Домашні кактуси (95 фото) – назви видів, догляд, вирощування, як поливати

Домашні кактуси (95 фото): види, особливості догляду

Кактуси не залишають квітникарів байдужими з моменту появи в Європі. Вони вражають різноманітністю форм, розмірів та кольорів. З них можна створювати цілі дизайнерські композиції в будинках, а колекціонери полюють рідкісними екземплярами по всьому світу. Тебе теж не оминула стороною кактусоманія? Тоді ми хочемо розповісти про найпопулярніші види та особливості догляду за ними!

Загальна характеристика

Кактуси поширені по всьому американському континенту. Найрізноманітніші та найдивовижніші з них ростуть у пустелях, спекотних скелястих регіонах та саванах.

Але є тропічні лісові сорти. Вони зовсім інші зовні та вимагають інших умов. Тому їх зазвичай класифікують та розглядають окремо від класичних колючих «їжаків».

Загальна характеристика - Домашні кактуси

Види домашніх кактусів

Навіть у наших широтах уживаються десятки видів домашніх кактусів. Їх об’єднують м’ясисті потовщені стебла для накопичення вологи та колючки замість листя.

Опунція

Усілякі підвиди опунції – домашня класика. Плоский стовбур складається з краплевидних сегментів. Різні сорти цікаві відтінками та голками.

Наприклад, дрібноволосиста покрита такими тонкими колючками, які швидше нагадують шерстинки. Але при контакті залишають болючі уколи.

Висота опунцій – до 30 см. Це непередбачувана рослина: її пагони можуть зненацька з’явитися будь-де. Важливий нюанс: у разі поливу уникай попадання вологи на стебло.

Опунція - Види домашніх кактусів
Опунція - Види домашніх кактусів

Гімнокаліціум Михановича

Цей сорт примітний незвичайним ребристим стеблом сіро-зеленого або коричневого відтінку та витонченими лійчастими квітами. Найчастіше – рожевими, червоними чи білими.

Це один із найвибагливіших кактусів для дому. Але щоб він цвів, йому обов’язково потрібно багато світла. Тільки не прямих агресивних променів.

Гімнокаліціум Міхановича - Види домашніх кактусів