Фікус Бенджаміна – догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Фікус Бенджаміна: догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка
Рослина отримала свою назву від імені іспанського ботаніка Джексона Бенджаміна Дейдона. Це гарний чагарник з дрібними листочками, доглядати за яким зовсім не складно. Розповідаємо докладніше!

Головні особливості рослини

У домашніх умовах вирощують кілька видів фікуса, але найчастіше можна зустріти ряболистий фікус Бенджаміна або чагарник з темно-зеленим листям. Квітка відноситься до швидкозростаючих, за перший рік життя при простому догляді його крона збільшиться у висоту та завширшки мінімум на 20 сантиметрів.

До речі, фікус Бенджаміна помилково вважають винятково декоративнолистою рослиною, але насправді в природі – це чагарник, що цвіте. Щоправда, добитися цвітіння у квартирі чи будинку вкрай складно, навіть майже неможливо.

Головні особливості - Фікус Бенджаміна догляд у домашніх умовах

Ідеальне розташування

Фікус Бенджаміна – рослина дуже теплолюбна і світлолюбна.Підбери для свого зеленого вихованця східне або південне віконце. Чагарник непогано почуватиметься і з південного боку будинку, але тільки не на підвіконні, а, наприклад, на журнальному столику за метр від віконного отвору. Тюль або фіранки при цьому повинні прикривати квітку, розсіюючи прямі полуденні промені сонця.

Температура повітря в приміщенні, де росте фікус Бенджаміна має не надто відхилятися від позначки +20 градусів. Влітку частіше поливай і оббризкуй кущ, щоб допомогти йому пережити спеку. Взимку обов’язково перенеси квітку в опалювальну кімнату. При температурі повітря в +16 градусів і нижче рослина може загинути.

Тримай фікус подалі від протягів, вони згубні для нього. Небажано також ставити горщик у рослині поблизу батарей центрального опалення або нагрівальних приладів. Надто пересушене повітря сприятиме появі на квітці комах-шкідників.

Ідеальне місце розташування - Фікус Бенджаміна догляд у домашніх умовах