Кімнатні квіти – фото та назви, каталог найкращих кімнатних рослин

Кімнатні квіти: фото та назви (каталог)

Рослини в будинку – це краса, легкість, свіжість та незаперечна користь. Але потрібно правильно поєднувати сорти та види, щоб вони підходили під твої умови та відповідали очікуванням. Для цього ми зібрали каталог красивих та ефектних кімнатних кольорів та розділили їх на категорії з фото та назвами. Вибирай, що потрібне саме тобі!

Найневибагливіші кімнатні квіти

Зелений куточок – це не обов’язково безліч нових клопотів і марнування часу. Є багато зовсім невибагливих кольорів, які вимагають твоєї мінімальної участі.

1. Фікус

На чолі невибагливих та універсальних рослин для будинку беззастережно стоїть фікус із усім різноманіттям його сортів. Є й компактні види до 20 см, а є повноцінні дерева, які витягуються на кілька метрів.

Фікус - найневибагливіші кімнатні квіти

2. Аспідістра

Регулярним гостем в офісах аспідистра стала саме завдяки її невибагливості. Декоративним листям достатньо щотижневого поливу і щоб температура довкола не коливалася більше 3-5 градусів.

Аспідістра - найневибагливіші кімнатні квіти

3. Алое

Цілювальний алое широко використовують у фармацевтиці, косметології та сотнях народних рецептів. На підвіконні він нескінченно невибагливий, адже м’ясисте листя самостійно запасає вологу та поживні речовини.

Алое - найневибагливіші кімнатні квіти

4. Аглаонема

Аглаонема боїться прямого сонячного світла, тому ідеально підходить для віддалених і тінистих куточків. Декоративні ряболисті види відрізняються забарвленням, аж до рідкісних червоно-рожевих.

Аглаонема - найневибагливіші кімнатні квіти

5. Фуксія

Красиву декоративну фуксію можна легко виростити вдома на підвіконні, тим більше, що взимку вона якраз любить прохолоду. Влітку квітку можна забрати на дачу і пересадити в контейнер.

Фуксія - Найневибагливіші кімнатні квіти

6. Аспарагус

Красивий та незвичайний аспарагус з листочками-голочками потребує періодичного поливу та щорічної пересадки. В іншому йому не потрібні жодні спеціальні умови та підходить будь-яке освітлення.

Аспарагус - найневибагливіші кімнатні квіти

7. Бальзамін

Хоча бальзамін і називають недоторканою, але маленький кущик абсолютно невибагливий у догляді. Йому достатньо півтіні та багатого поливу, а ось до сухого повітря він абсолютно байдужий.

Бальзамін - найневибагливіші кімнатні квіти

Кур’яні квіти

Розкішні плющі та ліани гарно обплітають стіни, полиці або стелажі. У кімнаті можна вирощувати багато різних сортів і видів!

1. Монстера

Монстеру цінують за її химерне і велике різьблене листя. Вона швидко розростається і обвиває будь-яку опору, прикріплюючись до неї тонким повітряним корінням.

Монстера - Кучеряві квіти

2. Ціссус

ДекоративнийЦіссус відноситься до виноградних і прибув до нас з островів. Спеціальні вусики міцно кріпляться до опори, а росте квітка протягом року – без виражених періодів спокою.

Цісус - Кучеряві квіти

3. Триколірна іпомея

Якщо в саду іпомея росте лише рік, то в кімнаті це пишний квітучий багаторічник із яскравими пелюстками. У неї досить велике і важке листя, так що її потрібно акуратно підв’язувати до опори.

Триколірна іпомея - Кучеряві квіти

4. Восковий плющ Хойя

Свою назву рослина отримала за незвичайні квіткові парасольки, наче покриті воском. Щоб плющ красивіший за ріс, його потрібно періодично пересаджувати і підв’язувати.

Восковий плющ Хойя - Кучеряві кімнатні квіти

5. Стефанотіс

Велика ліана досягає п’яти метрів завдовжки і цвіте витонченими ароматними квітами, за що її ще прозвали мадагаскарським жасмином. Забарвлення різних сортів варіюється від ніжного кремового до блідого лілового.

Стефанотіс - Кучеряві квіти

6. Сингоніум

Сингоніум виростає до півтора метра і щільно тримається за опору. Серед усього різноманіття сортів є види з білим, зеленим або строкатим листям, які з віком стають зі стрілчастих лопатевими.

