Шкідники кімнатних рослин – назви, фото та як з ними боротися

Шкідники кімнатних рослин: назви, фото та як з ними боротися

Шкідники кімнатних рослин зустрічаються не так часто, але все ж таки від них не застрахований жоден квітникар. Тут головне – вчасно помітити проблему та почати із нею боротися. І в цьому ми вже готові допомогти тобі!

1. Щитування

Щитівок можна побачити візуально – як дрібні коричневі горбики. Це їхній захисний панцир, під яким і ховаються шкідники. Розмір – близько 2-4 мм. Щитівки швидко розмножуються, поширюються по всій рослині, і поступово квітка чахне, покривається грибком і засихає.

Насамперед потрібно зняти з рослини якнайбільше паразитів вручну. Це зручно робити ватними дисками, паличками та м’якою зубною щіткою. Потім промий квітка під гарячим душем, близько 40-45 градусів. Для обприскування підходить розчин із тертого господарського мила. І наполегливо рекомендуємо обробити вазони професійним інсектицидом.

Щитівка

2. Ложнощитівки

Або кокциди. Вони відрізняються від звичайних щитівок лише відсутністю міцного панцира, завдяки чому з ними легше боротися.А в іншому виглядають як такі ж коричневі нарости, і поступово висмоктують з пагонів та листя соки. Методи боротьби аналогічні – прибрати максимальну кількість шкідників, гарячий душ, обробку мильним розчином та інсектициди.

Ложнощитівка

3. Павутинний кліщ

Самого кліща помітити майже неможливо, але добре видно його тонке сріблясте павутиння. Поступово рослина в’яне, слабшає, у нього падає імунітет, і відразу з’являється грибок. Кліща складно повністю позбутися, тому діяти потрібно радикально.

Видали найушкодженіші ділянки та промою рослину під теплим душем із шампунем або засобом для посуду. Потім оброби міцним настоєм ромашки, базиліку або піретруму. Для обприскування розчини у воді кілька крапель олії чайного дерева. Для проливки ґрунту краще взяти хімічні препарати.

Павутинний кліщ