Декабрист (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Декабрист (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Багато хто добре знає квітку під назвою декабрист з раннього дитинства, адже її вирощували ще наші мами та бабусі. Він невибагливий, ефектний і зацвітає до Різдва. А ще це справжній довгожитель, який може зростати десятиліттями!

Загальна інформація

Насправді декабрист чи шлюмбергер – це епіфітний кактус родом із бразильських тропіків. Він росте на інших деревах і рясно запасає вологу та поживні речовини у своїх сегментованих стеблах. Ще одна назва декабриста – зигокактус.

На відміну від багатьох епіфітів декабрист не паразит. Він просто чіпляється за дерева і ховається в тіні, а ось харчування собі добуває самостійно. Середня довжина втеч – близько 40 см, і вони складаються з плоских зубчастих або округлих ланок. Із існуючих сегментів поступово виростають нові, а взимку на кінчиках стебел з’являються бутони.

Найчастіше зустрічаються рожеві та червоні декабристи, але селекціонерам вже вдалося вивести більшу різноманітність відтінків. Квітки багатоярусні, химерної лійчастої форми, до 8 см і до 30 пелюсток кожен.

Загальна інформація

Види декабриста

Найчастіше декабристом називають два конкретні види шлюмбергери. Усічена або обрубана – компактніша, зі світло-зеленими втечами до 40 см. Зустрічаються різні відтінки рожевого, фіолетового і білого. Шлюмбергера Баклі або Буклеї більше, до 50 см, а її пагони темніші. Це ампельний вигляд. З гібридних сортів особливо цікаві Lavender Doll, Windsor, Christmas Fantasy, Pasadena та Santa Cruz.

Види декабриста

Догляд за декабристом

Декабрист зовсім невимогливий, але все-таки для пишного і рясного цвітіння потрібно дотримуватися кількох рекомендацій. Особливо це стосується температури та освітлення.

Температура

Для формування бутонів потрібна температура від 7 до 16 градусів. Після цього оптимальні умови – близько 20-24 градусів упродовж дня. Вночі температуру можна знизити до 16, але не менше. Межа морозостійкості більшості сортів – 2 градуси.

Температура

Освітлення

Для декабриста необхідне яскраве розсіяне світло протягом 8-12 годин на день. При цьому для формування бутонів довжина світлового дня особливо важлива. В решту часу рослина добре почувається в півтіні.Періодично його можна розгортати, щоб декабрист рівномірно кущився, але не під час цвітіння.

Освітлення

Полив

Між поливами земляна грудка повинна частково висихати. Пам’ятай, що декабрист – це кактус, тому його краще недолити, ніж перелити. Надлишок води – найпоширеніша причина загибелі рослини. І завжди зливайте залишки рідини з піддону.

Полив

Грунт

На відміну від багатьох інших кактусів, рясно квітучий декабрист віддає перевагу живильному грунту. Добре підходить пухка суміш на основі листової землі та перегною. Обов’язково додай пісок, перліт або кам’яну крихту. Не зайвими будуть дроблене вугілля та кісткове борошно.

Грунт

Добрива та підживлення

Раз на місяць декабрист можна підгодовувати комплексними сумішами для кактусів чи сукулентів. Але використовуй маленькі концентрації, удвічі нижчі за рекомендовану. Зручно брати рідкі добрива для поливу, але стеж, щоб вони не потрапляли на пагони.

Добрива та підживлення

Обрізка

Щоб кущик декабриста зростав більш пишним та об’ємним, його потрібно періодично обрізати. Це потрібно робити акуратно між пластинами, і потім кожен такийвтеча дасть до 5 відгалужень. Обрізання проводять після цвітіння.

Обрізка

Пересадка

Декабрист пересаджують раз на рік влітку або восени, принагідно частково підрізаючи пагони. Не варто брати занадто великий вазон, тому що замість цвітіння рослина почне нарощувати коріння та пагони. Горщики підходять низькі та широкі.

Пересадка

Розмноження та посадка декабриста

У побуті декабрист розмножують живцями із двох сегментів кожен. Спочатку їх потрібно 2 дні підсушити, а потім акуратно встромити в пухкий ґрунт для укорінення. При 20-25 градусах коріння з’являється приблизно за місяць. У міру розростання розсади живці за постійними вазонами.

Розмноження та посадка декабриста

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Найчастіше декабрист страждає від грибка – пітіуму або фітофтори, які вражають кореневу шийку. Втечі починають відмирати та відпадати. Найпоширеніші причини – заражений ґрунт чи надмірний полив. У такому разі потрібна негайна обробка фунгіцидами.

Зустрічаються й інші види грибка, але принцип лікування залишається таким самим.Потрібно акуратно видалити уражені сегменти та обприскати рослину лікувальними препаратами. Але врахуй, що при сильній поразці це вже може не допомогти, тому регулярно оглядай вазони.

Декабрист люблять павутинний кліщ, щитівка та борошнистий червець. Спочатку потрібно акуратно протерти сегменти пагонів мильним розчином, а потім обробити інсектицидами. Якщо шкідників мало, підійде міцний цибульний або часниковий настій.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Декабрист – фото

Декабрист полюбили за пишне цвітіння, яке практично неможливо зіпсувати. Ця рослина підійде навіть для новачків і чудово прикрасить будь-який інтер’єр!

Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото
Декабрист – фото