Найвибагливіші кімнатні рослини – фото та назви (каталог)

Найневибагливіші кімнатні рослини: фото та назви (каталог)

Якщо ти давно мрієш про власний зелений куточок будинку, але переживаєш, що не впораєшся з примхливими квітами – ця добірка для тебе. Тому що ми зібрали каталог найвибагливіших кімнатних рослин з фото, назвами та описами!

1. Сансевієрія

За красивою та витонченою назвою ховається ефектна листяна рослина, яку у нас називають «тещиною мовою». Освітлення впливає тільки на забарвлення листя, пересаджують сансевієрію раз на кілька років, а добрий грунт не потребує додаткового підживлення.

Сансевієрія - Найневибагливіші кімнатні рослини

2. Хлорофітум

Це лише зовні хлорофітум здається ніжним та делікатним. Насправді це практично трав’янисте бур’ян, щоб зіпсувати яке – треба ще постаратися. Навіть якщо ти випадково його заллєш, приморозиш або перегрієш – він оговтається, коли умови стабілізуються.

Хлорофітум - Найневибагливіші кімнатні рослини

3. Алое

Алое на підвіконнях розводили ще наші бабусі, бо його цілющі властивості відомі у всьому світі. Стійка рослина переносить спеку, прохолоду, сонце, тінь, бідний ґрунт та рідкісний полив.

Алое - Найневибагливіші кімнатні рослини

4. Герань

Через яскраве і пишне цвітіння може здатися, що герань потребує постійної турботи та уваги. Але це зовсім негаразд. Їй добре на підвіконні, на балконі або навіть у вуличних коробах.

Герань - Найневибагливіші кімнатні рослини

5. Шлюмбергера

Це той самий декабрист, який теж раніше був у всіх квартирах. Технічно це кактус, тільки в нього немає голок, і він не любить яскраве сонце. Взимку шлюмбергера радує яскравим цвітінням, яке триває до кінця січня.

Шлюмбергера - Найневибагливіші кімнатні рослини

6. Хойя

Це один із найстійкіших різновидів плюща, якому однаково добре і на жаркій кухні, і у темній ванній кімнаті. Кажуть, що хойя може обходитися без поливу до кількох місяців, але ми таки не рекомендуємо перевіряти такі крайнощі.

Хойя - Найневибагливіші кімнатні рослини

7. Драцена

Драцена схожа на пальму з тонким довгим листям, хоч і відноситься до агавових. Строкаті сорти більш примхливі до освітлення, а от зелені байдужі навіть до цього аспекту. Досить відносно стабільної температури та помірного освітлення.

Драцена - найневибагливіші кімнатні рослини

8. Еухаріс

Витончена цибулинна лілія дуже ніжна, але дуже живуча.Їй потрібно більше вільного простору та додаткове обприскування влітку, а ось в іншому вона чудово почувається в будь-якому освітленні та при температурі від 16 градусів.

Еухаріс - Найвибагливіші кімнатні рослини

9. Монстера

Монстера – ще одна рослина, яку багато хто вважає примхливою через його походження та декоративність. Але насправді досить притіняти її від прямого сонця у розпал літа, і з роками вона може зрости хоч до стелі. До речі, чим кращі умови – тим більше прорізів з’являється на листі.

Монстера - Найневибагливіші кімнатні рослини

10. Товстянка

Справжня назва товстуни – крассула, але в наших широтах її рідко використовують. Товстеньке листя чудово накопичує вологу, а саме дерево рідко потребує підгодівлі, а взимку не страждає навіть при +10 градусах.

Товстянка - Найвибагливіші кімнатні рослини

11. Бегонія вічноквітуча

Різнобарвні кущики бегонії в домашніх умовах тішать цвітінням практично весь рік.Від тебе вимагається лише регулярний полив і за бажанням – обрізка та формування кущиків, щоб пагони не витягувалися надто сильно.

Бегонія вічноквітуча - Найневибагливіші кімнатні рослини

12. Каланхое

Серед всієї різноманітності видів каланхое вже є багато красивих квітучих гібридів. Вони швидко ростуть, легко розмножуються, чудово почуваються на будь-яких вікнах і накопичують запас вологи.

Каланхое - найневибагливіші кімнатні рослини

13. Хавортія

Хавортія зустрічається майже в кожному магазині. Завдяки тому, що вона майже не чутлива до зовнішніх дій, її ще люблять підфарбовувати та прикрашати. Початківцям квітникарам хавортія легко прощає навіть серйозні помилки.

Хавортія - Найневибагливіші кімнатні рослини

14.Аспарагус

Аспарагуси теж бувають дуже різними, але, подібно до хлорофітуму, у побуті вони не особливо вибагливіші за бур’яни. На сонці та з регулярним поливом аспарагус розростається в рази буквально за сезон.

Аспарагус - Найневибагливіші кімнатні рослини

15. Аспідістра

За здатність переносити будь-які тяготи та виживати в будь-яких умовах аспідістру ще називають «чавунною». Велике і густе листя на довгих черешках радуватимуть красою навіть у темних північних кімнатах.

