Опунція (50 фото) – види та правильний догляд у домашніх умовах

Опунція (50 фото): види та правильний догляд у домашніх умовах

Якщо ти любиш гарні декоративні кактуси, тобі однозначно порадує опунція! До того ж вона невибаглива у догляді, цвіте і навіть має корисні властивості. Наприклад, її плоди широко використовують у кулінарії. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Уся різноманітність видів опунції поєднує характерну будову. Вона складається з окремих сегментів округлої форми, причому вони можуть бути різного розміру і по-різному з’єднуються один з одним. Поверхня вкрита твердими колючками.

У природі опунція зростає у саванах та субтропіках. Вона віддає перевагу височини, яскраве сонячне світло і піщані грунти. Є не тільки стоячі, а й види, що стелиться. Коренева система не надто глибока, але розлога.

Протягом літа опунція цвіте акуратними дзвіночками всіх відтінків червоного та рожевого, але в домашньому квітникарстві вже є сорти і з іншими забарвленнями. Після цвітіння з’являються соковиті солодкі ягоди, і в окремих видів вони цілком їстівні.

Загальна інформація

Види опунції

Рід опунцій дуже різноманітний, але більшість видів – це дикі гіганти, які не ростуть у наших широтах. Проте деякі сорти вдалося культивувати для кімнатного вирощування!

Ломка опунція

Компактний декоративний кактус складається з крихітних сегментів по 2-3 см кожен. Колючки зовсім короткі, а ось квітки досить великі, приємного пастельно-жовтого відтінку.

Ломка опунція

Дрібнолосиста опунція

Замість жорстких великих колючок вона покрита швидше світлим гарматою. Жовті квіти досягають 5 см у діаметрі. Сам чагарник досить великий – до 1 м.

Дрібнолосиста опунція

Розовоквіткова опунція

Назва говорить сама за себе. Каплевидні сегменти покриті довгими білими колючками, зібраними у невеликі групи. Це морозостійкий вид, який у природі росте у горах.

Розовоквіткова опунція