Сингоніум - Кучеряві квіти

7. Диплонія

Ще один кучерявий гість із тропіків з великими бутонами до 10 см діаметром. Диплонія любить свіже повітря та відкритий простір, так що влітку її можна винести на балкон або вулицю.

Дипладенія - Кучеряві квіти

Кімнатні квіти, стійкі до посухи

Якщо ти часто їдеш, будинки постійно надто спекотно, а вікна виходять на південь – потрібні кімнатні квіти, які не бояться короткострокових посух. І такі є – ми всі перевірили!

1. Заміокулькас

У простолюді це те саме грошове дерево, яке так часто зустрічається у квартирах та офісах.Воно швидко розростається і добре виглядає завдяки пружним блискучим листям.

Заміокулькас - Кімнатні квіти, стійкі до посухи

2. Каланхое Блосфельда

Квітка радує не тільки темним восковим листям, а й красивим густим цвітінням навіть майже без вологи. Слідом за старими бутонами з’являються нові.

Каланхое Блоссфельда - Кімнатні квіти, стійкі до посухи

3. Сансевієрія

Незвичайна декоративна квітка нагадує сукуленти і кактуси, тому що так само не потребує складного догляду. Сансевієрію ще називають «щучим хвостом» за високе і витягнуте прямостояче листя.

Сансевієрія - Кімнатні квіти, стійкі до посухи

4. Папороть багатоніжка

Більшість папоротевих потребують підвищеної вологості, але багатоніжка – виняток. Розмножується вона витягнутими відростками, покритими коричневими волосками, що нагадують багатоніжку.

Папороть багатоніжка - Кімнатні квіти, стійкі до посухи

5. Сциндапсус

Дивовижна повзуча квітка – незвичайний тропічний гість, який переносить суху атмосферу. Переливів він теж не боїться, тому досить рідкісного, але дуже рясного поливу.

Сциндапсус - Кімнатні квіти, стійкі до посухи

6. Пеларгонія

З густоквітучих рослин одна з найвибагливіших до сухості – пеларгонія. Вона розпускається великими суцвіттями-парасольками, які височіють пишними шапками над оксамитовими листовими пластинами.

Пеларгонія - Кімнатні квіти, стійкі до посухи

7. Кімнатний плющ

На відміну від більшості кучерявих рослин, кімнатний плющ не вимагає обприскування та надлишку вологи. Йому досить здорового температурного режиму – і він може зростати навіть у далекому кутку кімнати.

Кімнатний плющ - Кімнатні квіти, стійкі до посухи

Кімнатні квіти, що цвітуть цілий рік

Якщо хочеш, щоб домашній квітник радував протягом усього року – це можна організувати! Декоративні вічноквітучі сорти – саме те, що тобі потрібне!

1. Абутилон

Красивий абутилон називають кімнатним кленом за характерну форму листя. Якщо продовжувати підживлення та подбати про освітлення наприкінці сезону – він цвістиме і взимку.

Абутилон - Кімнатні квіти, що цвітуть цілий рік

2. Бегонія

Бегонія цвіте весь рік, якщо температура навколо вище +16 градусів, і їй достатньо світла. Кожні два тижні підгодовуйте квітку і розставте навколо ємності з водою для зволоження повітря.

Бегонія - Кімнатні квіти, що цвітуть цілий рік

3. Гібіскус

Красивий вічнозелений гібіскус за красу та витонченість прозвали китайською трояндою. Він досить вимогливий до догляду і може скинути всі бутони при нестачі вологи.

Гібіскус - Кімнатні квіти, квітучі круглий рік

4. Антуріум

У антуріуму гарні не тільки квіти, а й велике глянсове листя, яке нагадує серця. Рослина вимагає вологи, обприскування, підживлення та тепла – від +15 градусів.

Антуріум - Кімнатні квіти, що цвітуть цілий рік

5. Герань

Невибагливі герані чудово почуваються на підвіконнях за будь-яких умов. Їм навіть не потрібна дуже висока температура – ​​достатньо +8 градусів, але обов’язкові регулярні притоки свіжого повітря.

Герань - Кімнатні квіти, що цвітуть цілий рік

6. Колерія

Колерія привертає увагу незвичайною формою кольорів-дзвіночків. Вона невимоглива до освітлення та поливу, але потребує високої вологості повітря.

