Види кактусів – фото, назви та описи (каталог)

Види кактусів: фото, назви та описи (каталог)

Кактуси – різноманітна родина, представники якої бувають зовсім не схожі між собою. Домашні та дикі, колючі, квітучі – які завгодно. Ми зібрали великий каталог найпопулярніших видів кактусів та розбили його на розділи з описами та фотографіями. Все для твоєї зручності!

Домашні кактуси

Ті самі домашні улюбленці, які прикрашають столи та підвіконня у всьому світі. Вони невибагливі, рідко потребують поливу і не завдають власникам особливого клопоту.

Цереус

Ці популярні кактуси витягуються красивою ефектною свічкою. У домашніх умовах зазвичай вирощують перуанські сорти, які досягають приблизно 50 см заввишки, але іноді й більше.

Цереус

Нотокактус

Красивий кулястий або циліндричний кактус з різною товщиною та формою стебел залежно від сорту. Нотокактус дуже повільно зростає, тому підійде тим, хто не хоче постійно займатися пересадками.

Нотокактус

Гімнокаліціум

Акуратний кулястий кактус, густо вкритий великими колючками. У квартирі він зростає до 30 см і згодом починає активно цвісти. Це хороший невибагливий варіант для новачків!

Гімнокаліціум

Хамецереус

Кустистий кактус з тонкими і густо покритими колючками пагонами швидко розростається в довжину та вшир. Він рясно цвіте великими червоними квітами, а окремі сорти хороші для ампельного вирощування.

Хамецереус

Ребуція

Навіть дорослі екземпляри ребуції зовсім крихітні – до 10 см у діаметрі, а то й до 5 см. А ось бутони у них дуже великі та яскраві, причому можна навіть добитися повторного цвітіння.

Ребуція

Трихоцереус

Цей вид цереусів відрізняється дуже запашними білими кольорами лійчастої форми. Діаметр розпущених бутонів іноді сягає 20 см. Втечі – зелені або жовті.

Трихоцереус

Еспостоа

Це пухнастий кактус, який практично повністю покритий тонкими шовковистими волосками. Деякі сорти взагалі загорнуті у них суцільним коконом.

Еспостоа

Еріозіце

Капризний, але ефектний кактус із зеленим або сіруватим відтінком стебел. Вони дуже ребристі та колючі. З віком кактус цвіте кремовими, рожевими чи червоними квітками.

Еріозіце

Вілкоксія

Дуже популярний квітучий вид кактусів, який рясно покритий бутонами протягом усієї весни. Цікаво виглядають і тонкі довгі пагони-гілочки, на яких і розпускаються великі квіти.

Вілкоксія

Ехіноцереус

Ехіноцереус радує квітникарів великими рожевими квітками. Дуже хороші гребінчасті сорти. У деяких видів рожевим відливають навіть колючки.

Ехіноцереус

Дикі кактуси

У дикій природі кактуси вражають своїми розмірами та різноманітністю. Серед них є справжні монструозні гіганти.Деякі навіть придатні для споживання і використовуються для приготування напоїв.

Апорокактус

Гілчастий кактус, що росте цілими чагарниками в мексиканських пустелях. Він не надто стійкий до високих температур, зате чудовоцвіте.

Апорокактус

Опунція

Опунцію легко впізнати по плоских овальних стеблах, які нагадують широке листя. Вони теж розростаються кущами розміром до 4 м. Опунції вкриті колючками, включаючи дрібні та майже непомітні.

Опунція

Гілоцереус

Оригінальний стельовий або лазячий кактус з пагонами, що нагадують ліани. Він поширений у тропічних регіонах і розростається розлогими чагарниками до 3 м заввишки.

Гілоцереус

Ехінопсис

Обширна група пустельних кактусів з округлими товстими стеблами та не надто частими жорсткими колючками. Молоді ехінопсис схожі на кулю, але з віком витягуються.

Ехінопсис

Мамілярія

Поширений мексиканський вид, пагони якого густо вкриті опуклими сосочками, звідки й ростуть дрібні ворсисті голки. Це компактний кактус з яскравим та рясним цвітінням.

