Есхінантус (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Есхінантус (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах

Вибираєш кімнатні рослини, які були б хороші у будь-яку пору року, незалежно від цвітіння? Тоді обов’язково звернути увагу на есхінантус! Адже його цінують за все та одразу. Розповідаємо, чим він такий привабливий і як його доглядати!

Загальна інформація

Назва есхінантуса буквально перекладається як «спотворена квітка». Чому так – зрозуміло всім, хто бодай раз бачив його під час цвітіння. Південноазіатський гість давно прижився в наших будинках та квартирах, і прикрашає собою інтер’єри по всьому світу.

Есхінантус – вічнозелений багаторічник з гарним глянсовим листям. У дикій природі це епіфіт, який селиться на інших деревах, обплітає їх гнучкими пагонами і так і живе. Довжина стебел у кімнатних умовах рідко сягає 1 м.

Соковите овальне листя, загострене до кінця, виростає до 12 см у довжину. На кінцях пагонів витягуються квітконоси, вкриті викривленими трубчастими бутонами. Квіти есхінантуса зібрані в пухкі великі кисті.

Загальна інформація

Види есхінантуса

У дикій природі видів есхінантуса більше 200, але в культурі прижилися одиниці. Вибрали для тебе найцікавіші з них!

Мармуровий есхінантус

Він же – довгостебельний, і в цих назвах приховано одразу дві його особливості. Листя рівномірно вкрите світлими смугами, які справді нагадують мармурові візерунки. А ось цвітіння не надто примітне.

Мармуровий есхінантус

Есхінантус Мона Ліза

Популярний кімнатний сорт з м’ясистим темно-зеленим листям, по якому чітко проходить центральна жилка. Це один із найвибагливіших видів.

Есхінантус Мона Ліза

Красивий есхінантус

Це найдекоративніший вид серед квітучих. На тлі яскравого смарагдового листя ще ефектніше виглядають червоні квітки до 12 штук у суцвітті. Довжина пагонів сягає 50 см, і поступово вони звисають із вазону.

Красивий есхінантус