Колерія - Кімнатні квіти, що цвітуть цілий рік

7.Бальзамін

Взимку бальзамін продовжує цвісти навіть при звичайному штучному освітленні, за що його цінують квіткарі. Але він не переносить тісноти, тому краще переставити вазони подалі від сусідів.

Бальзамін - Кімнатні квіти, що цвітуть цілий рік

Кімнатні квіти для ванної

Зелений куточок у ванній кімнаті – справжня мрія, адже він так сприяє приємному релакс після важкого дня. Не всі рослини витримають такі умови, але ми знайшли кілька варіантів!

1. Драцена Сандера

За особливу форму пагонів драцена Сандера називається кімнатним бамбуком. Вона чудово виглядає соло в горщиках і скляних вазах з водою. Врахуй, що їй потрібно більше місця, адже вона швидко розростається.

Драцена Сандера - Кімнатні квіти для ванної кімнати

2. Орхідея

Є стереотип, що орхідеї дуже капризні, але кілька їх сортів ідеально впишуться у ванну кімнату. Це фаленопсис та пафіопедилум, яким досить високої вологості та м’якого розсіяного світла.

Орхідея - Кімнатні квіти для ванної кімнати

3. Філодендрон

Це ампельна кімнатна рослина, яка вимоглива до вологості значно більша, ніж до світла. Йому потрібний постійно зволожений ґрунт і більше місця – вже зовсім скоро ти отримаєш цілу зелену стіну.

4. Калатея

Великі декоративні листя калатеї ідеально почуваються навіть при 90% вологості. Їм потрібне тепло без різких температурних перепадів та досить короткочасних проблисків сонця.

Калатея - Кімнатні квіти для ванної

5. Нефролепис

Підвищений нефролепіс – це один з різновидів папороті, який не боїться вологи і любить регулярні обприскування. Але йому потрібне сонячне світло, тому якщо у ванній немає вікна – доведеться періодично виносити вазон.

Нефролепіс - Кімнатні квіти для ванної

6. Хлорофітум

Ніжний і витончений хлорофітум – один із найвибагливіших кімнатних квітів. Він любить більше вологи, якої цілком вистачає у ванній кімнаті, і може жити і рости в тіні.

Хлорофітум - Кімнатні квіти для ванної кімнати

Кімнатні квіти для дітей

Якщо вдома є маленькі діти, на перший план виходить безпека, адже малюки пізнають світ тактильно, на запах та на смак. Вибрали кілька рослин, які будуть абсолютно нешкідливими для дорогоцінного чада!

1. Лимонне дерево

Лимон – це легкість, свіжість та чистота, а в його листі містяться корисні ефірні олії. У нього виражений антибактеріальний ефект, а ще тонкий приємний аромат.

Лимонне дерево - Кімнатні квіти для дітей

2. Фіалка

Невибагливі фіалки створюють у кімнаті відчуття тепла та затишку, яке так цінне для дітей. Квіти та листя повністю безпечні, адже іноді пелюстки навіть використовують для прикрашання страв у кулінарії.

Фіалка - Кімнатні квіти для дітей

3. Традесканція

Квітка не тільки невибаглива, але й повністю нешкідлива, навіть якщо дитина спробує її на смак. Яскраве двокольорове листя прикрашає інтер’єр і радує цікавим забарвленням.

Традесканція - Кімнатні квіти для дітей

4. Кіпарисовик

Дітейхимерний кипарисовик приваблює незвичайною формою та фактурою. Йому властиві природні антисептичні властивості, тому він знищує бактерії та грибки навколо себе.

Кіпарисовик - Кімнатні квіти для дітей

5. Пеперомія

У листі пеперомії містяться цілющі фітонциди, які оздоровлюють повітря. Це хороший вибір, якщо дитина часто хворіє і потрібно зміцнити її імунітет.

Пеперомія - Кімнатні квіти для дітей

6. Декабрист

Уже багато років декоративна рослина з незвичайними сегментованими пагонами-листами зустрічається у квартирах. Дітей приваблює химерна форма та яскраве, барвисте цвітіння.

Декабрист - Кімнатні квіти для дітей

7. Спатіфілум

З незвичайних та квітучих рослин для дитячої кімнати найкраще підійде спатифілум. Він також очищає повітря, підтримує в приміщенні здорову вологість і не потребує складного догляду.

Спатифіллум - Кімнатні квіти для дітей