Сорта фіалок – фото, назви та опис (каталог)

Сорта фіалок: фото, назви та опис (каталог)

Випадково придбаний горщик з фіалкою стрімко розростається у справжню колекцію. Тим більше, що селекціонери вже давно вивели десятки сортів на будь-який смак. Про деякі з них ми сьогодні розповімо тобі докладніше – з фото та назвами!

1. Гаряче сонце

Сорту властиві декоративні строкаті листи та напівмахрові коралові квіти з непомітним білим обідком. Фіалка Пальне сонце росте повільно, і доведеться досить довго прибирати нижнє листя, поки вона розростеться.

Сорт фіалки Гаряче сонце

2. Чорничний десерт

Один із класичних фіолетових сортів із напівмахровими або махровими квітами ніжно любимо квітникарів. Розетки можуть бути різних відтінків, але вони завжди стандартні та приваблюють своєю невимушеною простотою.

Сорт фіалки Чорничний десерт

3.Austin’s Smile

Велика і пружна розетка сорту зібрана з такого ж великого і досить темного листя. На їхньому тлі особливо виділяються ніжні коралові квіти з темною облямівкою.

Сорт фіалки Austin's Smile

4. Перша красуня

Цей сорт фіалок привертає увагу дуже ефектними напівмахровими зірочками-квітами. Пелюстки так гарно прибрані по краю, що нагадують декоративні рюші.

Сорт фіалки Перша красуня

5. Зірки Криму

Дивовижні пелюстки справді схожі на синьо-фіолетове небо із зірками. Такі фіалки довго цвітуть, а ще їх зручно розмножувати та вкорінювати листами.

Сорт фіалки Зірки Криму

6. Адмірал

Головна перевага сорту – виразні синьо-фіолетові квіти, які просто неможливо затьмарити. У Адмірала незвичайне листя – з ледь помітною кремовою окантовкою.

Сорт фіалки Адмірал

7. Мідний вершник

Це один із найневибагливіших сортів, який часто рекомендують новачкам. Водночас фіалка з біло-зеленими напівмахровими кольорами виглядає дуже ефектно та незвично.

Сорт фіалки Мідний вершник

8. Мигдаль

Серед фактурних декоративних сортів цей гарний виразною текстурою та великою розеткою. Фіалка Мигдаль довго цвіте, і хоча б один бутон у розетці завжди буде розпущений.

Сорт фіалки Мигдаль

9. Чаша

У цього сорту особливо цікава специфіка його цвітіння, адже квітка ніколи не розкривається до кінця. Зате він дуже довго привертає увагу винятковою безпекою.

Сорт фіалки Чаша

10. Rosie Ruffles

Витончені рожеві квіти своєю легкістю та ніжним відтінком нагадують повітряний зефір. При цьому вони досить великі, і дорослі фіалки можуть розкриватися до 6 см.

Сорт фіалки Rosie Ruffles

11. Н-Адам

Сорт з одним з найнезвичайніших попелясто-блакитних кольорів дуже мініатюрний. Від класичних фіалок квіти відрізняються формою та здаються напівпрозорими.

Сорт фіалки Н-Адам

12. Boo Man

Здається, що фіалка Boo Man зібрала у собі всі холодні пастельні відтінки: від ніжного блакитного до такого ж жовтого та зеленого. Квіти досить дрібні, але все одно здаються дуже об’ємними.

Сорт фіалки Boo Man

13. Вогняні метелики

Серед темних сортів фіалок цей займає особливе місце з його яскравими темно-ліловими пелюстками на тлі такого ж ажурного листя. Розетки розростаються дуже витончено і симетрично, тому їх майже не потрібно формувати.

Сорт фіалки Вогняні метелики

14. Жанна

Серед сортів із двоколірними пелюстками частіше зустрічається ситуація, коли середина світліша. А ось у Жанни навпаки – пурпурна середина різко переходить у білу облямівку.

Сорт фіалки Жанна

15. Династія Мін

Білісні пелюстки поступово переходять у рожеву хвилясту окантовку. Так само виглядає строкате листя фіалки Династія Мін – чим вона й унікальна.

