Антуріум – догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Антуріум: догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Кажуть, що антуріум допомагає самотнім людям зустріти свою другу половинку, а парам, що вже склалися, – зміцнити почуття і знайти порозуміння. Крім того, ця квітка абсолютно невибаглива і цвіте цілий рік, якщо забезпечити йому мінімальний догляд. Розповідаємо докладніше!

Особливості посадки антуріуму

Щоб антуріум або, як його ще називають, «чоловіче щастя», радував своїм чудовим цвітінням з яскраво-червоними, помаранчевими або рожевими «плащиками», то обов’язково висади його у відповідний ґрунтозміш.

Тут варіантів кілька! Це може бути спеціальний грунт для ароїдних рослин, який відрізняється легкістю та відмінною повітропроникністю за рахунок додавання крупнозернистого піску та подрібненого деревного вугілля. А ще антуріум чудово росте в ґрунті для орхідей, що складається з дрібних шматочків деревної кори, у цьому випадку навіть дренаж не знадобиться.

Посадка - Антуріум догляд у домашніх умовах

Вимоги до пересадки

Поки «чоловіче щастя» не досягне п’ятирічного віку, пересаджуй його щороку в горщик, який за обсягом трохи більший за попередній. Далі можна пересаджувати рослину раз на 3 роки, при цьому обов’язково видаляй пошкоджені коріння, відсаджувати нові паростки. Не забувай на дно горщика (якщо використовуєш ґрунтозміш) насипати шар нового великофракційного дренажу, попередньо продезінфікованого окропом, щоб уберегти кореневу систему від загнивання.

Маленька хитрість: Якщо ти хочеш, щоб антуріум рясно цвів, тоді вирощуй його в горщику, який трохи тісний для його коріння. Якщо хочеш отримати «діток», тоді пересади рослину в просторий вазон, дуже скоро ти побачиш, що почали з’являтися молоді відростки.

Пересадка - Антуріум догляд у домашніх умовах