Драцена маргінату (50 фото) – догляд та вирощування в домашніх умовах

Драцена маргінату (50 фото): догляд та вирощування

Драцена маргінату цінується за екзотичну красу і навіває думки про тропічні пальми, що купаються в сонячних променях під шум прибою. Вона дуже невибаглива і водночас дуже висока – легко виростає до трьох метрів навіть удома. А її незвичайне листя виділяється яскравою облямівкою, через яку рослину ще називають облямованою. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Драцена маргінату потрапила до нас з Мадагаскару, і в природному середовищі вона зростає до 5 метрів. Звичайно, в приміщенні рослина дрібніє, але все одно залишається однією з найвищих і швидкозростаючих. До речі, драцена може навіть цвісти, хоч і майже ніколи не робить це в домашніх умовах.

Маргінату – одна з найневимогливіших серед усіх драцен, зате дуже корисна. Наприклад, зволожує повітря та очищає його від шкідливих домішок, включаючи формальдегіди. Вона легко переносить нестачу сонця та вологи, так що її часто використовують у готелях, ресторанах та робочих кабінетах.

Загальна інформація - Драцена маргінату

Зовнішній вигляд

Драцена маргінату називається облямованою через те, що яскраве зелене листя виділено по краях облямівкою. Вона червоного, бурого або фіолетового відтінку. Листки вузькі та загострені, на широкому оголеному стовбурі, через що драцена так схожа на тропічну пальму. Щоправда, насправді вона належить до спаржових.

Зовнішній вигляд - Драцена маргінату

Догляд за драценою маргінату

Драцена маргінату відмінно підходить навіть квітникарам-початківцям, адже вона майже не завдає клопоту. Їй потрібні мінімальні умови і зовсім небагато уваги, про що ми розповімо докладніше. Головне – береги листя від пошкоджень!

Температура

Влітку оптимальна температура для рослини – 18-25 градусів із періодичним зволоженням. Взимку – від 15 і вище, і важливо уникати морозного повітря під час провітрювання. Якщо драцена почала скидати зелене листя без інших симптомів, отже, їй не підходить температура або турбує протяг.

Температура - Догляд за драценою маргінату

Освітлення

Драцена маргінату відноситься до строкатих сортів, тому любить світло, але непогано почувається і в півтіні. Хоч вона і нормально переносить брак освітлення, але якщо його критично мало – листя почне дрібніти і блиснути. А через пряме сонце можуть з’являтися білі або жовті опіки.

Освітлення - Догляд за драценою маргінату

Полив

Драцену не потрібно поливати занадто часто – досить кілька разів на тиждень у літній сезон. Перед наступним поливом грунт повинен просохнути хоча б на 2 см, і рекомендується періодично розпушувати верхній шар та досипати свіжий субстрат. Якщо драцені маргінату не вистачає вологи, листя починає сохнути від кінчиків, скручуватися і опадати.

Полив - Догляд за драценою маргінату

Грунт

Обов’язково потрібен легкий ґрунт, який рівномірно просихає та забезпечує циркуляцію повітря. Листя драцени – вірний індикатор того, чи підходить їй ґрунт. Наприклад, при надлишку торфу вони червоніють, а при надлишку добрив облямівка стає ніби водянистою.

Добрива та підживлення

Щоб драцена маргінату добре росла, протягом року рекомендується підгодовувати її комплексними сумішами для листяних рослин. Можна використовувати рідкі добрива абоуніверсальні палички. Взимку скоротити дозування вдвічі та збільшити інтервали між підживленням.

Добрива та підживлення - Догляд за драценою маргінату

Пересадка та розмноження

Зручніше розмножувати драцену верхівковим живцем, які укорінюють у теплій воді або пухкому субстраті. Додай у воду вугілля для знезараження та міняй у міру помутніння. При використанні субстрату обробляй живець і грунт укорінювачами.

Щоб живець краще зростав, йому потрібні тепличні умови під банкою або плівкою. Але не забувай провітрювати тепличку по 15 хвилин щодня, а через день – обприскувати листя. Використовуй лише відстояну воду кімнатної температури та не заливай сам субстрат, щоб він не гнив.

Пересадка та розмноження - Догляд за драценою маргінату

Окрім верхівкового можна використовувати стеблові живці довжиною від 10 см. Їх укорінюють так само або горизонтальним способом – одразу укладають на поверхню вологого субстрату, не присипаючи землею. Розмноження драцени триває час – до 1,5-2 місяців.

Пересаджують рослину навесні, інакше високий ризик на весь рік зупинити її зростання.Важливо не пошкодити кореневу систему, тому краще використовувати метод перевалки. Обов’язково потрібен щедрий шар дренажу, щоб вода не застоювалася у ґрунті.

Пересадка та розмноження - Догляд за драценою маргінату

Обрізка

Драцена маргінату не потребує обов’язкового обрізання. Має сенс виробляти її тільки для розмноження деревця або в декоративних цілях, але на здоровому рослині. В іншому в міру зростання старе листя відмирає самі, а нові ростуть вгору. На місці старих залишаються рубці, які добре видно на широкому стволі, що здеревів.

Не можна обрізати частини листя, тому що драцена дуже чутлива до їх ушкоджень. З тієї ж причини не рекомендуємо її вкотре переставляти і перевертати. Потрібно мінімізувати ризики механічних травм.

Для обрізки гілок та пагонів категорично не підходять ножиці – бери гострий стерильний ніж. Інакше через передавлені тканини рослина ослабне і може чахнути. Зріз має бути прямим, а це місце краще обробити парафіном. Після цього роблять тепличку із плівки на цілий місяць, і незабаром на зрізі з’являться нові бруньки.

Обрізка - Догляд за драценою маргінату

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Кімнатна драцена рідко страждає від шкідників і майже не хворіє при правильному догляді. Найнебезпечніша проблема – це всілякі гнилі, які виникають через застої води та надмірного поливу. Перші симптоми – листя змінює колір, покривається плямами, розм’якшується.

Білий наліт на листі – ознака борошнистої роси, а плями різних кольорів можуть сигналізувати про фузаріоз, альтернаріоз та інші спорози. Добре, що більшість лікарських препаратів впливають відразу на всі типи бактерій та грибків.

Павутинний кліщ залишає бліду павутину на черешках листя. Коричневі бляшки при найближчому розгляді виявляються щитівкою, а чорні плями із сріблястими подряпинами вказують на трипс. Ще рідше драцена маргінату уражається попелицею або борошнистим червцем.

Боротьба зі шкідниками та хворобами - Драцена маргінату

Драцена маргінату – фото

Драцена маргінату ідеально підходить для створення зелених острівців вдома та в офісі. Вона гармонійно вписується в будь-який інтер’єр та прикрашає кімнату!

Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
 Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото
Драцена маргінату - фото