Аспідістра - Найневибагливіші кімнатні рослини

16. Колеус

Тобі напевно зустрічалося це різнокольорове строкате листя всіх відтінків червоного і зеленого. Колеус елементарно розмножується, має рекордну схожість, вимагає мінімальних добрив та помірного поливу.

Колеус - Найневибагливіші кімнатні рослини

17.Аглаонема

Ще один чудовий вибір для темних північних кімнат, тому що аглаонема не любить пряме сонце. Ряболисті сорти дуже цінують за декоративність. Рослина повільнозростає, тому його пересаджують приблизно раз на 5 років.

Аглаонема - Найневибагливіші кімнатні рослини

18. Клівія

Листяна розетка цвіте красивими та ніжними суцвіттями. Клівія непогано переносить сухе повітря, любить розсіяне освітлення, накопичує резерв вологи і не любить пересадки. Але її потрібно періодично удобрювати.

Клівія - Найневибагливіші кімнатні рослини

19. Заміокулькас

Хоча це і екзотичний гість у наших широтах, але він чудово приживається як при яскравому освітленні, так і при нестачі світла. Заміокулькас не потрібно часто поливати і пересаджувати, і взагалі він є максимально безпроблемним.

Заміокулькас - Найневибагливіші кімнатні рослини

20. Молочай

Це ціла група рослин, які можуть відрізнятися розміром та густотою.Але всі вони – беззастережні чемпіони з виживання в екстремальних умовах як у природі, так і вдома. Але пам’ятай, що молоча сік токсичний, так що може викликати опіки і небезпечний для домашніх тварин.

Молочай - Найневибагливіші кімнатні рослини

21. Ехеверія

Це сукулент, який ще називають «кам’яною трояндою». Батьківщина ехеверії – спекотні мексиканські пустелі, так що навіть влітку її можна поливати максимум кілька разів на місяць. Вона любить сухе повітря, не боїться сусідства з радіатором і навіть може іноді цвісти взимку.

Ехеверія - Найневибагливіші кімнатні рослини

22. Золотий вус

Загалом це лікарська рослина, але вона добре прижилася в будинках та квартирах. У побуті золотий вус майже не цвіте, зате цілком флегматично ставиться до умов навколо.

Золотий вус - Найвибагливіші кімнатні рослини

23.Ноліна (Бокарнея)

Якщо ти часто й надовго їдеш із дому, ноліна – твій вибір. У забавному бочкоподібному стовбурі міститься достатньо вологи та поживних речовин навіть на кілька тижнів. А ще ноліна дуже оригінально виглядає.

Ноліна Бокарнея - найневибагливіші кімнатні рослини

24. Традесканція

Витончену традесканцію легко дізнатися за характерним смугастим листям. Особливо цікаво виглядають сорти з малиновою зворотною стороною. У догляді вона майже відрізняється від хлорофитума.

Традесканція - Найневибагливіші кімнатні рослини

25. Літопс

Ще один гарний суккулент, який ми не могли оминути – це живе каміння літопа. Зовні здається, що твердий пружний камінчик тріскається, і з нього квітка розпускається.

Літопс - Найневибагливіші кімнатні рослини

26.Спатіфілум

Незвичайні квіти тішать тебе протягом усього року. Навіть якщо пересушити спатифіллум, і його листя підв’яне,вони швидко оживуть після поливу. Але береги вазон від протягів і вікон, що відкриваються. Рослина легко переносить посуху та літню спеку, але головне – не потрапляти вологою на листя.

Спатифіллум - Найневибагливіші кімнатні рослини

27. Кротон

Дуже красива рослина з різнобарвним листям потребує стабільного поливу та літніх обприскування. Йому добре за кімнатної температури, а влітку можна навіть виносити на вулицю. Кротон відноситься до рідкісних листяних рослин, які зовсім не бояться прямих сонячних променів.

Кротон - Найневибагливіші кімнатні рослини

28. Сциндапсус

Гарна ампельна рослина може витягуватися на метр і більше, звисаючи хоч до підлоги. Сциндапсус відмінно очищає повітря, і при цьому вимагає мінімального догляду. До речі, він приживається на кухні з постійними коливаннями вологості та температури.

Сциндапсус - найневибагливіші кімнатні рослини

29. Фаленопсис

Звичайно, дивно бачити у списку невибагливих рослин орхідею, але фаленопсиси саме такі! При цьому вони охоче та швидко розмножуються, а ще й цвітуть по три місяці. Потрібно тільки правильно підібрати ґрунтозміш.

Фаленопсис - Найневибагливіші кімнатні рослини

30. Фікус Бенджаміна

Дрібнолистий чагарник охоче росте там, де відмовляються розвиватися більш примхливі листяні рослини. Йому досить підвищеної вологості та періодичних обприскування – і він буде тішити тебе симпатичною густою кроною.

Фікус Бенджаміна - Найневибагливіші кімнатні рослини