Алоказія (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Алоказія (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах

Тропічна алоказія – найчастіший гість у сучасних квартирах. І в цьому немає нічого дивного – тільки подивися на її розкішне листя. Крім того, вона іноді цвіте, але цінують її не за це. Розповідаємо докладніше про види алоказії та тонкощі догляду за нею!

Загальна інформація

Алоказія – тропічна рослина із сімейства ароїдних, до яких відносяться багато популярних ліанів та епіфітів. Вона примітна своїм великим і щільним листям, загостреним до кінчика. Форма може відрізнятися, але вони завжди черешкові і завжди з прожилками, що проступають.

До речі, фактурні прожилки мають цілком конкретне практичне призначення. Алоказія запасає дуже багато вологи, і за її надлишку виділяє краплі через листові пластини. По цих продихах волога стікає вниз, щоб нічого не застоювалося і не гнило.

До нас алоказія потрапила з азіатських тропіків, а особливо з Малайзії. Це бульбова рослина, яка в кімнатних умовах зростає до 1 м. Ароматні квітки зібрані в бліде велике качан з покривалом. Але в квартирі цвітіння – це рідкість, а багато хто взагалі воліє відразу видаляти квітконоси, щоб рослина не витрачала сили.

Спільна інформація

Види алоказії

Видів алоказії майже під сотню, тож для початку зупинимося на найпопулярніших і тих, що прижилися в наших широтах. Всі їх можна розділити на кілька великих категорій.

Це дуже високий вигляд, який у природному середовищі легко розростається на 3-4 м. Листя такої алоказії по-справжньому величезне і може доходити до фантастичних 90 см завдовжки. Це справжній рекордсмен, який відзначився навіть у книзі рекордів Гіннеса.

Великокоренева алоказія