяки штучному запиленню можуть навіть плодоносити.

Врахуй, що у листя та стебла диффенбахії досить отруйний сік. Він ніяк не зашкодить тобі в побуті, але якщо він потрапить на слизову – може дійти серйозного опіку. Тому краще не тримати вазон там, де його можуть дістати маленькі діти чи домашні тварини.

Загальна інформація - Діффенбахія

Види диффенбахії

Різні сорти диффенбахії дуже схожі між собою і відрізняються найчастіше візерунком на листі. Тому можеш сміливо заводити відразу кілька видів, якщо давно мрієш про маленькі домашні джунглі.

Строката диффенбахія

Найвідоміший і найпопулярніший домашній сорт приваблює розмахом і значними розмірами. Строката диффенбахія легко розростається до двох метрів і виглядає так, ніби в кімнату принесли справжній куточок тропічних джунглів. Темне листя довжиною близько 40-45 см покриває білуваті уривчасті візерунки – ніби розчерки кисті.

Строката диффенбахія - Види диффенбахії

Чарівна диффенбахія

Назва сорту чудово відображає його суть – це дуже гарна, акуратна та зовсім невибаглива диффенбахія. Вона легко переносить нестачу вологи, зимове похолодання та сухість із температурними перепадами через опалення. Деревце розростається до 1,5 метрів у висоту, а овальне листя зі світлими жилками витягується до 60 см.

Прелесна диффенбахія - Види диффенбахії

Крупнолиста диффенбахія

Це рідкісний для строкатої диффенбахії однобарвний вигляд, без візерунків на листі. На яйцеподібних пластинах явно виділяється лише потовщена центральна жила. Квітка виростає в середньому до метра – дуже зручно для дому.

Крупнолиста диффенбахія - Види диффенбахії

Плямиста диффенбахія

Нарівні з строкатою, плямиста диффенбахія – улюблениця домашніх квітникарів. Вона набагато нижча (до метра), але за рахунок цього виглядає пишніше і густіше. Форма листя – більш витягнута, до 50 см, і зверху вони покриті хаотичним асиметричним білим орнаментом.

Плямиста диффенбахія - Види диффенбахії

Чудова диффенбахія

Цей сорт ще прозвали королівським за те, наскільки ефектно і яскраво виглядає велике листя. Це ряболистийвид і на тлі контрастно виділяються майже білі прожилки, обрамлені темно-зеленими краями. По черешках теж розсипані білі крапки та плями, які доповнюють картину.

Чудова диффенбахія - Види диффенбахії

Діффенбахія Леопольда

Рідкісний сорт, знайомий в основному тільки досвідченим квітникарам, але від цього він не стає менш ефектним. Дивина прибула прямо з джунглів Коста-Ріки і вважається справжнім екзотом у наших широтах. У неї дуже короткий і товстий стовбур і велике, довге овальне листя з білою серцевиною, яка поступово розходиться через жовтий у зелений.

Діффенбахія Леопольда - Види диффенбахії

Діффенбахія Сегуїна

Сорт відрізняється дуже широким листям з великими світлими жовто-зеленими мазками-рисунками. Діффенбахію Сегуїна особливо цінують селекціонери, тому що вона стала прабатьком багатьох декоративних сортів.

Діффенбахія Сегуїна - Види диффенбахії

Діффенбахія Баузе

На тлі великих декоративних диффенбахій, Баузе – досить компактний сорт. Листя виростає всього до 35-40 см, але при цьому квіткарі високо цінують їхню красу. На одноколірному фоні розкидані темні та білі плями, що створюють химерну імпресіоністську картину.

Діффенбахія Баузе - Види диффенбахії

Догляд диффенбахії

Як і у всіх корінних жителів тропічних лісів, у диффенбахії лише дві вимоги. Їй обов’язково потрібно тепло і якнайбільше вологи – тоді вона не завдасть тобі клопоту. Це той випадок, коли перелити рослину практично неможливо.

Температура

У кімнаті має бути стабільна висока температура від 18-20 градусів. Якщо стовпчик термометра опускається нижче 16-17, рослина впадає в осінньо-зимовий анабіоз. Стеж, щоб вазон не потрапляв на протяги і в жодному разі не відкривай кватирку біля нього холодної пори року.