Сорт фіалки Династія Мін

16. Арктик фрост

Свою «холодну» назву цей сорт фіалок отримав за незвичне біло-блакитне забарвлення. Причому синя облямівка по краю пелюсток проявляється під час цвітіння.

Сорт фіалки Арктик фрост

17. Бетельгейзе

Чудовий червоний сорт з великими махровими квітами виростає досить розлогим та пишним. Фіалки Бетельгейзе не дуже вибагливі до освітлення.

Сорт фіалки Бетельгейзе

18. Lunar Lily White

Ще один сорт з дуже незвичайним зовнішнім виглядом, причому настільки, що таку фіалку можна помилково переплутати із хворобливою. З дрібної розетки виростають великі суцвіття із 5-8 кольорів.

Сорт фіалки Lunar Lily White

19. Перлина Нілу

Один із найнестандартніших сортів примітний незвичайним попелястим забарвленням із сріблястим відливом. Відтінки варіюються від рожевого до коричневого і створюють найхимерніші переходи.

Сорт фіалки Перлина Нілу

20. Темна ніч

Серед класичних фіолетових сортів ці фіалки одні з найбільших, адже квіти можуть розкриватися до 9 см. Завдяки хвилястим краям вони здаються ще об’ємнішими і більшими.

Сорт фіалки Темна ніч

21. Земфіра

На тлі досить стандартної, хоч і ряболистої, розетки цікаво виділяються напівтрубчасті квіти. Класичний фіолетовий відтінок ніколи не виходить із моди.

Сорт фіалки Земфіра

22.Ваша Величність

Незважаючи на дивовижні декоративні характеристики, сорт фіалок Ваша Величність абсолютно невибаглива і вимагаємінімум догляду. Достатньо підібрати хороший пухкий ґрунт і не забувати про поливання.

Сорт фіалки Ваша Величність

23. Гроте

Фіалка Гроте – ампельний сорт із дрібними фіолетовими квітами на подовжених квітконосах. Цікаво виглядає кругле листя з вираженою галявиною, яка надає їм бархатистий блиск.

Сорт фіалки Гроте

24. Джилліан

Білі квіти напрочуд об’ємні і навіть злегка нагадують гвоздику. На тлі великих та фактурних листових пластин вони здаються зовсім ажурними.

Сорт фіалки Джилліан

25. Душечка

Такі фіалки полюбилися за свою невибагливу, але дуже ніжну красу. Зверни увагу, що бутони досить великі, але з віком почнуть дрібніти, хоча це можна регулювати обрізанням.

Сорт фіалки Душечка

26.Lyon’s Pirate’s Treasure

Сорт фіалок Lyon’s Pirate’s Treasure – справжній скарб з яскравими рожевими квітами, обрамленими трохи темнішим відтінком. Якщо придивитися ближче, можна помітити, що пелюстки ніби повністю покриті крапками.

Сорт фіалки Lyon's Pirate's Treasure

27. Rob’s Penny Ante

Яскраво-фіолетова серединка напівмахрової квітки переходить у бездоганну білизну. І все це всього на 2 см, адже навіть розетка крихітного сорту зазвичай не росте більше ніж 9 см.

Сорт фіалки Rob's Penny Ante

28. Ле-Лейла

Цьому юному сорту лише кілька років, але він уже знайшов популярність серед квітникарів. Рожеві квіти формою злегка нагадують дзвіночок, а листя у Ле-Лейли теж дуже ефектне і строкате.

Сорт фіалки Ле-Лейла

29. Мелоді Кімі

Змінне забарвлення цього сорту фіалок вражає, адже кожна квітка має дві сині пелюстки, а решта – світлі з синьою облямівкою.У Мелоді Кімі гарне декоративне листя, наче складене човником.

Сорт фіалки Мелоді Кімі

30. Поцілунок Ангела

Таку романтичну назву сорт білих фіалок з ніжною рожевою облямівкою отримав за дивовижну витонченість. На тлі великого та яскравого листя квіти виглядають ще повітрянішими.

Сорт фіалки Поцілунок Ангела