Педилантус (60 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Педілантус (60 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Декоративний ряболистий педилантус заслужено став улюбленцем квітникарів по всій Росії. Традиційно його вирощують як кімнатну рослину, хоча влітку вона нормально почувається і на вулиці. Розповідаємо про різноманітність видів та тонкощів догляду!

Загальна інформація

Педілантус – ще один різновид молочий, який чудово почувається в наших широтах. Зовні це невеликий кущ або деревце з декоративним листям і здатністю цвісти. Разом зі своїми побратимами педилантус прибув до нас із різних частин Америки.

Педілантус привертає увагу химерною зламаною формою стебел. У деяких країнах його навіть називали “хребтом диявола” за специфічний зовнішній вигляд. Бутони у рослини також дуже незвичайні – у формі черевичка.

Лисся педилантусу середнього розміру – до 10 см, залежно від габаритів самої рослини. У них гострий край, витягнута форма і наче воскове напилення поверх. Верхівкові суцвіття-парасольки зібрані з дрібних червоних або рожевих квіток.

У побуті педилантус оточений поруч забавних прикмет та забобонів. Наприклад, вважається, що такий вазон у подарунок неодмінно спричинить радикальні зміни в житті.Або що для благополуччя на особистому фронті не можна тримати вдома строкаті сорти.

Загальна інформація

Види педилантусу

Незважаючи на всю різноманітність видів педилантусу в природі, в домашніх умовах прижилося лише кілька. На них ми і зупинимося докладніше!

Тітималоїдний педилантус

Найпопулярніший вид із химерно вигнутими в різні боки пагонами. Облистяні стебла нагадують сходи, які тягнуться вгору. Такий педилантус дуже чутливий до зовнішніх умов, які миттєво впливають на колір листя.

Тітімалоїдний педилантус

Шпорцевий педилантус

Високорослий вид у природі легко витягується до 3 м, хоча отримати такий результат удома практично нереально. У цього педилантуса гарне і велике овальне листя з акуратною хвилястою кромкою.

Шпорцевий педилантус

Педілантус Фінка

Це дуже вологолюбний сорт з гарним і соковитим яскраво-зеленим листям. З віком пластини світлішають і стають строкатими, а край набуває рожевий відтінок.

Педілантус Фінка

Коалкоманенський педилантус

По праву вважається одним із найкрасивіших та оригінальних у своєму сімействі. Крім того, він ще й невибагливий, щоправда, може скидати листя у відповідь на різкі температурні коливання.

Коалкоманенський педилантус

Великий педилантус

Не найдекоративніший, але дуже оригінальний вид із голими витягнутими стеблами, в яких зберігаються запаси води. Дрібне листя схоже на лусочки, а ось квітки дуже симпатичні.

Великий педилантус

Догляд за педилантусом

Домашні педилантуси істотно дрібніші за своїх диких родичів. Але навіть так можна за бажання виростити деревце заввишки до 2 м. Діаметр пагонів у середньому не перевищує 2 см. Температура

Ідеальна літня температура для педилантусу – від +20 градусів, тому з кінця весни його можна винести на балкон чи вулицю. Щоб за зиму рослина набралася сил для цвітіння і не втратила своєї декоративності, радимо підтримувати температуру до +15 градусів.

Температура

Освітлення

За рахунок специфіки свого походження педилантус потребує яскравого освітлення. Але він не надто добрепереносить агресивні прямі промені, тому в розпал спекотного дня радимо його трохи притінити тюлем.

Освітлення

Полив

Педілантус потрібен частий, але не надмірно інтенсивний полив. Краще поливати його через день, але помалу, ніж залити коріння разів на тиждень. Взимку ця частота значно скорочується. Рослина дуже чуйно реагує на сухість, тому його листя дуже швидко в’яне і облітає.

Полив

Грунт

Для вирощування педилантусу підходить будь-який ґрунт, якщо він досить пухкий і з гарним дренажем. Використовуй керамзит, пінопласт, вермікуліт та інші допоміжні матеріали. Пам’ятай, що коріння рослини важко переносить застій вологи.

Грунт

Добрива та підживлення

З весни та до осені радимо підгодовувати педилантус універсальними добривами раз на 4 тижні. Але вибирай суміш із невисоким вмістом азоту, інакше ряболисті сорти стануть просто однотонними. Як і у випадку з іншими молочаями, підходять підгодівлі для кактусів або сукулентів.

Добрива та підживлення

Обрізка

Педілантус можна формувати, стримувати його зростання та регулювати декоративність. Найкращий час для обрізки – початок весни, поки що не запустилися основні процеси. Обрізання довгих пагонів на третину стимулює розгалуження.

Обрізка

Пересадка

Педілантус не можна пересаджувати без гострої необхідності, тому що він не надто добре переносить таке втручання. Тільки якщо вазон став безнадійно малий, візьми новий на кілька сантиметрів більше. В інших випадках достатньо раз на пару років міняти верхній шар субстрату.

Пересадка

Розмноження та посадка педилантусу

Насіння педилантус майже не розмножують, тому що в домашніх умовах вони рідко зав’язуються і погано сходять. Набагато простіше і швидше вкоренити живці. Зріж кілька пагонів довжиною до 10 см з дорослого та здорового куща, а потім обріж листя і дай їм ару днів підсохнути.

Висаджуй живці у вологий пісок під кутом і накрий їх плівкою або пляшкою для швидкого вкорінення. Молодим рослинам потрібне тепло, висока вологість та регулярне провітрювання. При роботі використовуй рукавички, тому що сік молочаїв токсичний.

Розмноження та посадка педилантусу

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Найчастіше кімнатний педилантус хворіє внаслідок неправильного догляду, і це зазвичай грибкові захворювання. Якщо листя покривається бурими плямами, пагони чорніють, а старі стебла стають м’якшими – потрібно терміново позбутися всіх уражених ділянок.

Рекомендуємо пересадити рослину, ретельно розглянути її корінь, обробити всі фунгіциди та скоригувати режим поливу. Якщо рятувати кущ занадто пізно через пошкодження стебла або коріння, можна встигнути вкорінити здорові живці.

Зі шкідників зрідка зустрічаються павутинні кліщі, борошнистий червець, попелиця та білокрилки. Тут достатньо обробки спеціальними інсектицидами для кімнатних рослин.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Педілантус – фото

Як і всі ряболисті, кожен педилантус особливий і унікальний. Він чудово прикрасить собою підвіконня, тумбу або стелаж.

Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото
Педілантус – фото