Шеффлера (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Шеффлера (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах

Красиві декоративно-листяні рослини перетворюють будь-який інтер’єр. Вони наповнюють будинок свіжістю, легкістю та гарним настроєм. Сьогодні пропонуємо поговорити про шеффлера – популярного і невибагливого зеленого деревця!

Загальна інформація

Витончені форми шеффлери зачаровують багатьох квітникарів. Вона дуже витончена та елегантна у своїй простоті, а при правильному догляді роками радує бездоганним зовнішнім виглядом.

Види шеффлери в природі дуже відрізняються між собою: тут і високі дерева, і компактні чагарники, і гігантські ліани до 20 м. Але в домашніх умовах навіть найвищі з них рідко дотягують до 2 м.

Шеффлер живе на островах, в регіонах з тропічним кліматом, в Австралії та Південній Америці. Загальна риса – ефектне лопатеве листя, яке схоже на парасольки на довгих черешках. Кожна така парасолька налічує від 5 до 15 сегментів.

Деревоподібні шеффлери ростуть від одного товстого ствола з гнучкими гілками. Поступово нижня частина оголюється, і рослина від частини нагадує пальму. Деякі види здатні цвісти, але досягти цього можна лише в оранжереях.

Загальна інформація

Види шеффлери

Рід шеффлер великий і різноманітний – понад 600 представників. Але в домашніх умовах має сенс докладніше розглянути лише деякі з них!

Зорянолиста шеффлера

Найпопулярніший вид, який раніше виділяли в окремий рід – Брассайя. Це ефектна рослина з прямим широким стволом і великим глянсовим листям по 10-15 лопатей у кожному.

Зорянолиста шеффлера

Пальчата шеффлера

Компактний різновид з порівняно невеликим листям по 8-10 загострених «пальців» у кожному. Є дуже ефектні темні та ряболисті сорти.

Пальчаста шеффлера