Як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Авокадо – невибагливе деревце, яке навіть у квартирі може зрости аж до стелі. Домогтися від нього плодів проблематично, але його листя чудово очищають повітря в кімнаті. Розповідаємо, як легко виростити авокадо із кісточки в домашніх умовах!

Як вибрати авокадо для посадки

Тобі потрібен дуже стиглий плід, тому доведеться попрацювати з вибором. Справа в тому, що до нас авокадо часто привозять недозрілими, і тоді він не проросте. Те саме стосується перезрілих плодів, які вже втратили всі свої властивості.

Гарний стиглий авокадо обов’язково пружний і зовні здоровий. М’якуш злегка прогинається при натисканні, але потім повертається в колишній вигляд. Якщо здається, що під шкіркою знаходиться пюре – такий авокадо точно не підходить.

Вибираємо авокадо для посадки - як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Як дістати кісточку?

Щоб кісточка проросла, важливо не пошкодити її, доки діставатимеш. Для цього обережно розріж авокадо ножем по колу, але не прорізай до самої середини. Переверни половинки убік, щоб вони розпалися. Акуратно зніми ложкою з кісточки м’якоть, що залишилася, вимий під прохолодною проточною водою і просуши.

Як посадити і виростити авокадо вдома

Візьми невеликий горщик і обов’язково зроби отвори, щоб стікала вода. Засип вниз дрібний керамзит або камінчики, а на нього – шар родючого ґрунту. Поглиби кісточку авокадо в грунт тонким кінцем вгору і ще трохи присип землею з боків. Вона повинна йти в землю приблизно на 20 мм – і десь через місяць ти побачиш перший паросток.

Як посадити і виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Є альтернативний метод, стежити за яким сподобається всім твоїм домочадцям. Тобі потрібно поставити кісточку в склянку з водою так, щоб вона була в ній приблизно наполовину. Щоб вона трималася, зроби кілька невеликих отворів у найширшому місці та встав туди зубочистки.

Палички утримуватимуть кісточку авокадо навісу над склянкою. Не лякайся, коли вона лусне десь за місяць – саме з розривів з’являються паростки та коріння. Після випуску першого корінця довжиною 4-5 см, саджанець авокадо можна пересаджувати в горщик у пухкий збитий ґрунт, щоб дві третини знаходилися на поверхні.

Як посадити і виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах