Алоказія (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Алоказія (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах

Тропічна алоказія – найчастіший гість у сучасних квартирах. І в цьому немає нічого дивного – тільки подивися на її розкішне листя. Крім того, вона іноді цвіте, але цінують її не за це. Розповідаємо докладніше про види алоказії та тонкощі догляду за нею!

Загальна інформація

Алоказія – тропічна рослина із сімейства ароїдних, до яких відносяться багато популярних ліанів та епіфітів. Вона примітна своїм великим і щільним листям, загостреним до кінчика. Форма може відрізнятися, але вони завжди черешкові і завжди з прожилками, що проступають.

До речі, фактурні прожилки мають цілком конкретне практичне призначення. Алоказія запасає дуже багато вологи, і за її надлишку виділяє краплі через листові пластини. По цих продихах волога стікає вниз, щоб нічого не застоювалося і не гнило.

До нас алоказія потрапила з азіатських тропіків, а особливо з Малайзії. Це бульбова рослина, яка в кімнатних умовах зростає до 1 м. Ароматні квітки зібрані в бліде велике качан з покривалом. Але в квартирі цвітіння – це рідкість, а багато хто взагалі воліє відразу видаляти квітконоси, щоб рослина не витрачала сили.

Спільна інформація

Види алоказії

Видів алоказії майже під сотню, тож для початку зупинимося на найпопулярніших і тих, що прижилися в наших широтах. Всі їх можна розділити на кілька великих категорій.

Це дуже високий вигляд, який у природному середовищі легко розростається на 3-4 м. Листя такої алоказії по-справжньому величезне і може доходити до фантастичних 90 см завдовжки. Це справжній рекордсмен, який відзначився навіть у книзі рекордів Гіннеса.

Великокоренева алоказія

Алоказія Сандера

Вона примітна незвичайною загостреною формою листя з хвилястим краєм та світлими прожилками. Здається, що темний зелений відтінок відливає сталлю.

Алоказія Сандера

Амазонська алоказія

Компактний декоративний вигляд із зовсім коротким стеблом – до 15 см. Саме така алоказія найчастіше вирощується у кімнатних умовах. При цьому її фігурне листя досить велике – до 40 см у довжину.

Амазонська алоказія

Пахуча алоказія

Трав’янистий великий вигляд отримав свою назву завдяки характерному аромату. Всі частини рослини широко використовують у народній медицині, особливо у східній.

Пахуча алоказія

Клобучкова алоказія

Вона відрізняється середніми розмірами та яскравим, насиченим зеленим відтінком листя. Найчастіше її вирощують у оранжереях. До речі, її використовують не лише у медицині, а й у кулінарії.

Клобучкова алоказія

Медно-червона алоказія

Дуже красивий декоративний вигляд легко дізнатися за характерним червонуватим відливом. Шкірясте глянсове листя вражає металевим відблиском. Але сік рослини токсичний.

Медно-червона алоказія

Чорно-вельветова алоказія

На відміну від більшості видів з гладким глянсовим листям, у вельветової алоказії вони бархатисті. Зелений колір настільки темний, що здається майже чорним. На ньому чітко проступають хитромудрі світлі прожилки.

Чорно-вельветова алоказія

Догляд за алоказією

Алоказія – не найневибагливіша рослина у світі.Щоб вона тішила своєю красою, доведеться забезпечити їй відповідні умови. Пам’ятай, що це тропічна рослина!

Температура

Екзотична рослина чудово почувається влітку при температурі до 30 градусів. А ось холод воно переносить куди гірше. Навіть узимку не варто знижувати температуру нижче 15 градусів.

Температура

Освітлення

Алоказія любить яскраве світло, але воно обов’язково має бути розсіяним. Під прямим сонячним промінням у розпал дня велике листя покривається плямами і втрачає свою декоративність. Якщо алоказія росте на ділянці, знайди місце з півтінню опівдні.

Освітлення

Полив

Алоказію поливають часто та рясно, особливо влітку. А ось взимку можна скоротити частоту до 1-1,5 тижня. Завжди стеж, щоб грунт встигав просихати, інакше делікатне коріння може згнити.

Полив

Обприскування та вологість

Висока вологість – обов’язкова вимога алоказії. Для цього добрі всі засоби: зволожувач, піддони з мокрим керамзитом, регулярне обприскування, протирання вологою губкою. Це важливо не лише влітку, а й узимку під час сезону опалення.

Обприскування та вологість

Грунт

Грунт для алоказії потрібен насамперед повітропроникний, а в другу – дуже поживний. Підійде слабокислий грунт на основі листової та хвойної землі. Обов’язково додай трохи піску.

Грунт

Добрива та підживлення

Алоказія з її розміром листя обожнює комплексні підживлення для листяних. Дуже зручно використовувати готові рідкі суміші для поливу. Зверніть увагу на склади з високим вмістом калію.

Добрива та підживлення

Обрізка

Алоказію обрізають лише за крайньої необхідності – для лікування хвороб та шкідників. Також потрібно поступово видаляти мертве, сухе та пошкоджене листя.

Обрізка

Пересадка

Навесні алоказію пересаджують у вазон побільше. Коренева система рослини йде вглиб, тому вона має бути високою. При цьому не забудь про щедрий дренажний шар – до третини об’єму вазону.

Пересадка

Розмноження та посадка алоказії

Алоказію легко і зручно розмножувати її великим і красивим листям або живцями. Зріж молодий і здоровий лист, злегка підсуши, встанови його в пухкий ґрунт і накрий пакетом або банкою. Щоденно провітрюй домашню теплицю і обприскуйте при необхідності. Коли почне рости новий лист, зніміть укриття.

Велику дорослу рослину можна розмножити поділом кореневища. Акуратно дістань його з вазону, обтруси корінь від ґрунту, розріж і присип зріз вугіллям. Розсади алоказії по окремих горщиках.

Часто за сезон формуються нові прикореневі бульби – дітки. Їх теж можна акуратно відокремити при пересадці, відсадити окремо в маленькі вазони, і через пару місяців вони вже благополучно випустять своє листя.

Розмноження та посадка алоказії

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Листя сохнуть і покриваються бурими плямами через надлишок сонця та сухість повітря. А ось гниття та грибок починається через підвищену вологість. Наліт, м’які ділянки, мінливі чорні, білі та жовті плями – це симптоми різних грибкових інфекцій.

Потрібно зрізати хворе листя, обробити вазон фунгіцидами та скоригувати догляд. Якщо уражені коріння, рослину можна пересадити.Зріж гнилі ділянки, оберни кореневище мохом і плівкою, дочекайся утворення нових корінців і висади алоказію в грунт.

Найнебезпечніші шкідники для алоказії– попелиця, павутинний кліщ та щитівки. Спочатку акуратно промий або протри листя і пагони мильним розчином, а потім обробіть рослину інсектицидами. Перед посадкою завжди стерилізуй ґрунт.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Алоказія – фото

Алоказія настільки ефектна, що милуватись її красою – одне задоволення. Пропонуємо саме цим і зайнятися!

Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія - фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія - фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото
Алоказія – фото