Цикламен (70 фото) – види, догляд та вирощування

Цикламен (70 фото): види та особливості догляду

На перший погляд, цикламен можна переплутати зі звичайною фіалкою. Але досить придивитись ближче, щоб помітити відмінності у химерній формі та найніжнішій фактурі пелюсток. Сонячна квітка дарує радість, посмішки та розбавляє фарбами сірі будні навіть найхолоднішою та похмурою зимою. Розглянемо його ближче!

Загальна інформація

У природі цикламен поширений на узбережжі Середземного моря, в Іспанії, Ірані та деяких регіонах Африки. Його головна особливість – вигнуті назад загострені пелюстки, які на перший погляд нагадують зграйку метеликів. Причому цвісти цикламен може кілька місяців і навіть довше, залежно від умов та сорту.

Листя нагадують маленькі шовковисті серця на довгому черешку. Самі по собі вони теж дуже декоративні, із сріблясто сіруватим візерунком. Цікаво виглядають гібридні сорти, у яких відрізняються відтінки та малюнки.

У своєму природному середовищі цикламен – трав’янистий багаторічник, тому і в домашніх умовах він живе приблизно так само. Кореневище товсте і бульбоподібне, щоб накопичувати більше поживних речовин для тривалого цвітіння. Активна фаза триває навесні або взимку, причому один маленький вазон радуватиме тебе до 15 років.

 Загальна інформація - Цикламен

Види цикламена

Цикламен ще називають альпійською фіалкою, і не дарма – вони справді схожі. Особливо гарна колірна палітра фактурних вигнутих пелюсток – від білих до бордових та фіолетових. А найбільше серед сортів – усіх відтінків рожевого.

Європейський цикламен

Як очевидно з назви, європейський цикламен особливо поширений у Європі, а зокрема – у Центральній. Це вічнозелена трав’яниста рослина з великим і злегка зубчастим листям. Їхній зворотний бік відливає фіолетовим – відповідно таким же кольорам.

У європейського цикламену гарні та високі квітконоси та незвичайні злегка спіральні пелюстки. Є сорти з бордовими пелюстками, за незвичайний відтінок яких їх прозвали “червоними”. Ще одна особливість – виразний та досить сильний запах.

Європейський цикламен - Види цикламенів