Отруйні кімнатні рослини – назви, фото та описи (каталог)

Отрутні кімнатні рослини: назви, фото та описи (каталог)

Не всі домашні вазони однаково безпечні та нешкідливі. Це обов’язково треба враховувати, якщо у тебе є діти чи домашні тварини. Крім того, навіть пересаджувати деякі квіти краще в рукавичках, щоб уникнути проблем. Зібрали каталог отруйних кімнатних рослин, який допоможе тобі зорієнтуватися, від кого із зелених друзів варто чекати каверзи!

1. Аденіум

Незвичайна пустельна троянда полюбилася за поєднання унікальної зовнішності та невибагливість. Але пам’ятай, що колись стародавні племена навіть використовували її сік для просочення отруєних стріл.

Аденіум

2. Заміокулькас

Хоча ця рослина можна зустріти практично скрізь, з нею теж не все так просто. Його сік досить отруйний, тому він у жодному разі не повинен потрапляти в очі або рот.

Заміокулькас

3. Азалія

Несподівано, але красуня-азалія може бути досить небезпечною.У її листі міститься речовина, яка призводить до отруєння та аритмії при попаданні в організм.

Азалія

4. Амариліс біладонна

У цьому випадку все й так зрозуміло. Алкалоїди у складі її соку викликають серйозне отруєння. Особливо небезпечні цибулини. До речі, цю рослину теж використовували під час створення стріл.

Амариліс беладонна

5. Олеандр

Ця квітка вважається добрим знаком та символом благополуччя. Але його листя при попаданні в шлунок може бути смертельно небезпечним для серцево-судинної системи.

Олеандр

6. Трихоцереус

Улюблений домашній кактус містить у собі потужні галюциногенні речовини. Звичайно, щоб досягти серйозного ефекту, потрібно ще постаратися, але експериментувати не варто.

Трихоцереус

7. Смугасте алое

На відміну від звичайного лікарського алое, смугасте категорично не використовується з лікувальною метою.Його сік – потужний подразник, який може спричинити внутрішні кровотечі та особливо небезпечний для вагітних.

Смугасте алое

8. Шеффлера

Здебільшого шеффлера небезпечна тільки при попаданні в шлунок, тому береги від неї домашніх тварин. На чутливій шкірі її листя та пагони можуть залишати роздратування.

Шеффлера

9. Діффенбахія

Всі зелені частини рослини містять речовину, яка може спричинити сильну алергічну реакцію і навіть опік. Діффенбахія є небезпечною і для людей, і для тварин.

Діффенбахія

10. Гортензія

Казкова квітуча гортензія – не найнебезпечніший гість у цьому списку. Її навіть можна сміливо чіпати руками, але категорично заборонено, щоби сік потрапляв в організм. Він дуже токсичний!

Гортензія

11. Клівія

Клівію полюбили за екзотичний зовнішній вигляд, але за її красою ховаються такі ж екзотичні небезпеки. У великих концентраціях токсини клівії можуть викликати навіть параліч.

Клівія

12. Антуріум

Сік рослини міститьпотужні кислоти, які викликають почервоніння та алергію. При попаданні на слизову оболонку це може призвести до опіків і набряків.

Антуріум

13. Примула

Чарівний первоцвіт взагалі не можна тримати в кімнаті під час цвітіння, тому що він виділяє токсини у повітря. Тож поспіши виставити примулу на вулицю чи балкон.

Примула

14. Плюмерія

Витончена квітка відмінно очищає повітря, але з його соком не все так гладко. Як і в більшості інших випадків у цій добірці, він може спровокувати серйозні роздратування.

Плюмерія

15. Фікус

Фікус не отруйний у буквальному значенні цього слова, але він – потужний алерген та подразник. Причому настільки, що його сік здатний залишити серйозні опіки.

Фікус

16. Лілії

Всі різновиди лілій небезпечні насамперед для вихованців. Тому що навіть злизаний з вовни пилок може спровокувати отруєння та ниркову недостатність у перспективі.

Лілії

17. Плющ

Історії про отруйний плющ з’явилися не просто так. У жодному разі не можна, щоб діти або тварини тягли гарне гостре листя в рот.

Плющ

18. Пахіподіум

Цього екзотичного гостя спіткала проблема багатьох подібних кактусів із листям. Сік, що міститься в м’ясистому стеблі, дуже отруйний навіть при контакті зі шкірою.

Пахиподіум

19. Пуансеттія

За декоративним кольоровим листям різдвяної квітки ховаються стандартні проблеми молоча. Чумацький сік легко і рясно виділяється при найменшому пошкодженні, але він досить токсичний.

Пуансеттія

20. Монстера

У монстери все та сама класична історія. Її листя містить сильні речовини, які можуть провокувати подразнення та токсичну реакцію. У жодному разі не можна допускати їх потрапляння в стравохід.

Монстера

21.Каладіум

Ще одна красива декоративно-листяна рослина викликає набряклість та запалення. Якщо листя каладіуму потрапляє в ротову порожнину, набряк може заблокувати гортань або навіть дихальні шляхи.

Каладіум

22. Брунфельсія

Зовнішність цієї крихкої та ніжної квітки дуже оманлива. Абсолютно всі частини рослини є отруйними і містять нейротоксини.

Брунфельсія

23. Молочай

Інші молочайні вже були в цій добірці, тож і без найпоширенішого представника сімейства не обійтися. Сік молоча викликає опіки, а при проникненні всередину – токсичне отруєння.

Молочай

24. Цикламен

Клубні деяких видів цикламенів по-справжньому небезпечні, тому їх обов’язково потрібно ховати від тварин. Особливо це стосується перського цикламену.

Цикламен

25. Броваллія

Витончений декоративний кущик можна пересаджувати або стригти тільки в рукавичках. І в жодному разі не допускай попадання соку на слизові або всередину.

Бровалія