Бегонія (70 фото) – види, особливості догляду та вирощування

Бегонія (70 фото): види та особливості догляду

Бегонія – одна з найефектніших і найвитонченіших домашніх рослин. Її квіти – немов фарфорові, побачивши їх одного разу, складно переплутати з чимось іншим. Її висаджують у квітниках, парках, садах та скверах. У світі налічується близько 1000 різновидів бегонії та у кілька разів більше гібридних сортів. Не існує двох однакових вазонів, кожен із них дуже індивідуальний.

Загальна характеристика

Свою назву бегонія здобула на честь Мішеля Бегона – відомого ботаніка та інтенданта французького флоту. Це велика і різноманітна родина, тому сорти суттєво відрізняються між собою: трав’янисті та кущисті, напівкущісті, повзучі, бульбові, однорічні та багаторічні.

Отдельно виділяють декоративні види, примітні великими яскравими кольорами. А окремо – листяні, з багатим яскравим листям насичених відтінків.

Стеблі кущових сортів нагадують бамбук. Вони пружні та прямостоячі. У повзучих бегоній вони тонкі та гнучкі. У кореневищних – товсті та приземлені. У садах здебільшого вирощують красивоквітучі бегонії.

Загальна характеристика - Бегонія

Види бегонії

Єдиної загальноприйнятої класифікації бегоній не існує. Їх поділяють за зовнішнім виглядом, за типом кореневища, видом стебел, за ростом у горщиках або відкритому грунті.

Королівська бегонія

Листовий сорт родом з Індії вважається одним із найкрасивіших серед усіх сотень та тисяч різновидів. Вся справа в ефектному листі незвичайного забарвлення: малинового, бронзового, фіолетово-червоного. Їхній розмір досягає 20х30 см.

Поверхня плямиста, з прожилками та складними переходами. Є гібридні форми із практично чорними пластинами. А ось квіти Королівської бегонії не примітні. Вони дрібні та досить непоказні.

Королівська бегонія - Види бегонія