Есхінантус (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Есхінантус (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах

Вибираєш кімнатні рослини, які були б хороші у будь-яку пору року, незалежно від цвітіння? Тоді обов’язково звернути увагу на есхінантус! Адже його цінують за все та одразу. Розповідаємо, чим він такий привабливий і як його доглядати!

Загальна інформація

Назва есхінантуса буквально перекладається як «спотворена квітка». Чому так – зрозуміло всім, хто бодай раз бачив його під час цвітіння. Південноазіатський гість давно прижився в наших будинках та квартирах, і прикрашає собою інтер’єри по всьому світу.

Есхінантус – вічнозелений багаторічник з гарним глянсовим листям. У дикій природі це епіфіт, який селиться на інших деревах, обплітає їх гнучкими пагонами і так і живе. Довжина стебел у кімнатних умовах рідко сягає 1 м.

Соковите овальне листя, загострене до кінця, виростає до 12 см у довжину. На кінцях пагонів витягуються квітконоси, вкриті викривленими трубчастими бутонами. Квіти есхінантуса зібрані в пухкі великі кисті.

Загальна інформація

Види есхінантуса

У дикій природі видів есхінантуса більше 200, але в культурі прижилися одиниці. Вибрали для тебе найцікавіші з них!

Мармуровий есхінантус

Він же – довгостебельний, і в цих назвах приховано одразу дві його особливості. Листя рівномірно вкрите світлими смугами, які справді нагадують мармурові візерунки. А ось цвітіння не надто примітне.

Мармуровий есхінантус

Есхінантус Мона Ліза

Популярний кімнатний сорт з м’ясистим темно-зеленим листям, по якому чітко проходить центральна жилка. Це один із найвибагливіших видів.

Есхінантус Мона Ліза

Красивий есхінантус

Це найдекоративніший вид серед квітучих. На тлі яскравого смарагдового листя ще ефектніше виглядають червоні квітки до 12 штук у суцвітті. Довжина пагонів сягає 50 см, і поступово вони звисають із вазону.

Красивий есхінантус

Есхінантус Лобба

Тонкі та гнучкі пагони дозволяють вирощувати його, як ампельную ліану. Листя невелике, зі світлою виворітною стороною.Кроваво-червоні квітки трохи опушені.

Есхінантус Лобба

Есхінантус Твістер

Вигадливий закручений вид з викривленими пагонами і таким же вигнутим листям. Здається, що вони вкриті восковим нальотом. Цей есхінантус ще називають кучерявим.

Есхінантус Твістер

Догляд есхінантуса

Есхінантус досить примхливий у побуті, тому що потребує умов, які природні для нього в природі. Найскладніше витримувати температурний та вологий режим.

Температура

Найкраща температура для такого екзоту – 20-25 градусів, причому строго без різких перепадів. Есхінантус боїться протягів, але потребує регулярного провітрювання та свіжого повітря. Для цвітіння до кінця зими обов’язково потрібен хоча б місяць спокою за 13-14 градусів.

Температура

Освітлення

Есхінантус росте на деревах і ховається в їхніх кронах. Не дивно, що світло для нього потрібне яскраве, але розсіяне. Особливо це стосується більш делікатних ряболистих сортів, які ще сильніше страждають від опіків.

Освітлення

Полив

Неприпустимо пересушувати земляну грудку, бо есхінантус загине. Поливай його кілька разів на тиждень, але одразу зливай залишки водиіз піддону. Також потрібні регулярні обприскування та періодичний теплий душ.

Полив

Грунт

Есхінантус віддає перевагу змішаному багатокомпонентному грунту на основі листового грунту і торфу. Обов’язково додай пісок та сфагнум для розпушування та накопичення вологи. Також можна додати кокосові волокна та подрібнене вугілля.

Грунт

Добрива та підживлення

Радимо протягом літа раз на 3 тижні використовувати рідкі підживлення для квітучих рослин. Застосовуй їх у брешемо поливу, але стеж, щоб така вода не потрапляла прямо на стебла або листя.

Добрива та підживлення

Обрізка

За зиму через брак тепла та світла пагони есхінантуса можуть сильно витягнутися. Через це вони втрачають свою декоративність, але навесні їх можна упорядкувати. Сміливо прибирай по третині стебел і проріджуй занадто густі зарості.

Обрізка

Пересадка

Есхінантус пересаджують методом перевалки у невеликий та неглибокий горщик. Найкраще це робити на початку весни.Після пересадки забезпечте рослині підвищену вологість і легку півтінь.

Пересадка

Розмноження та посадка есхінантуса

Насінням есхінантус не розмножують, бо для цього потрібні тепличні умови. Вдома зручніше використовувати верхівкові живці з кількома вузлами на кожному. Їх укорінюють відразу в пухкому торфі з піском та сфагнумом.

Щоб живці швидше взялися, накрий їх пакетом або пляшкою. У теплі близько 25 градусів саджанець вже незабаром адаптується, піде на зріст і його можна буде пересадити. За таким же принципом можна вкоренити окреме листя.

Розмноження та посадка есхінантуса

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Листя есхінантуса опадають через надто низьку температуру, протяг або пересушений грунт. Цвітіння відсутнє при неправильній зимівлі – отже, не було періоду спокою. Квітки обсипаються через стрес рослин, перестановок вазону або через те, що на них потрапила вода.

Якщо ґрунт надто вологий або вода для поливу холодна, може початися грибок. Найчастіше це борошниста роса з характерним білим нальотом. На ранніх стадіях достатньо обробки марганцівкою, а на пізніх доведеться обрізати все пошкоджене листя і використовувати фунгіциди.

Зі шкідників на есхінантусі селиться попелиця, борошнистий червець та щитівка. Спочатку протріть листя мильним розчином або спиртом, а потім обприскай настоєм часнику або перцю. Якщо комах занадто багато, скористайтеся спеціальними препаратами.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Есхінантус – фото

Красу есхінантуса складно передати словами та описами. Просто поглянь, як оригінально виглядає ця екзотична рослина в інтер’єрі!

Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус – фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото
Есхінантус - фото