Кислиця (60 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Кислиця (60 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Декоративна і швидко зростаюча кислиця так сподобалася садівникам у всьому світі, що за лічені роки поширилася континентами. Її розводять у квартирах, висаджують у контейнери та використовують при оформленні клумб та бордюрів. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Кислиця отримала свою назву за характерний кислий присмак листя. За природою це квітуча трава з Південної Америки, яку ще називають хибною конюшиною. Є багаторічники та однорічники, але зовні вони дуже схожі.

У кислиці повзе поверхневе кореневище, яке поступово обростає наростами, схожими на маленькі бульби. Висота декоративної трави – до 30 см, а зазвичай того менше. При цьому довжина пальчастого листя на довгих черешках легко сягає 15 см. Цікаво, що в залежності від погоди і часу доби, листя може поникати і підніматися.

Наприкінці весни кислиця зацвітає, і продовжує цвісти ще місяць. На кожному квітконосі по одному або кілька трубчастих бутонів, що розкриваються гарними вигнутими воронками. Найпоширеніші відтінки – білий, жовтий та рожевий.

Загальна інформація

Види кислиці

Кислиця дуже різноманітна, але в Росії прижилося лише кілька видів. У кімнатних умовах можна ще експериментувати з селекційними гібридами, а от у саду радимо зупинитися на перевіреній часом класиці! Звичайна кислиця

Найпоширеніший багаторічний вид, що росте у хвойних лісах і відмінно уживається з грибами. Пальчасте листя зібране з химерних серцеподібних фрагментів. Квітки поодинокі, світлі, але з виразними темними прожилками.

Звичайна кислиця

Пістрокольорова кислиця

Дуже незвичайний вид з різнобарвними бутонами – білими з бордовою облямівкою. Строкаті сорти відрізняються і формою листя з тонких довгих частин. На ніч квітки повертаються в трубочку.

Пістрокольорова кислиця