Температура - Догляд за диффенбахією

Грунт

Грунтосуміш для тропічних листяних рослин використовується приблизно одна і та ж – це дернова і листова земля, торф і пісок.Обов’язково потрібен дренаж – дрібний гравій, керамзит або річковий пісок. Підійде деревне вугілля з його корисними антисептичними властивостями або навіть цегляна крихта.

Грунт - Догляд за диффенбахією

Освітлення

Діффенбахія приїхала до нас практично з джунглів, і з цього випливають два нюанси. Їй потрібно багато, дуже багато сонця, але водночас погано переносить прямі промені. Тому що в природному середовищі чутливе листя зазвичай притінюють більш високі рослини. Коли диффенбахії не вистачає світла, вона не перестає рости, але стає більш ламкою та тонкою.

Освітлення - Догляд за диффенбахією

Полив

У сезон поливати диффенбахію потрібно часто, багато і регулярно, а ось узимку поливи скорочуються в рази. Критерій дуже простий – ґрунт повинен встигати просохнути хоча б на пару сантиметрів углиб. Це можна визначити звичайною дерев’яною паличкою або навіть пальцем.

У кімнаті завжди має бути висока вологість, а велике листя диффенбахії потрібно регулярно обприскувати та протирати вологою губкою. І ось ця процедура взимку залишається тією ж, тому що повітря навколо постійно пересушене через батарею та обігрівач.Як тільки бачиш, що листя починає сохнути з країв – знай, що квітці не вистачає вологи.

Полив - Догляд за диффенбахією

Добрива та підживлення

У фазі активного зростання в теплу пору року годувати диффенбахію доведеться приблизно раз на два тижні. Зате на цьому складнощі закінчуються, адже тобі підійде будь-яке комплексне добриво або навіть органіка з великим відсотком азоту.

Добрива та підживлення - Догляд за диффенбахією

Обрізка

Щоб диффенбахія не витягувалась у пальму чи волотку, її потрібно періодично оновлювати. Коли нижнє листя помре, верхню частину потрібно зрізати і вкоренити в горщику. Те саме відбувається, якщо в природі деревце ламається під своєю вагою – це природний життєвий цикл для нього.

Якщо ти той самий щасливчик, у якого диффенбахія розцвіла у всій красі – обов’язково зріж квіти після засихання. Інакше почне утворюватися зав’язь для насіння, а на цю рослину витрачає багато сил. Тобі буде важко відновити його в домашніх умовах.

Обрізка - Догляд за диффенбахією

Пересадка та розмноження

На відміну від родичів, які розмножують поділом, диффенбахію найпростіше розмножувати верхівковими живцями. Це максимально близько до її природного циклу, тому з укоріненням верхівки не буде проблем.Для кращого результату можеш скористатися спеціальними добавками для розвитку кореневої системи.

Якщо укорінюєш живець у ємності з водою, його можна пересаджувати, коли коріння доростає до 3 сантиметрів. Якщо користуєшся лотком із піском, обов’язково використовуй слабкий розчин мінеральних добрив. Коли просто пересаджуєш диффенбахію у вазон побільше – роби це разом із субстратом, щоб не пошкодити коріння.

Незвичайний спосіб розмноження – шматочками стебла завдовжки 10-20 см. Їх потрібно обробити деревним вугіллям, просушити і приблизно наполовину втиснути в субстрат. Це дуже повільний, але дуже цікавий метод, спостереження за яким можуть розтягнутися на півроку.

Пересадка та розмноження - Догляд за диффенбахією

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Домашні рослини рідко страждають від шкідників, особливо – якщо ти регулярно митимете листя. Але все ж таки на сто відсотків застрахуватися від павутинного кліща або щитівки неможливо. У такому разі тобі на допомогу прийдуть старі добрі інсектициди та звичайний мильний розчин для обмивання.

Найчастіше власники диффенбахії стикаються з гниллю або грибком. Вони виникають від надлишку вологи в грунті та надто низької температури. Тоді треба викопати рослину, видалити всі пошкоджені коріння, обробити зрізи вугіллям і пересадити квітку в новий ґрунт, попередньо проливши її слабким розчином марганцівки.

Боротьба зі шкідниками та хворобами - Діффенбахія

Діффенбахія – фото

Діффенбахія з її ефектним великим листям гарна завжди: молода і стара, велика і маленька. А ми вже готові довести це на практиці нашою фотопідбіркою!

Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото

Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото
Діффенбахія - фото

Відео: Діффенбахія – поради щодо догляду