Кислиця (60 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Кислиця (60 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Декоративна і швидко зростаюча кислиця так сподобалася садівникам у всьому світі, що за лічені роки поширилася континентами. Її розводять у квартирах, висаджують у контейнери та використовують при оформленні клумб та бордюрів. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Кислиця отримала свою назву за характерний кислий присмак листя. За природою це квітуча трава з Південної Америки, яку ще називають хибною конюшиною. Є багаторічники та однорічники, але зовні вони дуже схожі.

У кислиці повзе поверхневе кореневище, яке поступово обростає наростами, схожими на маленькі бульби. Висота декоративної трави – до 30 см, а зазвичай того менше. При цьому довжина пальчастого листя на довгих черешках легко сягає 15 см. Цікаво, що в залежності від погоди і часу доби, листя може поникати і підніматися.

Наприкінці весни кислиця зацвітає, і продовжує цвісти ще місяць. На кожному квітконосі по одному або кілька трубчастих бутонів, що розкриваються гарними вигнутими воронками. Найпоширеніші відтінки – білий, жовтий та рожевий.

Загальна інформація

Види кислиці

Кислиця дуже різноманітна, але в Росії прижилося лише кілька видів. У кімнатних умовах можна ще експериментувати з селекційними гібридами, а от у саду радимо зупинитися на перевіреній часом класиці! Звичайна кислиця

Найпоширеніший багаторічний вид, що росте у хвойних лісах і відмінно уживається з грибами. Пальчасте листя зібране з химерних серцеподібних фрагментів. Квітки поодинокі, світлі, але з виразними темними прожилками.

Звичайна кислиця

Пістрокольорова кислиця

Дуже незвичайний вид з різнобарвними бутонами – білими з бордовою облямівкою. Строкаті сорти відрізняються і формою листя з тонких довгих частин. На ніч квітки повертаються в трубочку.

Пістрокольорова кислиця

Трикутна кислиця

Це те саме фіолетове листя, яке так нагадує крила метеликів. Цей вид найчастіше вирощують у кімнатних умовах. Ще химерніше він виглядає під час цвітіння, коли розпускаються довгі білі пучки-трубочки.

Трикутна кислиця

Клубненосна кислиця

Це їстівна рослина, яку в рідних країнах вирощують разом з іншими городневими бульбами. Цю кислицю цінують за високий вміст крохмалю. Але взагалі вона ще й цілком декоративна зі своїми рожевими квітками.

Клубненосна кислиця

Залізистолистна кислиця

Відмінний варіант для саду та контейнерів. Вона виростає в маленький, але дуже щільний кущик до 15 см завширшки. Сегменти листя складені начебто віялом. У квіток гарний рожево-сріблястий відтінок.

Залізистолистна кислиця

Чотирилиста кислиця

Її ефектне листя складається з чотирьох сегментів, причому по центру вони майже коричневі. А ось край – світло-зелений. Кущик маленький, до 15 см, і, по суті, це розкішна розетка на короткому стеблі. Цвіте вона пухкими зонтичними суцвіттями з червоних, рожевих або фіолетових квіток.

Чотирилиста кислиця

Ріжкова кислиця

Прекрасний ґрунтопокровник, який розростається так швидко і стрімко, що дехто вважає його бур’яном.Листя зібране із серцеподібних сегментів бордового або коричневого відтінку.

Ріжкова кислиця

Догляд за кислицею

Кислиця любить тепло і не переносить морози. На літо її можна виносити на вулицю або висаджувати в садок, але зимівля – строго у приміщенні. В іншому ж вона майже не завдає проблем, незважаючи на свій екзотичний вигляд.

Температура

Ідеальна температура для кислиці – від 20 градусів, але при цьому їй обов’язково потрібне свіже повітря. Влітку краще винести кімнатні вазони на балкон або як мінімум провітрюй частіше. Взимку дотримуйся температури 12-18 градусів.

Температура

Освітлення

Кислице обов’язково потрібен довгий сонячний день, до 14 годин. Але при цьому бажане розсіяне світло, так що до полудня її притінюють. Кімнатним вазонам знадобиться досвітлення взимку.

Освітлення

Полив

Влітку кислицю поливають часто і інтенсивно, як тільки підсохне верхній шар. Садової кислиці зазвичай вистачає природних опадів. У період спокою достатньо поливу раз на 1-1,5 місяці. Крім того, у спеку кислицю можна обприскувати. Але загалом вона добре адаптується до будь-якої вологості повітря.

Полив

Грунт

Вибирай легкий повітряний грунт для листяних рослин. Підійдуть також універсальні суміші, але в них варто додати розпушувач. У саду ґрунт заздалегідь перекопують із торфом та перегноєм.

Грунт

Добрива та підживлення

Для підживлення використовуй мінеральні суміші з азотом та фосфором – для листя та кореневої системи. Але потрібна дуже низька концентрація – вдвічі слабша за рекомендовану норму. Садові види можна підгодовувати органікою, а кімнатні – деревною золою та янтарною кислотою.

Добрива та підживлення

Обрізка

Щоб кислиця виглядала акуратно, її потрібно періодично проріджувати. Це стосується і кімнатних кущиків, і садових почвопокровних видів. І завжди видаляй сухе листя і відцвілі бутони.

Обрізка

Зимівка

Це є актуальним для садових видів. Восени наземна частина кислиці відмирає, і тоді потрібно акуратно викопати бульби та залиш їх зимувати в темному прохолодному місці. На початку весни прикопай їх у ґрунт із піском у контейнери, і вже потім висади у сад.

У південних регіонах бульби можна залишити зимувати у відкритому ґрунті.Але все одно після відмирання наземної частини потрібно замульчувати їх товстим шаром, щоби не промерзали.

Зимівка

Пересадка

Перед пересадкою потрібно спочатку припинити полив і просушити земляну грудку. Після цього акуратно перевали рослину у вазон на пару сантиметрів більше. Це потрібно навіть для стимуляції зростання та утворення дочірніх бульб. У більшості випадків кислиця спокійно переносить перевалку навіть під час цвітіння.

Пересадка

Розмноження та посадка кислиці

Садову кислицю висаджують насінням відразу в ґрунт до середини весни. Вже через 2 тижні прокльовуються сходи, але весь перший рік рослина нарощує корінь та розетку. Вже на другий – кущики набувають своєї декоративності та цвітуть. У саду молоді рослини висаджують на глибину близько 3,5 см та з кроком 10-12 см.

У домашніх умовах кислицю найчастіше розмножують живцями, причому підходить взагалі будь-яка частина рослини. Добре приживаються окремі сегменти листя. Але вкорінювати їх краще відразу в пухкому ґрунті з піском та перегноєм. У теплі та на сонці вже через 3 тижні вони благополучно приживуться.

Розмноження та посадка кислиці

Боротьба зі шкідниками та хворобами

У кислицічудовий міцний імунітет, що з частини обумовлено високим вмістом кислоти. Навіть грибок і павутинний кліщ вражають її дуже рідко. Тому й заходи тут жодних не потрібні. Просто скористайся лікувальними препаратами та скоректуй вологість!

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Кислиця – фото

Кислиця дуже гарна та гарна в будь-яких умовах. Пропонуємо ближче розглянути, чого варте її химерне листя, у нашій фотогалереї!

Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото
Кислиця - фото