Декабрист (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Декабрист (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Багато хто добре знає квітку під назвою декабрист з раннього дитинства, адже її вирощували ще наші мами та бабусі. Він невибагливий, ефектний і зацвітає до Різдва. А ще це справжній довгожитель, який може зростати десятиліттями!

Загальна інформація

Насправді декабрист чи шлюмбергер – це епіфітний кактус родом із бразильських тропіків. Він росте на інших деревах і рясно запасає вологу та поживні речовини у своїх сегментованих стеблах. Ще одна назва декабриста – зигокактус.

На відміну від багатьох епіфітів декабрист не паразит. Він просто чіпляється за дерева і ховається в тіні, а ось харчування собі добуває самостійно. Середня довжина втеч – близько 40 см, і вони складаються з плоских зубчастих або округлих ланок. Із існуючих сегментів поступово виростають нові, а взимку на кінчиках стебел з’являються бутони.

Найчастіше зустрічаються рожеві та червоні декабристи, але селекціонерам вже вдалося вивести більшу різноманітність відтінків. Квітки багатоярусні, химерної лійчастої форми, до 8 см і до 30 пелюсток кожен.

Загальна інформація

Види декабриста

Найчастіше декабристом називають два конкретні види шлюмбергери. Усічена або обрубана – компактніша, зі світло-зеленими втечами до 40 см. Зустрічаються різні відтінки рожевого, фіолетового і білого. Шлюмбергера Баклі або Буклеї більше, до 50 см, а її пагони темніші. Це ампельний вигляд. З гібридних сортів особливо цікаві Lavender Doll, Windsor, Christmas Fantasy, Pasadena та Santa Cruz.

Види декабриста

Догляд за декабристом

Декабрист зовсім невимогливий, але все-таки для пишного і рясного цвітіння потрібно дотримуватися кількох рекомендацій. Особливо це стосується температури та освітлення.