Як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Авокадо – невибагливе деревце, яке навіть у квартирі може зрости аж до стелі. Домогтися від нього плодів проблематично, але його листя чудово очищають повітря в кімнаті. Розповідаємо, як легко виростити авокадо із кісточки в домашніх умовах!

Як вибрати авокадо для посадки

Тобі потрібен дуже стиглий плід, тому доведеться попрацювати з вибором. Справа в тому, що до нас авокадо часто привозять недозрілими, і тоді він не проросте. Те саме стосується перезрілих плодів, які вже втратили всі свої властивості.

Гарний стиглий авокадо обов’язково пружний і зовні здоровий. М’якуш злегка прогинається при натисканні, але потім повертається в колишній вигляд. Якщо здається, що під шкіркою знаходиться пюре – такий авокадо точно не підходить.

Вибираємо авокадо для посадки - як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Як дістати кісточку?

Щоб кісточка проросла, важливо не пошкодити її, доки діставатимеш. Для цього обережно розріж авокадо ножем по колу, але не прорізай до самої середини. Переверни половинки убік, щоб вони розпалися. Акуратно зніми ложкою з кісточки м’якоть, що залишилася, вимий під прохолодною проточною водою і просуши.

Як посадити і виростити авокадо вдома

Візьми невеликий горщик і обов’язково зроби отвори, щоб стікала вода. Засип вниз дрібний керамзит або камінчики, а на нього – шар родючого ґрунту. Поглиби кісточку авокадо в грунт тонким кінцем вгору і ще трохи присип землею з боків. Вона повинна йти в землю приблизно на 20 мм – і десь через місяць ти побачиш перший паросток.

Як посадити і виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Є альтернативний метод, стежити за яким сподобається всім твоїм домочадцям. Тобі потрібно поставити кісточку в склянку з водою так, щоб вона була в ній приблизно наполовину. Щоб вона трималася, зроби кілька невеликих отворів у найширшому місці та встав туди зубочистки.

Палички утримуватимуть кісточку авокадо навісу над склянкою. Не лякайся, коли вона лусне десь за місяць – саме з розривів з’являються паростки та коріння. Після випуску першого корінця довжиною 4-5 см, саджанець авокадо можна пересаджувати в горщик у пухкий збитий ґрунт, щоб дві третини знаходилися на поверхні.

Як посадити і виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Вибираємо місце для авокадо

Молодому авокадо потрібно багато тепла і світла, хоча коли він зміцніє, деревце добре почуватиметься і в тіні. Але пряме сонячне проміння згубне для листя і саджанців. Тому вибирай західні вікна або притіняй його вдень на східні або південні. Якщо авокадо стає повільніше рости, а листя тьмяніє – то, швидше за все, йому не вистачає світла.

Уникайте протягів, відкритих вікон, кватирок та дверей – будь-яких джерел холоду. Оптимальна температура – ​​від 20 градусів і вище, але не виноси авокадо на свіже повітря. Через несподіваний різкий перепад він може скинути листя.

Полив

Систематичний та інтенсивний полив – життєва потреба зростаючого авокадо. Але хороша новина в тому, що поливати його доведеться не так часто, щоби не заливати коріння. Почекай, поки підсохне верхня частина субстрату, і почекай після цього ще 2-3 дні.

Авокадо важко переносить сухе повітря, а обприскувати листя безпосередньо теж не рекомендується. Використовуй зволожувач повітря, залиш поблизу лоток з мокрим керамзитом або застели піддон мохом. Можна обійтися і пульверизатором, але тоді бризкайте не на деревці, а навколо.

Полив - як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Добрива та підживлення

Авокадо не дуже вибагливий і не потребує регулярного добрива, тому в цьому питанні у тебе з ним явних проблем виникнути не повинно.

З осені дереву взагалі не потрібно нічого, навіть якщо ти не збираєшся вводити його в зимову сплячку. А з весни раз на місяць використовуй підживлення для цитрусових або будь-який інший універсальний комплекс.

Добрива та підживлення - як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовахЧи потрібно обрізати авокадо?

Обрізку, що формує, проводять після зимівлі – це важливий етап, тому що авокадо швидко розростається і витягується. Щоб він краще розгалужувався, прищипувати або зрізати кожну втечу після того, як на ньому розпуститься вісім повноцінного листя. Повторіть процедуру до середини літа, коли молоді пагони знову витягнуться до сонця.

Як і коли пересаджувати авокадо?

Спочатку авокадо росте дуже швидко, тому пересаджувати його доведеться частіше. Перша пересадка в горщик більше знадобиться, коли деревце виросте до 15 см. Потім пересаджувати його раз на рік навесні, а дорослому дереву вона потрібна раз на 3-4 роки або в міру розростання.

Пересадка - як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Чи можна пересадити у відкритий ґрунт?

Авокадо, яке вже набралося сили і виросло хоча б на 40-45 см, можна пересадити у відкритий ґрунт. Для цього заздалегідь почни поступове загартування – виноси вазон на вулицю на кілька годин у теплу пору дня. Пересаджують авокадо перевалкою – разом із земляною грудкою, тому жодних секретів тут немає.

Якщо хочеш пересадити авокадо в сад, вибирай мексиканські сорти, які краще переносять холод. Зверни увагу, що в північних широтах дерево в будь-якому випадку важко переживе зиму. Щоб захистити його від морозів, знадобиться не тільки мульчування, а й повноцінне укриття із полікарбонату.

Пересадка у відкритий ґрунт - як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Шкідники

Авокадо в домашніх умовах боїться тих самих шкідників, що й інші кімнатні рослини. Павутинні кліщі псують листя, переносять масу хвороб і, якщо запустити ситуацію, можуть знищити всю розсаду.Щоб уникнути цього, регулярно оглядай деревце та одразу ж обробляй його інсектицидами!

Чим хворіє авокадо?

Якщо у авокадо різко облетіло листя – йому холодно чи він потрапив на протяг. Тому насамперед прибери його від вікна та стабілізуй температурний режим. Якщо кінчики листя пересихають – долі поливи та підвищуться вологість повітря. Якщо листові пластини блякнуть, то твоєму авокадо не вистачає сонячного світла.

Хвороби - як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Відео: Авокадо з кісточки – як виростити вдома