Мамілярія

Астрофітум

Незвичайні кактуси з химерними ребристими стеблами та дуже красивим цвітінням. Весною вони покриваються великими бутонами, надійно захищеними потужними колючками.

Астрофітум

Ехінокактус

Один із лідерів за довжиною та солідністю голок. Молоді рослини ростуть кулею, але із віком витягуються. У природному середовищі висота сягає 2-3 м. Ребристі пагони щільно вкриті колючками. Відомі екземпляри, яким близько 500 років.

Ехінокактус

Клейстокактус

У клейстокактуса незвичайні прямі стебла, які сильно витягуються в довжину і з часом можуть поникати до землі. Пагони густо вкриті тонкими білими або жовтими колючками.

Клейстокактус

Ферокактус

Ефектний рід кулястих кактусів до метра в діаметрі. На верхівці дорослих рослин розпускаються бутони. Ферокактуси стали дуже популярними серед квітникарів завдяки кольоровим колючкам.

Ферокактус

Айлостера

Гірський вид кактусів, що росте на території Аргентини на висоті понад 3 км над рівнем моря. Округлі пагони зовсім маленькі, до 6 см у діаметрі, зате вони рясно поростають дітками, за рахунок чого розростаються вшир.

Айлостера

Лепісміум

Рідкісний лісовий епіфіт з довгими стеблами, що поникають, на кінці яких розпускаються квіти. Ребристі краї сегментів нагадують про те, що колись були колючки.

Лепісміум

Кактуси без колючок

Чи знаєш ти, що далеко не всі кактуси вкриті колючками? Є дуже ефектні види без них, і ми розповімо про це в продовженні добірки. Часто їх плутають із сукулентами, і подібностей справді багато!

Хатіора

Як не дивно, хатіора справді належить до сімейства кактусів. Дивлячись на її сегментовані довгі пагони, що нагадують корали, у це важко повірити. До речі, вона ще й цвіте яскравими жовтими дзвіночками.

Хатіора

Аріокарпус

Квітроводи люблять його за дивовижний зовнішній вигляд, завдяки якому аріокарпус неможливо з чимось сплутати.Технічно у нього є колючки, але вони недорозвинені. Зате квіти напрочуд гарні.

Аріокарпус

Ріпсаліс

Незвичайна південноамериканська рослина повністю складається з десятків ребристих стебел, що гілкуються, без листя і колючок. Це відмінний ампельний варіант, який радуватиме цвітінням взимку.

Ріпсаліс

Ореоцереус

Він на перший погляд здається колючим, але насправді це просто густі тверді волоски. На батьківщині вони захищають рослину від нічних морозів. Втім, є й цілком голчасті сорти.

Ореоцереус

Епіфілум

Ще один тропічний мешканець без листя та колючок, який цілком комфортно почувається у квартирі. Плоскі широкі пагони епіфілуму самі по собі нагадують листя. Особливо вражають великі квіти до 12 см у діаметрі.

Епіфілум

Шлюмбергер

Вона ж – декабрист та зигокактус. Ребра її сегментованих пагонів покриті дрібними зубцями, але їх не можна назвати повноцінними колючками. Цвіте шлюмбергер протягом місяця, прямо до нового року.

Шлюмбергера

Перескі

Старовинний теплолюбний вигляд, що зовні нагадує звичайний кущ з м’ясистим гладким листям. Але врахуй, що на стеблах перески колючки таки зустрічаються, так що звертайся з нею обережніше.

Переські

Ріпсалідопсис

Ріпсалідопсис нагадує шлюмбергеру – з такими ж плоскими сегментованими пагонами, навіть без зубчастого краю. Поміж собою види легко розрізнити за будовою цих сегментів.

Ріпсалідопсис

Лофофора

Диковинний мексиканський кактус нагадує об’ємну сегментовану кулю з трубчастими квітками всіх відтінків білого чи червоного. У домашніх умовах лофофора зовсім не вибаглива, але потребує зимового спокою.

Лофофора